دانلود کتاب ضرب المثل های ایرانی با معنی

 • زمان درج : 13 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> دانلود کتاب-->>>
 • بخش مربوطه : دانلود کتاب
 • دانلود کتاب ضرب المثل های ایرانی با معنی

 • آیا می دانید که چند ضرب المثل در زبان شیرین فارسی داریم؟ مطمئناً همه ما در طول زندگی روزمره‌مان از تعدادی از ضرب المثل استفاده می کنیم، خواه می خواهد به صورت شعر باشد و یا به صورت پند و جملات کوتاه و بلند که هر کدام‌شان معنی و مفهوم خاص خودشان را دارند و به این جهت ارائه می شوند که می خواهیم مفهوم خاصی را به طرف مقابل برسانیم. البته گروهی از ضرب المثل ها نیز هستند که مفهوم بی ادبانه ای دارند که به اصطلاح، این گونه از مثل ها را متلک می نامیم.


  ضرب المثل ها داستانی را روایت می کنند که ممکن است پیشینه ی تاریخی داشته باشند و یا از افسانه ها برگرفته شده باشند. گروهی دیگر از مثل ها هستند که بعنوان نصیحت‌های حکیمانه توسط علمای مذهبی مطرح شده اند که هر کدامشان داستان خاص خودشان را دارند. از ضرب المثل های کوتاه مانند: فیل و فنجان گرفته تا ضرب المثل ها دنباله‌دراز همه شان از یک سری داستان تشکیل شده اند که کمتر از ما داستان های حقیقی شکل گیری آنها را می دانیم. بعنوان مثال ضرب المثل عنوان شده به صورت کامل به اینگونه است: به فیل با فنجان آب می دهد، که به صورت عامیانه با دو کلمه فیل و فنجان ادا می شود و مفهوم کاملاً به شخص مقابل می رسد. به همین جهت ما سعی کرده ایم تا ضرب المثل های فارسی را در مجموعه ای بی نظیر جمع آوری کنیم تا هم از کلیه ضرب المثل های ایرانی با خبر شوید و هم داستان شکل گیری هر کدام را بدانید. گفتنی است که در بیشتر مواقع داستان های جالبی برای شکل گیری ضرب المثل ها پیش آمده است که خواندشان خالی از لطف نیست. لذا می‌توانید این مجموعه مثل های ایرانی را از همین طریق دانلود کنید.

  نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
  - دانلود کتاب ضرب المثل های ایرانی با معنی - - - لینک دانلود

  برچسب ها : کتاب ضرب المثل دانلود pdf کتاب ضرب المثل کتاب pdf ضرب المثل دانلود کتاب ضرب المثل های ایرانی با معنی کتاب ضرب المثل های ایرانی دانلود کتاب ضرب المثل های ایرانی کتاب ضرب المثل های ایرانی با معنی المثل های ایرانی با معنی ضرب المثل های ایرانی

  آمار باز دید این مطلب دانلود کتاب ضرب المثل های ایرانی با معنی
  تعداد کل بازدید ها: 499
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه