راهنمای سفر به استانبول

 • زمان درج : 7 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> شهر های دیدنی-->>>
 • بخش مربوطه : شهر های دیدنی
 • راهنمای سفر به استانبول
 • راهنمای سفر به استانبول
  یکی از مشهورترین مساجد استانبول که در بین مسافران و کسانی که به این شهر سفر می کنند بسیار محبوب است ، ایاصوفیه است. این مسجد در واقع نمادی از شهر استانبول است و برای چندین قرن متوالی بزرگترین کلیسای جهان محسوب می شد تا اینکه در سال 1453 به دستور محمد فاتح به مسجد تبدیل شد.
  مسجد ایاصوفیه در سال 1974 به دستور آتاتورک به موزه ای باشکوه و زیبا تبدیل شد ، به طوری که سالانه هزاران گردشگر از استانبول به این مسجد تاریخی می روند.
  مساحت ایاصوفیه در  تقریباً 6000 متر مربع است. در ساخت این مسجد طاق ها و ستون ها با ظرافت و هماهنگی بسیار خاصی در کنار هم قرار گرفتند. 4 ستون بسیار بزرگ در مسجد ایاصوفیه وجود دارد که وظیفه نگهداری از 4 طاق فوقانی را بر عهده دارند ، گنبد اصلی بر روی آن قرار دارد. این ساختمان در مجموع 107 ستون و 9 در دارد که بزرگترین آنها در وسط است ، این درب با یک قاب فلزی و یک قاب مرمر برای ورود اپراتور طراحی شده است.
  به گزارش سفر باتو ، جالب است بدانید که ایاصوفیه در آفر تور استانبول زمانی مسجد شد که ارتش عثمانی توانست قسطنطنیه را فتح کند و در طی اقدامات بسیاری با تغییر کاربری این کلیسا را به مسجد تبدیل کردند. بعد از 916 سال کلیسای ایاصوفیه ، در سال 1453 ، پس از فتح قسطنطنیه توسط سلطان عثمانی محمد دوم ، وی بلافاصله به ایاصوفیه رفت و دستور تبدیل آن به مسجد را صادر کرد و پس از آن ایاصوفیه به عنوان مسجد باقی ماند. برای قرن ها. .
  کاخ توپکاپی
  کاخ Topkapi دومین انتخاب ما در لیست 5 موزه برتر استانبول است که یکی از بزرگترین و مهمترین کاخهای استانبول است که نباید از دست بروید ، همچنین این کاخ منحصر به فرد به سفارش " سلطان محمد دوم "طی سالها این بنا از سال 1466 تا 1478 در یک تپه کوچک در شبه جزیره ساخته شده است و کاخ توپکاپی از شمال با شاخ طلایی ، از جنوب با دریای مرمره و از شمال محاصره شده است. -در کنار پل بسفر است. همچنین دارای استانبول آسیایی و نمای بسیار زیبایی از شهر است. بعید است کسی بدون تجربه در اینجا به استانبول سفر کند.
  توجه داشته باشید که کاخ توپکاپی از قرن 15 تا 19 مرکز سیاسی امپراتوری عثمانی نیز بوده است ، تا زمانی که "کاخ دولماغچه" ساخته شد و بعداً مورد استفاده قرار گرفت. کاخ توپکاپی همچنین یکی از اقامتگاه های اصلی سلاطین عثمانی و محل رقابت است. سرگرمی سلطنتی 400 سال در نظر گرفته شده است ، و اکنون کاخ توپکاپی ، معروف به "موزه" ، یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استانبول است.
  بیشتر بخوانید:
  https://canvas.mooc.upc.edu/eportfolios/29/Home/toursistanbulsafar85

  کلیسای کورا
  کلیسای کورا در ابتدا یک بنای قرون وسطایی و بیزانس بود که اکنون با "موزه" جایگزین شده است و طرح ها و طرح های جذاب استفاده شده در داخل باعث جذب بسیاری از گردشگران شده است. لازم به ذکر است که کورا ، که یک کلیسای ارتدکس بود ، به "Kariye" نیز معروف بود و این کلیسا در اوایل قرن 4 میلادی و بعدا در قرن 16 میلادی ساخته شد و افتتاح شد ، که تحت در زمان امپراتوری عثمانی ، به یک مسجد تبدیل شد. سرانجام در سال 1948 به عنوان موزه افتتاح شد.
  چرا آن را در 5 موزه برتر استانبول قرار داده ایم ، زیرا "کلیسای کورا" یکی از نمونه های خارق العاده از قدیمی ترین موزاییک های بیزانس و باستان در رنگ های مختلف است که امروزه پوششی ندارند محافظت روی موزاییک ها ، و شما می توانید دیوارها را ببینید. جذابیت کلیسا را از نزدیک مشاهده و قدردانی کنید و نکته مهم بعدی که باید به شما اطلاع دهیم استفاده از این بنا به عنوان موزه آثار هنری اسلامی و مسیحی است.  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب راهنمای سفر به استانبول
  تعداد کل بازدید ها: 119
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه