چای زردچوبه را چگونه میل می کنید؟

 • زمان درج : 29 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> آشپزی-->>>
 • بخش مربوطه : آشپزی
 • چای زردچوبه را چگونه میل می کنید؟
 • شاید تاکنون غذاهای متنوعی را با زردچوبه تهیه نموده باشید و بدون زردچوبه حتی لحظه ای به فکر تهیه نمودن آنها نبوده باشید اما می توان گفت که یکی از خاص ترین آنها چای زردچوبه خواهد بود.


  همانطور که می دانید زردچوبه تنها یک ماده نیست ، بلکه می توان گفت که یکی از داروهای گیاهی در دسترس ما خواهد بود که در لحظه می توانید برای پوشش دادن انواع دردها نیز از آن کمک بگیرید. بنابراین بهتر است تا ما همواره به این نکته هم توجه نماییم که زردچوبه بغیر از قرار گرفتن در غذا از چه کاربردهای دیگری نیز برخوردار است. یکی از بهترین و شاید لذیذترین کاربردهای آن استفاده نمودن از زردچوبه در داخل چای باشد که با نام چای زردچوبه ای نیز مشهور می شود.


  در طب سنتی یکی از بهترین روش هایی که می توانید فرد را بی دغدغه و بدون هیچ عارضه ای نیز درمان کنید و آرام مورد نیاز را به او بدهید استفاده نمودن از زردچوبه خواهد بود. اگر سری به داروخانه ها بزنید و در خصوص کپسول زردچوبه نیز سؤال بپرسید قطعا فردی که در پشت پیشخوان قرار دارد انواعی از آنها را به شما نشان خواهد داد تا برای استفاده یکی از آنها را انتخاب نمایید. بنابراین می توان گفت که این تأثیر هم در طب شیمیایی و هم در طب سنتی نیز جا افتاده است.


    اما اینکه بتوانید چنین چای خوشرنگ و خوشمزه ای را نیز تهیه نمایید کار زیاد سختی نیست. ماده اولیه  و بسیار مهمی که برای آن وجود دارد زردچوبه خواهد بود ، بنابراین می توانیم بگوییم که در صورت نبود زردچوبه شما نمی توانید کاری را از پیش ببرید. حتی می توانید از زردچوبه ای که به صورت پودر شده به عنوان چاشنی غذا نیز وجود دارد هم برای راحتی کار خود کمک بگیرید. برای این منظور باید کمی از این ماده زردرنگ را در آبی که در حال جوش است قرار دهید. منتظر بمانید تا کمی بجوشد مثلا در حدود ده دقیقه زمان برای دم کشیدن آن کافی خواهد بود.

  چای زردچوبه را چگونه میل می کنید؟


  اگر بخواهید یان چای را به صورت خالی میل کنید شاید به ذائقه ی شما خوش نیاید ، بنابراین می توانید از انواع طعم دهنده های کمکی نیز بهره ببرید. مثلا می توانید از فلفل ، همچنین از لیموهای تازه و ترش کمک بگیرید تا طعمی مطبوع را به غذای خود بدهید. حتی برای شیرین تر شدن به جای استفاده از قند استفاده از عسل نیز توصیه می شود. این کار را می توانید هر روز انجام دهید. نوشیدن تنها یک فنجان از چای زردچوبه می تواند فواید بی نظیر را نیز به بدن شما برساند و از آن پس با تغییر و تحولات درونی خود بیشتر مواجه خواهید شد زیرا احساس سبکی و راحتی بیشتری خواهید کرد.   

  فواید ناشی از نوشیدن چای زردچوبه
  اگر بتوانید چای زردچوبه را نیز به خوبی میل نمایید و این چای را در رژیم روزانه خود قرار دهید در ابتدا متوجه خواهید شد که از نظر بدنی احساس طراوت به سراغ شما می آید. این بدین معنا خواهد بود که بدن شما می تواند هر نوع التهاب درون مفصل ها را فراموش کند زیرا از خواص زردچوبه این گزینه خواهد بود. همچنین در پس آن انواع دردهایی که در مفاصل شما وجود دارند کم می شوند. سیستم ایمنی با قدرتی فراتر می رود تا با به جنگ با عوامل بیماری زا بپردازد.


  علاوه بر این موارد می توانیم به قند خون نیز توجه نماییم. در صورتی که شما بتوانید قند خون خود را تنظیم کنید ، دیگر نیازی نیست از زردچوبه کمک بگیرید. زیرا زردچوبه هم تا حدودی این تنظیم را انجام خواهد داد. همچنین می تواند بدن را برای مقابله نمودن با انواع ریسک فاکتورهایی که سرطان را دوست دارند ، آماده نماید. چربی خونی که در رگ های ما وجود دارند توسط چای زردچوبه نیز به حد نرمال خود نزدیک می شود.


  اگر هر روز چای زردچوبه بخورید می توانید با روند کندتری به فعالیت های ورزشی خود ادامه دهید ، زیرا از چربی های مهمی که در تناسب اندام شما نقش دارند همانند چربی که در دور شکم وجود دارد یا چربی که در ران ها قرار دارد می کاهد. البته درصدی که برای این کاهش وجود دارد تنها هشت تخمین زده شده اما با ورزش این درصد بیشتر می شود. با این چای اشتهایی که برای مصرف نمودن مواد غذایی دارید هم کمتر می شود و در نتیجه می توانید کاهش وزن را مشاهده کنید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چای زردچوبه را چگونه میل می کنید؟
  تعداد کل بازدید ها: 546
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه