مصرف زعفران چه خواصی دارد؟

 • زمان درج : 11 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> آشپزی-->>>
 • بخش مربوطه : آشپزی
 • مصرف زعفران چه خواصی دارد؟
 • اگر دوست دارید تا زعفران را استفاده کنید یکی از بهترین روش ها استفاده کردن از گل آن است ، زیرا سایر فرآورده ها نیز از خاصیت آن می کاهد.
  افرادی که زعفران را در رژیم غذایی روزانه خود قرار داده اند در واقع می توان گفت که در سریع ترین زمان ممکن می توانند این خواص بسیار زیاد و مفید را به بدن خود راه دهند. مصرف زعفران برای همه ی افراد توصیه می شود زیرا این خواص به آسانی از طریق مصرف نمودن آن به بدن ما راه خواهد یافت. اما برای اینکه با این خواص بیشتر آشنا شوید بهتر است تا در خصوص جزئی ترین خواص آن نیز توصیه های لازم را ارائه دهیم.

  تغییراتی که با زعفران در پوست ایججاد می شود!
  در واقع برخلاف تصور برخی از افراد که زعفران می تواند تغییراتی را در پوست ما نیز به وجود آورد ، این تغییرات به جای تصور غلط که می تواند به زرد شدن نیز اشاره داشته باشد ، در واقع تغییری بسیار مثبت خواهد بود. زیرا موادی که در درون پوست زعفران نیز وجود دارد سبب این خواهد شد که پوست صورت یا بدن کمی روشن تر از حد معمول خود باشد. علاوه بر آن آنتی اکسیدان هایی به پوست راه خواهد یافت که سلامتی و شادابی را به دنبال دارد.


  برای آنکه بتوانید لکه هایی که بر روی پوست صورت شما وجود دارد را با روش های معمولی برطرف کنید و هزینه ی کمی هم بابت آن بپردازید یکی از بهترین گزینه ها استفاده نمودن از ماسکی است که در حقیقت می تواند روشن شدن پوست را به همراه داشته باشد و از زعفران تهیه خواهد شد. برای این منظور باید زعفران را با کمی شیر در حدود سه قاشق ترکیب نموده و پس از آن یک ربع بر روی صورت خود قرار دهید.


   شاید باور این مسئله کمی سخت باشد اما در واقع می توانیم از زعفران به عنوان یکی از ترکیباتی که خواص آنتی باکتریال دارد نیز یاد کنیم. بر همین اساس می توان گفت که می توانیم حتی برای از بین بردن علائمی همچون جوش صورت که می تواند تأثیر منفی را بر روی زیبایی ما باقی بگذارد استفاده کنیم. حتی می توانید برای اینکه اسکارهای باقی مانده از جای جوش نیز با فرورفتگی کمتری همراه شوند از این ترکیب استفاده کنید.

  مصرف زعفران چه خواصی دارد؟

   

  زعفران و درمان سوختگی ناشی از آفتاب
  زمانی که سوختگی به دلیل آفتاب نیز رخ می دهد می تواند شرایط بدی را برای پوست صورت و بدن شما به وجود آید. برخی برنزه شدن را دوست دارند اما سوختگی ناشی از آفتاب با برنزه شدن تفاوت بسیاری دارد. زیرا این نوع تغییر می تواند لایه های پوستی را نیز از بین ببرد. کمی از زعفران را برای جبران این مشکل در شیر بگذارید . البته بهتر است تا برای رساندن چربی به پوست شما زعفران در داخل شیرپرچرب قرار داشته باشد. در نهایت پس از مدت زمان بسیار کوتاهی زیباییو جوانسازی پوست رخ داده و درخشندگی نیز به پوست شما بازخواهد گشت.

  حذف ریزش مو با زعفران
  زعفران تنها برای خوش رنگ کردن یا خوشبو کردن غذا کاربرد ندارد بلکه می توان از آن برای جلوگیری از ریزش مو نیز استفاده نمود. البته برای این کار هم نیاز دارید تا ترکیبی از شیر را به همراه زعفران بر روی مو نیز قرار گیرد. این روش نیز می تواند سبب رشد فولیکول مو شود.

  زعفران و نقش آن در باروری
  در واقع می توان گفت که زعفران می تواند برای بارورشدن تأثیر مثبتی را برجای بگذارد. در حقیقت در زمان بارداری خانم ها به دلیل تغییراتی که در وضعیت جنینشان روی می دهد و همچنین می تواند به سقط جنین هم منجربه شود ، نباید از زعفران استفاده کنند. اما برخلاف خانم ها در آقایان حضور این ماده در رژیم غذایی یا مصرف کردن چای زعفران می تواند مفید واقع شود. زیرا سبب برطرف شدن مشکلات جنسی خواهد شد.
  خانم هایی که به مشکلات مربوط به پریود دچار هستند و در واقع دردهای بسیار شدیدی را در پیش از باروری خود تجربه می کنند یکی از توصیه های بسیار جدی برای آنها استفاده نمودن از دمنوشی خواهد بود که از زعفران تهیه شده و باید دو بار در روز نیز مصرف گردد. پس شما می توانید به آسانی تنها با تهیه نمودن یک دمنوش لیست مصرفی داروهای خود را کنار بگذارید.


  برچسب ها : زعفران

  آمار باز دید این مطلب مصرف زعفران چه خواصی دارد؟
  تعداد کل بازدید ها: 221
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه