نشانه ها سرطان سينه در خانم ها - تمام چیز در مورد سرطان سینه | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 2 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • نشانه ها سرطان سينه در خانم ها - تمام چیز در مورد سرطان سینه | مجله سلامت یاثار
 • نشانه ها سرطان سينه در خانم ها - تمام چیز در مورد سرطان سینه | مجله سلامت یاثار


  سرطان سینهپرورش کنترل نشده سلول‌هاست که از بافت‌های سینه آغاز می‌شود. محدوده یک نفر از ۸ نفر در ایالت متحده آمریکا این تقویت را در زندگی خود تجربه می‌کنند.

  سرطان سینه پس از سرطان پوست، دومین سرطان رایج در میان خانم ها است و در سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۳۲۰۰۰ زن آمریکایی را درگیر خود کرده است.

  سرطان سینه زیادتر در خانم‌های بین ۵۵ تا ۶۴ سال شناسایی داده می‌شود. این مریضی امکان پذیر است در مردها نیز رخ دهد اما شیوع آن خیلی کمتر است.

  سرطان سینه در آقایان کمتر از یک درصد است. مطالعات و تحقیقات انجام شده بر روی سرطان سینه در طول سال‌های اخیرپرورش بیشتری داشته است.نجات جان این مردم نیز زیادتر از سال‌های قبل بوده است. بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ ، محدوده ۸۹ درصد از بیمارانی که مبتلا به این سرطان بودند، بعد از شناسایی حداقل پنج سال زندگی کرده اند.

  دلیل بروز سرطان سینه:

  علت اصلی سرطان سینه (اینکه چه چیزی سبب آغازپرورش کنترل نشده بافت‌های سینه می‌شود) هنوز نمایان نیست. ترکیبی از ژن‌های شخص و محیط زندگی اثر خیلی باارزشی در پیشرفت آن خواهد داشت. محدوده ۵ الی ۱۰ درصد از بیماران مبتلا به سرطان سینه، جهش ژنتیکی دارند.

  به عنوان مثال خانم های با جهش در ژن‌های BRCA زیادتر از دیگر مردم دربرابر دچار به سرطان سینه قرار دارند.بعضی از مطالعات نشان می‌دهد خانم های که در ژن‌های BRCA1 خود جهش دارند ۵۰ الی ۷۰ درصد اقبال دچار به سرطان سینه را در سن ۷۰ سالگی خواهند داشت. خانم های که در ژن‌های BRCA2 خود جهش دارند ۴۰ الی ۶۰ درصد ریسک دچار به این مریضی را خواهند داشت.

  عاملهای ریسک دیگر شامل سابقه خانوادگی در مورد سرطان سینه، آغاز دوره قاعدگی قبل از ۱۲ سالگی؛ یائسه شدن بعد از ۵۵ سالگی؛ بچه دار نشدن، دارا بودن بافت‌ سینه حجیم و مصرف هورمون معالجه ای بعد از یائسگی است. با اینحال زیادتر خانم‌هایی که مبتلا به این گونه سرطان می‌شوند هیچ عامل ریسکی برای این مریضی ندارند.

  همینطور بخوانید: چگونه از دچار به سرطان سینه جلوگیری کنیم؟

  علامت ها و نشانه ها سرطان سینه:

  همواره شخصی که مبتلا به سرطان سینه است قبل از شناسایی نشانه ویژهی نخواهد داشت اما بر اساس مرکز کنترل و جلوگیری از مریضی ها، علامت‌های احتمالی این مریضی شامل موارد زیر است:

  • وجود توده در سینه یا زیر بغل
  • ضخیم شدن یا تورم سینه
  • فرورفتگی سینه یا برانگیختن پذیری پوست
  • قرمز یا پوست پوست شدن در ناحیه نوک سینه
  • ترشحاتی به جز شیر از نوک پستان

  بایست به دلیل داشته باشید که حتی بروز این علامت‌ها نیز نقادراستالزام ا به معنای وجود سرطان سینه کشنده باشد. بعضی از این نشانه ها امکان پذیر است نشان دهنده کیست یا عفونت باشد.

  تشخیص سرطان سینه

  غربالگری سرطان سینه:

  تستهای غربالگری سرطان سینه در خانم های انجام می‌شود که هیچ علامت ای ندارند. اینکار به منظور شناسایی زودزمان مریضی انجام می‌شود.

  یکی از تست‌های غربالگری اصلی ماموگرافی یا مصرف اشعه ایکس برای تحقیق سینه است. با اینحال، اینکه خانم ها بایست دقیقا چه وقتی از این تست‌ها مصرف کنند و در چه بازه‌های وقتی به اینکار روی بیاورند هنوز مورد بحث کارشناسان است. به عنوان مثال، جامعه سرطان در آمریکا توصیه می‌کند که خانم ها اولین ماموگرافی خود را در سن ۴۰ سالگی انجام دهند و هر سال به انجام آن مبادرت ورزند.

  بعضی از مطالعات مزایای بیشتری برای غربالگری از طریق ماموگرافی منظم را نشان داده است.

  مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد که در میان خانم های که بر تاثیر این مریضی جان خود را از دست دادند زیادترشان غربالگری و تست منظمی نداشته اند. با این وجود بعضی از پژوهشگران چنین مطالعاتی را نقد می‌کنند زیرا در آن توجهی به نرخ غربالگری در میان خانم های که از سرطان سینه جان سالم به در برده اند نمی شود.

  بی قراری بزرگی که درمورد غربالگری سرطان سینه وجود دارد این است که ریسک شناسایی بیش از اندازه را زیاد شدن می‌دهد. منظور از شناسایی بیش از اندازه، شناسایی سرطانی است که منجر به ایجاد مریضی قابل توجه در دوران زندگی شخص نمی‌شود.

  مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۲ نشان می‌دهد که بیش از ۲۵ درصد از خانم های که سرطان سینه آن‌ها از طریق ماموگرافی شناسایی داده شده است گرفتار همین مشکل شده بودند. با اینکه ماموگرافی شناسایی سرطان سینه در مرحله های اولیه را آسان تر کرده است اما مطالعات نشان می‌دهد که نقادراست ریسک مرگ را در مرحله های انتهایی سرطان کم شدن دهد.

  همینطور این بی قراری وجود دارد که ماموگرافی مکرر اقبال گرفتن نتایج مثبت کاذب را در میان خانم ها زیاد شدن دهد.

  مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۱ نشان می‌دهد که ۶۱ درصد از خانم های که ماموگرافی را در مرحله های اولیه انجام داده اند حداقل یک درصد نتایج مثبت کاذب را خواهند داشت. مرکز کنترل و جلوگیری از مریضی‌ها توصیه می‌کند خانم ها بین ۴۰ تا ۴۹ سال در این مورد با دکتر کارشناس مشورت کنند و در صورت لزوم از چنین تست‌هایی بهره ببرند.

  تست غربالگری دیگر برای سرطان سینه شامل معاینه بالینی از سینه است که در آن دکتر امکان پذیر است به دنبال توده یا تغییر در سینه بگردد. با این وجود این موارد نقادراست ریسک مرگ دراثر سرطان سینه را کم شدن دهد. درنتیجه اگر زنی این معاینات را انجام داده باشد بایست به فکر مصرف ماموگرافی نیز بیفتد.

  تشخیص سرطان سینه:

  اگر روش‌های غربالگری احتمال وجود سرطان سینه را نشان دهد، تست‌های بعدی برای شناسایی قطعی احتیاج خواهد بود. این تست‌ها جملهند از:

  • ازمون‌های تصویربرداری همانند ماموگرافی، اسکن MRI یا سونوگرافی سینه انجام می‌شود. هر کدام از این روش‌ها تصاویر داخلی از سینه تولید می‌کند و همین امر به دکتر در شناسایی سرطان یاری خواهد کرد.
  • بیوپسی که در آن سلول‌های برآمدگی‌های مشکوک برداشته می‌شود تا مطالعاتی بر روی ان انجام گیرد. این سلول‌ها از طریق سوزن‌های ویژه یا فرایند جراحی به دست می‌آید.

  اگر سرطان شناسایی داده شود، دکتر قادراست آزمون‌های اضافی برای تعیین توزیع سرطان انجام دهد. شکل اولیه سرطان سینه کارسینوم درجای مجاری پستان نام دارد و بدین معنی است که سلول‌های سرطانی در مجرای شیر در پستان محبوس شده اند. این گونه سرطان سینه غیر تهاجمی است و می‌توان معالجه کرد.

  اگر سرطان سینه پیشرفت یابد و دیگر بافت‌های سینه را درگیر کند به آن کارسینوم مجرایی نفوذ کننده می‌گویند. این گونه سرطان رایج ترین گونه سرطان سینه است و محدوده ۸۰ درصد از مردم را درگیر خود می‌کند. این شکل از سرطان به تدریج در غدد لنفاوی و دیگر قسمت‌های جسم پخش می‌شود. بعد از اینکه دکتر تومور را شناسایی داد، بایست به سراغ معالجه آن بروید.

  معالجه سرطان سینه چیست؟

  معالجه سرطان سینه به گونه سرطان و توزیع و پخش آن در دیگر قسمت های جسم ارتباط دارد. زیادتر مردمی که مبتلا به این مریضی هستند بیش تر از یک گونه معالجه را گرفتن می‌کنند. این معالجه قادراست سلول‌های سرطانی را در موقعیت خودش هدف قرار دهد یا سلول‌های سرطانی را در کل جسم هدف گیرد.

  معالجهمحلی شامل جراحی و مصرف تابش است که تلاش می‌کند بافت سرطانی را بدون اسیب رساندن به دیگر بافت‌های جسم حذف کند یا خراب نماید.جراحی قادراست در برگیرنده لامپکتومی ( جراحی است که در آن تومور و قسمتی از بافت‌های احاطه کننده برداشته می‌شود) یا ماستکتومی(برداشتن کل پستان) باشد.

  معالجه سیستماتیک (که کل جسم را تحت اثر قرار می‌دهد) از طریق دهان یا جریان خونی وارد جسم می‌شود و سلول‌های سرطانی را در کل جسم هدف می‌گیرد. این گونه معالجه شامل شیمی معالجه ای است که از داروهای سمی همانند سیکلوفسفدلگرمی یا متوترکسات مصرف می‌کند.

  در سرطان‌های جواب دهنده به هورمون از داروهایی همانند تاموکسی‌فن یا رالوکسیفن مصرف می‌شود. معالجه‌های سیستماتیک اخیر شامل معالجه بیولوژیکی است که از سیستم ایمنی جسم برای جنگیدن با سرطان و هدف قرار دادن سلول‌های سرطانی مصرف می کند.

  مواد بیولوژیکی مورد مصرف شامل بواسیزوماب ( آواستین ) یا تراستوزوماب ( هرسپتین ) است. یک مریض امکان پذیر است برای معالجه مریضی خود به چندین دکتر رجوع کند.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نشانه ها سرطان سينه در خانم ها - تمام چیز در مورد سرطان سینه | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 45
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه