بهترین روش برای تمرین هوش فرزندان

 • زمان درج : 43 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> شخصیت شناسی-->>>
 • بخش مربوطه : شخصیت شناسی
 • بهترین روش برای تمرین هوش فرزندان
 • بهترین روش برای تمرین هوش فرزندان

  به کودک اجازه دهید بازی کند
   زمانی که فرزندان شما مشغول بازی کردن می باشند، آنها پایه ای جهت مهارت های اجتماعی،  جسمانی،  ذهنی و عاطفی خود ایجاد می نمایند. هنگامی که فرزند شما با دیگر فرزندان بازی می کند، آنها در حال یاد گرفتن ایده ها، احساسات و معلومات را با می باشند که همه این ها می توانند در همان سنین و در سنین بالاتر برای فواید بسیار زیادی دارند. کودک با بازی کردن ذهن خود را به خوبی پرورش می دهد پس هرگز مانع از بازی کردن او نشوید و بگذارید هر چه دلش می خواهد بازی کند.

  ورزش کردن را به او بیاموزید

   
  یکی دیگر ازمواردی که بهتر است فرزندانی را از همان سال های فرزندانی با آن آشنا نمایید،ورزش کردن می باشد.ورزش یکی از بهترین و کامل ترین فعالیت هایی است که یک فرزندان می تواند انجام دهد کامل از این جهت که علاوه بر افزایش هوش او باعث افزایش توان فیزیکی در او هم می شود در حالی که فعالیت های فکری فقط هوش را افزایش می دهند. این روزها نوجوانان بسیار زیادی دیده می شوند که بسیار نحیف و کم انرژی هستند اگر این مشکلات آن ها ریشه یابی شود قطعا ورزش نکردن آن ها در فرزندانی یکی از دلایل اصلی می باشد. ورزش کردن باعث می شود که جریان خون به میزان بیشتری وارد مغز شود و در نهایت باعث می شود که سلول های مغزی جدیدی به وجود بیایند.ورزش کردن در طولانی مدت برای فرزندان باعث می شود که ضریب هوشی آن ها بالاتر رفته و فعالیت هایی فکری را سادگی حل نمایند. در این مورد هم بهتر است که ورزش انتخاب شده مطابق سلیقه کودک باشد و به عنوان مثال اگر او به ورزش های رزمی علاقه مند بود شما به اجبار او را وادار نکنید که به ورزش شنا روی بیاورد چرا که در این صورت نه تنها پیشرفتی در ضریب هوشی او حاصل نمی شود بلکه این مورد خود نیز باعث به وجود آمدن مشکلات دیگر در سنین بالاتر می شود.
  فرزندان خود را با موسیقی آشنا کنید
   بررسی ها نشان داده است که گوش فرا دادن به موسیقی می تواند انگیزه،  حافظه، توجه و یادگیری را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. همینطور می تواند استرس را که یکی از دشمنان بزرگ برای مغز فرزندان به حساب می آید ، تا حد خوبی کاهش دهد. یاد گرفتن نحوه نواختن یک آلت موسیقی روی تناسب زمانی و فکری مغز، تأثیر می گذارد. در صورت وجود امکان، از پیانو شروع نمایید. بعد از یاد گرفتن نحوه خواندن موسیقی و اجرا نمودن بالای 10 نت در یک دوره، برای آنها یاد گرفتن هر نوع ساز دیگری بسیار ساده تر می شود. اما برای شروع کردن آنها مهم نمی باشد که چه سازی را اول انتخاب می کنید.
  بازی های هوشمندانه کامپیوتری را در اختیار او بگذارید
   برترین بازی های کامپیوتری برای فرزندان بازی هایی می باشند که در مورد ریاضی ، حروف، صدا ، موسیقی و ... به فرزندانتان آموزش هایی می دهند. همینطور هماهنگی چشم و دست را به خوبی پرورش می دهند و آنها را برای فناوری فردا آماده تر می کند. مهمتر از همه این ها، فرزندان در حالی که در حال بازی کردن می باشد، همه ی این موارد را یاد می گیرد. لذت بردن و یادگیری هم زمان برترین راه برای یادگیری فرزندان شما ی باشد. این بازی ها بهتر است که بع میزان تعیین شده ای در اختیار فرزندان قرار بگیرند و از زیاده روی در آن ها پرهیز به عمل آید همچنین زمانی را که فرزندان برای بازی کردن با کامپیوتر انجام می دهد بهتر است کنترل شده باشد چرا که کار کردن با کامپیوتر در طولانی مدت می تواند که صدماتی را به فرزندان وارد کند و والدین را به دردسر بیندازد.

  فرزندان خود را به گردش ببرید

  این که کودک خود را به گردش ببرید یکی از بهترین راه هایی است که می توانید به وسیله آن ذهن فرزندان خود را پرورش دهید. می توانید او را در همان سنین کودکی با جاذبه های تورستی آشنا نمایید و مکان های تاریخی را به او نشان دهید یا اینکه او را با طبیعت زیبای اطراف خودتان آشنا نمایید و در صورت امکان آن ها را به سفرهای خارجی ببرید تا با آداب و رسوم مردم دیگر کشورها هم آشنا شود.


  برچسب ها : هوش فرزندان فرزندان تمرین هوش فرزندان

  آمار باز دید این مطلب بهترین روش برای تمرین هوش فرزندان
  تعداد کل بازدید ها: 384
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه