دانلود کتاب برهان شفا ابن سینا pdf

 • زمان درج : 59 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> دانلود کتاب-->>>
 • بخش مربوطه : دانلود کتاب
 • دانلود کتاب برهان شفا ابن سینا pdf

 • ابن سینا از دانشمندان به نام جهان کتاب‌های زیادی را نوشته است که شاید بتوان کتاب برهان شفا را بعنوان یکی از بهترین کتاب هایش دانست. در واقع این کتاب را می توان در زمره کتاب‌های جامع ابن سینا قرار دارد. قانون شفا کتابی است که به زبان عربی نوشته شده است. جالب است بدانید که نوشتن کتاب شفا بیشتر از 10 سال به طول انجامیده است و همچنین در شرایط مختلفی هم نگارش شده است. گفتنی است که نوشته‌های این کتاب بدون هیچ اشاره به منابع و فقط با تمرکز بر روی حافظه نگاشته شده است، با این حال گفته می شود از تحلیل های بسیار دقیق فلسفی برخوردار است. موضوع این کتاب را می‌توان به بررسی قوانین صوری که ضمانت کننده درستی استدلال ها است صحبت می‌کند.

  کتاب برهان شفا ابن سینا


  ابن سینا برای نوشتن این کتاب از ترجمه عربی برهان ارسطو و همچنین ترجمه یونانی آن نیز استفاده کرده است. این دانشمند در کتاب خود مبحث های برهان ارسطو را جامع تر بیان کرده است و در خصوص موضوعاتی مانند، طبیعیات، متافیزیک هم بحث نموده است. این کتاب با ترجمه استاد قوام صفری در اختیار علاقمندان قرار گرفته است که توصیه می کنیم که اگر اهل دانستن منطق در زمینه های مختلف هستید حتماً این کتاب را که البته نثری روان دارد را تهیه کنید. این که گفته می شود نثری روان دارد یعنی ابن سینا تلاش کرده است تا کاملاً مفهوم وار کلمات را پشت سر هم بچیند، با این وجود در پاراگراف هایی از کتاب برهان شفا مبهم و غیرقابل ملموس بودن مبحث را حس خواهید کرد که برای درک آن می‌بایست کمی بیشتر موارد گفته شده را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. گفته می شود که فصل اول این کتاب دارای 12 مقاله، فصل دوم دارای 10 مقاله و فصل سوم نیز شامل 10 مقاله خواهد بود.

  بخشی از کتاب برهان شفا

  محتوای این یادداشت را با محتوای یادداشت شماره 61 مقایسه کنید . همچینین به متن مربوط به یادداشت شماره مراجعه کنید یادآوری میکنم که اگر در تعریق برهان گفته شود که :» برهان قیاسی است که نتیجه آن یقینی باشد می توان این اشکال را کرد که این نتیجه ی یقینی چه بسا ناشی از یک برهان دیگر باشد نه برهان مورد بحث .

   

  نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
  - دانلود کتاب برهان شفا ابن سینا pdf - کتاب برهان شفا - - لینک دانلود

  برچسب ها : دانلود کتاب برهان شفا کتاب برهان شفا برهان شفا دانلود کتاب داستان قدیمی کتاب داستان قدیمی دانلود کتاب داستان قدیمی برهان شفا کتاب داستان قدیمی برهان شفا کتاب برهان شفا بدون سانسور دانلود pdf برهان شفا دانلود کتاب برهان شفا ابن سینا کتاب برهان شفا ابن سینا ابن سینا

  آمار باز دید این مطلب دانلود کتاب برهان شفا ابن سینا pdf
  تعداد کل بازدید ها: 9,057
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات
  علی شاهبازی در 2023-03-26 23:21:50 گفته :

  ممنون از زحمات شما

  مطالب مشابه