علایم و خطرات برفک نوک سینه در شیردهی

 • زمان درج : 20 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> آشپزی-->>>
 • بخش مربوطه : آشپزی
 • علایم و خطرات برفک نوک سینه در شیردهی
 • برفک نوک سینه ها در زمان شیردهی مادران یک بیماری رایج بوده که امکان دارد به درد و بیماری های دهانی در بچه ها هم منجر شود.عفونت در سینه مادر علائم زیادی دارد و سبب زخم خواهد شد.
  برفک نوک سینه و دهانی توسط شیردهی اتفاق می افتد رایج ترین دلیل این عفونت ها انواع زیادی کاندیدا بوده که به صورت طبیعی در بدن شما هستند ولی عفونت های قارچی در هر مکانی امکان دارد اتفاق اقتاده ولی شرایج ترین ناحیه بدن مثل دهان،کشاله ران و مناطقی بوده که پوست پوشش دارد و به صورت مداوم مالش داده خواهد شد.اگر به برفک نوک سینه به طور مکرر دچار شوید و کودک شما برفک دهانی داشته برای مانع شدن یا شکسته شدن باید علایم آن را تسکین دهید.

  نشانه های خاص برفک نوک سینه:
  -خارش داشتن در پوست
  -داشتن سینه های ترک خورده یا سرخ
  -داشتن حس سیخ زنی عمیق در سینه در زمان شیردادن

  نشانه های دهانی برفک در بچه ها:
  -تکه سفید در زبان یا گونه
  -سوزش و یا قرمزی در طرف لب

  درمان برفک نوک سینه:
  اگر شیردهی داشتید نیاز به درمان دارید شما می توانید از شیردادن در سینه خودتان ادامه بدهید.سلول های مخمر،خار نوک سینه و عفونت های دیگر قارچی امکان دارد به وسیله تماس پوستی به پوست دیگر انتقال یابد.
  در خیلی از اوقات این مشکل به عفونت دچار نشده ولی ولی این آسان بودن انتقال چیزی است که برای درمان کردن مهم است پس باید ار عفونت های قارچی در اعضای خانواده خود مراقبت کنید.
  داروها:
  درمان هایی که برای نوزاد و مادران رایج است شامل یک کرم ضد قارچ برای نوک سینه و شستن دهان برای کودک شما می باشد.این درمان ها را باید مطابق نظر پزشک انجام دهید وقتی که شیردادن ازسینه را می خواهید انجام دهید باید همه درمان ها را هم برای خود و هم برای کودک خود انجام بدهید.

  علایم و خطرات برفک نوک سینه در شیردهی

  کار هایی که باید در منزل انجام دهید:
  -شستن لباس ها و ملحفه با حرارت بالا
  -شست و شوی همه سطحی که امکان دارد مخمر را در خود جای داده باشد مثل جاهای عوض کردن پوشک،ملافه و ...
  -توجه داشته باشید که این چیزها باید جدا از بقیه البسه شسته شود.
  -سرکه سفید و سفید کننده را اضافه نمایید.
  -به صورت منظم وسایل را تمیز کرده و حتما باید وسایل را کامل توسط صابون و آب تمیز کنید
  -هر چیزی که فرزند شما توسط دهان آن تماس داشته باید به صورت مستقیم پس از استفاده پاک شود.
  -همه باید دست های خود را شسته و افرادی که کودک برای آن ها مهم بوده باید مرتب این کار را انجام دهند.
  -پس از عوض کردن پوشک مواظب باشید که قبل و بعد از آن دست های خود را شسته و از پماد برای سینه استفاده نمایید.

  راه های کم کردن برفک نوک سینه:
  -کم کردن شکر:سعی کنید شکر را در رژیم غذایی خود کم کنید
  -بهتر است یک پروبیوتیک را رژیم غذایی خود اضافه کرده تا تعادلی میان باکتری و فلور سیستم خود برقرار گردد.
  -از یک محلول رقیق شده سرکه به طور موضعی در روی نوک سینه های خود استفاده نمایید.
  یک نسبت قاشق سوپ خوری سرکه را با یک فنجان آب مصرف کنید محققان سرکه سیب را برای درمان کردن عفونت های قارچی پیشنهاد کرده و سرکه سیب برای یک عامل ضد قارچی شناخته می شود.
  تحقیقات به صورت کامل انجام نشده ولی به احتمال بالا صدمه ای به شما وارد نخواهد شد با این وجود سرکه سیب را برای جایگزین داروی دکتر استفاده نکنید.
  اگر دوباره برفک بعد از گذشت 1 ماه آمد با دکتر خود صحبت کرده و وقتی که شیردهی داشتید برفک در نوک پستان شما نباید بدون درمان رها گردد.برفک دهانی امکان دارد به مری منتقل شده و باعث بروز مشکلات دیگری هم گردد.

  علت مرگ به خاطر برفک نوک سینه:
  استفاده کردن از آنتی بیوتیک و سیستم ایمنی ضعیف امکان دارد که محیطی در بدن شما دچار شود که سبب شده مخمر رشد کرده و سبب عفونت گردد.
  در اوقات دیگر هیچ علتی وجود نداشته از جایی که مخمر در محیط گرم ، مرطوب و نوک پستان رشد کرده مخمر در زمان شیردهی خواهد ماند.
  از جایی که سلول های مخمر می توانند با تماس داشتن به پوس انتقال یافته اگر بچه شما دچار برفک دهانی یا نوع دیگر عفونت بوده امکان دارد که به نوک پستان در زمان شیردهی انتقال یابد.
  گاهی اوفات این چرخه به عفونت تبدیل شده که در آن صورت شما عفونت قارچی را به هم منتقل خواهید کرد.

  تاثیر عفونت های دیگر در روی برفک نوک سینه:
  شیردهی و بارداری امکان دارد سبب شده که پوست را به شیوه ای که عادت ندارید به خود مالش بدهید.بعضی افراد هم در زمان بارداری بیشتر عرف کرده و استفاده کردن از تاپ و سوتین هایی که برای حاملگی و بارداری ساخته نشده امکان دارد با به دام انداختن رطوبت و عرق در چین های پوست به این مشکل دچار شوند.
  گرما و رطوبتی هم که در آن زندگی می کنید امکان دارد عفونت های برفک را زیاد کرده بهتر است سینه خود را خشک نگه دارید.
  شیردهی در وقتی که برفک در نوک سینه دارید:
  اگر احساس می کنید که برفک دارید و یا تازه متوجه شده اید امکان دارد درباره شیر دادن از سینه عصبی شده باشید این که نگران گسترش عفونت باشید طبیعی است.
  اگر برفک دارید می توانید به تغذیه کردن از سینه خود ادامه بدهید با این وجود امکان دارد چند مساله وجود داشته باشد که با آن امکان دارد مواجه شوید.برفکی که در دهان بچه شما وجود داشته امکان دارد برای او دردناک باشد امکان دارد کودک شما گریه کرده و مانع شیر دادن شود.
  غلبه کردن بر برفک سخت بوده و این کار امکان دارد که چند هفته به طول انجامد تا داروها به صورت کامل تاثیر خود را نشان دهند علاوه بر این برفک امکان دارد در نقاطی در بدن به جز پستان رخ دهد و در دهان کودک شما کمین کرده باشد.
  سعی کنید از دستورهایی که دکتر شما و دکتر کودک شما توصیه کرده استفاده کنید و تلاش کنید همه چیزهایی را که در سینه و دهان بچه شما در تماس بوده را پاک کنید.اگر فکر می کنید برفک بیشتر شده و دوباره برگشته با دکتر خود مشورت کنید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب علایم و خطرات برفک نوک سینه در شیردهی
  تعداد کل بازدید ها: 640
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه