گیاه اشک تمساح و خواص دارویی آن

 • زمان درج : 30 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> اطلاعات دارویی-->>>
 • بخش مربوطه : اطلاعات دارویی
 • گیاه اشک تمساح و خواص دارویی آن
 • گیاه اشک تمساح و خواص دارویی آن

  اشک تمساح یک گیاه چند ساله بوده که معمولا به اسم ستون فقرات شیطان از آن یاد می شود این گیاه دارای دو نام لاتین بریوفیلوم پیناتیوم و پیناتیوم کالانچو می باشد.در کشور امریکا این گیاه به شکل گرمسیر زینتی رشد کرده و آن را می توانید به صورت کپسول،نوشیدنی و یا موضعی مصرف نمایید و دارای خاصیت های زیادی بوده که در این مطلب قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم.

  محافظت کردن از دندان ها:
  آب این گیاه برای درمان کردن ورم لثه و داشتن التهاب برای بیماری های دهان کاربرد دارد پیشنهاد می کنیم که آب این گیاه را به صورت دمنوشی در آب داغ مصرف کنید برای درمان کردن ورم دهان باید در طول روز چهار لیوان استفاده کنید.
  گیاه اشک تمساح و درمان ورم غشای بینی:
  عصاره این گیاه به صورت کپسول در داروخانه وجود دارد ولی در خانه هم قابل تهیه شدن می باشد برای انجام دادن این کار برگ های تازه خرد شده اشک تمساح را آسیاب کرده و در درون فیلتر فشرده کرده تا آب آن باقی بماند و می توانید به صورت دمنوش از آن استفاده کنید.
  گیاه اشک تمساح و زخم های گوارشی:
  از آب این گیاه می توانید برای درمان کردن زخم غشایی،جراحت و معده استفاده کرد.لایه های برگ این گیاه در جایی که دچار زخم شده استفاده می شود.
  گیاه اشک تمساح و درمان سرطان:
  این یکی از گیاهانی بوده که برای درمان کردن سرطان استفاده می گردد برگ های این گیاه دارای ترکیب هایی بوده که سبب کم شدن تکثیر و جلوگیری از گسترش یافتن سلول های سرطانی خواهد شد.علاوه بر این ، این گیاه دارای ماده های شیمیایی مثل اسید های چرب،فلاونوئید می باشد و این ترکیب ها دارای خاصیت ضد سرطانی می باشند.
  گیاه اشک تمساح و درد کمر:
  برگ های گرم اشک تمساح در روی موضع دردناک در کمر قرار داده می شود به صورت معمول منشا این درد در ناحیه های مهره کمر اتفاق می افتد این مورد روش مناسبی بوده تا بتوانید با مشکلات درد کمر مقابله نمایید.
  اگر امکانش هست می توانید یک کیسه آب گرمی و جایی که برگ های این گیاه در روی آن قرار داشته بگذارید چون گرما سبب مشاهده کردن خاصیت های این برگ های خواهد شد علاوه بر این دردها،آلرژی و زخم های موجود در کمر را هم بهبود می بخشد برگ های این گیاه را می توانید در روز یک مرتبه تا موقعی که درد تسکین یابد استفاده کنید.
  گیاه اشک تمساح و مسکن مناسب:
  اگر شما سر درد یا میگرن را تجربه می کنید برگ های این گیاه می تواند برای این مساله مفید باشد شما می توانید 3 عدد برگ از ان گیاه را جدا نموده و برای مدتی در روی اجاق گاز بگذارید تا گرم گردد پس از تست کردن داغی آن ها برگ ها را پیش از سرو شدن در روی پیشانی خود بگذارید.
  گیاه اشک تمساح و سلامت پاهای شما:
  از این گیاه برای سلامت پا هم استفاده می شود اگر شما هم دارای مسائلی مثل سوزش،قارچ یا پینه هستید استفاده از برگ های این گیاه می تواند روش مناسبی باشد اول پاهای خود را در آب داغ برای سی دقیقه قرار دهید و بعد از خیس شدن بعضی از سبزی ها مثل روغن آکالیپتوس،نعنا و داروهای گیاهی دیگر را هم به آن بیفزایید.
  بعد از شستن پاها چند ورق فلزی را در زیر پاها درون جوراب گذاشته تا خوب گرم گردد و این کار را می توانید در موقع خواب هم انجام دهید.
  گیاه اشک تمساح و سوختگی پوست:
  برگ های این گیاه در روی بخش هایی از پوست که آفتاب آن ها را سوزانده هم موثر است برگ ها را می توانید له کرده و به صورت ضماد دست کم روزی یک مرتبه برای یک هفته انجام بدهید تا جایی که رنگ طبیعی پوست برگردد.
  گیاه اشک تمساح و از بین رفتن زگیل:
  این گیاه برای مقابله کردن با زگیل پوستی هم مفید بوده و برای از بین رفتن این مساله می توانید برگ های تازه را در روی ناحیه زگیل در روز دو مرتبه استفاده کنید.
  گیاه اشک تمساح و درمان زخم:
  زخم ها را هم می توانید با این گیاه درمان کنید این زخم ها با عصاره اشک تمساح مرطوب شده و زخم ها را پس از چند لایه گاز استریل کردن می توانید با عصاره برگ اشک تمساح پوشش بدهید.بهتر است قبل از درمان جای زخم را با الکل بشویید این گازها با توجه به شرایط زخم باید روزانه برای یک ماه عوض شوند.
  این گیاه در اصل با تحریک کردن روند بهبود زخم آن را درمان کرده و سبب کوتاه تر شدن دوره درمان خواهد شد.
  گیاه اشک تمساح و بیماری های گوش و بینی:
  کارشناسان توصیه می کنند که چکاندن عصاره اشک تمساح درون بینی سبب درمان آنفولانزای شدید در وقتی که سینه دچار عفونت شده پیشنهاد می شود.ار سویی دیگر این دارو سبب مقابله کردن با بیماری های مزمنی مثل عفونت لوزه خواهد شد.برای درمان کردن این بیماری عصاره این گیاه را درون گاز استریل بریزید و در گوش خود وارد کنید تا وقتی که بیماری برطرف نشده این کار را انجام بدهید.
  گیاه اشک تمساح و چین و چروک:
  این گیاه قادر بوده پوست شما را جوان کرده بنابراین چروک هایی که با گذر زمان به وجود آمده از بین می روند پیشنهاد می کنیم که از این گیاه به عنوان دمنوش استفاده کرده و درون آن یک قاشق عسل بریزید بعد محلول را در روی صورت بمالید همچنین سبب کاهش چین و چروک های صورت خواهد شد بهترین روش برای استفاده از آن پس از حمام برای یک ساعت یا کمی بیشتر می باشد توجه داشته باشید که این ترکیب قادر بوده پوست را مرطوب و تغذیه نماید علاوه بر این سبب تثبیت شدن انعطاف و کشسان پوست خواهد شد.
  گیاه اشک تمساح و شل شدن عضلات:
  این گیاه دارای خاصیت های زیادی بوده و یکی از آن ها راحت تر کردن ماهیچه ها می باشد که باید آن را در روی محل صدمه دیده بگذارید این گیاه قادر بوده دردهای ماهیچه ای به خاطر تمرین های ورزشی را بهبود دهد برای این کار برگ ها را باید در روی بخش های دردناک قرار داده و آن را باید روزانه دو مرتبه تا زمان بهبود یافتن انجام دهید.
  گیاه اشک تمساح و مقابله کردن با آکنه:
  شما با گذاشتن برگ های اشک تمساح در روی پوست می توانید با آکنه مقابله نمایید شما می توانید قبل از خواب کمی پنبه را که با آب گیاه اشک تمساح آغشته شده در روی پوست بزنید.
       برچسب ها : گیاه اشک تمساح اشک تمساح خواص دارویی خواص دارویی گیاه اشک تمساح

  آمار باز دید این مطلب گیاه اشک تمساح و خواص دارویی آن
  تعداد کل بازدید ها: 1,678
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات
  میرجمال درست در 2021-08-03 17:02:01 گفته :

  مطالب بسیار مفید وجالب توجه بود ولی بنده طرز تهیه واستفاده برای درمان گوارشیم متوجه عمل کردش نشدم لطفا راهنمایی ام کنید درضمن بفور گیاه اشگ تمساح توخونه دارم وهرروزهم زیاد وزیادتر میشن .اگرچنانچه کسی هم نیاز داشت میتونم هرچندتا که بخواهید دراختیارتان قراردهم بلطف محبت های ارزشمند شما

  مطالب مشابه