آیا ممنوعیت مصرف مازوت محقق می شود ؟

 • زمان درج : 21 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> شخصیت شناسی-->>>
 • بخش مربوطه : شخصیت شناسی
 • آیا ممنوعیت مصرف مازوت محقق می شود ؟
 • به گزارش بخش فارسی خبرگزاری cnn ، آریان ابوطالبی فعال محیط‌ زیست در این‌ باره گفت: دکتر سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست کشور و معاون رئیس‌جمهور در تاریخ جمعه پنجم آذر ماه ۱۴۰۰ مصرف سوخت مازوت توسط نیروگاه ها و مراکز صنعتی را ممنوع اعلام کرد.

  این درحالیست که فعلا بهترین جایگزین برای مازوت ، استفاده از گاز طبیعی است و دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان روز پنج‌شنبه، چهارم آذر، از قطع تدریجی گاز ۶۰ کارخانه از ۷۶ کارخانه سیمان در شهرهای مختلف از ۱۵ آبان خبر داده بود.

  آریان ابوطالبی مدیرعامل شرکت بوم‌گردان بهشت میانکاله ادامه داد: در زمان طراحی اکثر کارخانه‌های سیمان و نیروگاه‌هایی همچون نیروگاه برق شهید سلیمی نکا، مخازن ذخیره مازوت برای سوخت جایگزین تعبیه شده و در زمان قطعی یا کمبود گاز ، هر فازی که گاز آن قطع شود مازوت‌سوزی را شروع می‌کند.

  ابوطالبی عبدالملکی در پایان افزود : در صورت نبود شرایط لازم برای عدم مصرف مازوت در نیروگاه‌ها و مراکز صنعتی از مسئولان وزارت نیرو و وزارت صمت انتظار می‌رود کلیه دودکش‌های حاصل از سوختن مازوت را به فیلترهای ضد آلاینده‌های زیست‌محیطی مجهز کنند و نسبت به گوگردزدایی دود حاصل از آن اقدام کنند.

  منبع : https://farsicnn.com/?p=12289


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب آیا ممنوعیت مصرف مازوت محقق می شود ؟
  تعداد کل بازدید ها: 177
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه