مناسبترین معالجه رگ های عنکبوتی صورت | دلیل و نحوه پیشگیری از عدم موفقیته شدن مویرگ ها | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 2 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • مناسبترین معالجه رگ های عنکبوتی صورت | دلیل و نحوه پیشگیری از عدم موفقیته شدن مویرگ ها | مجله سلامت یاثار
 • مناسبترین معالجه رگ های عنکبوتی صورت | دلیل و نحوه پیشگیری از عدم موفقیته شدن مویرگ ها | مجله سلامت یاثار


  رگ های عنکبوتی روی بینی و راههای معالجه آنان

  رگ های خونی عدم موفقیته شده روی صورت، منبسط شده و پاره می‌ شوند یا به جمله دیگر عدم موفقیته می شوند و همین امر سبب دیده شدن آن ها از زیر پوست می شود. این رگ های خونی قرمز رنگ به رگ های عدم موفقیته شده و یا عنکبوتی معروف هستند.

  رگ های عنکبوتی همواره روی صورت یا پاها دیده می شوند، هرچند امکان پذیر است در هر جایی از جسم ظاهر شوند. این رگ های خونی به جز ظاهرشان علامت دیگری را به وجود نمی آورند.

  در این مقاله ما به دلایل و راه های معالجه خانگی و وقت رجوع به دکتر در مورد این رگ های عنکبوتی می پردازیم. با ما همراه باشید.


  دلیل بروز رگ های عنکبوتی چیست؟

  رگ های خونی عنکبوتی در هر کسی مختلف بوده و قادراست در هر سنی خودش را نشان دهد اما در بعضی از مردم احتمال مشاهده این رگ های خونی به مراتب زیادتر از دیگر مردم است.

  بعضی از دلایل رگ های خونی عنکبوتی بر روی صورت جملهند از:

  ژنتیک: مردمی که اعضای خانواده شان رگ های خونی عنکبوتی دارند نسبت به دیگر مردم زیادتر دربرابر رگ های عنکبوتی هستند.

  قرار گرفتن دربرابر آفتاب: صدمه پرتوهای خورشیدی قادراست این عروق خونی را بزرگ تر کرده و آن ها را به پوست نزدیک تر سازد.

  تغییرات آب و هوایی: تغییرات شدید آب و هوایی امکان پذیر است بر روی گردش خون جسم اثر بگذارد و سبب بروز رگ های خونی در صورت شود. رگ های خونی نیز امکان پذیر است منفجر شده و عدم موفقیته شوند و رگ های عنکبوتی را به وجود آورند.

  تغییرات فشار: تغییرات ناگهانی و شدید فشار امکان پذیر است سبب ایجاد عروق خونی کوچک شود. یک عطسه یا استفراغ استثنائی سخت قادراست این تغییر در فشار را ایجاد کند.

  بارداری: تغییرات هورمونی در دوران بارداری امکان پذیر است رگ های خونی عنکبوتی را به وجود آورند. این رگ های عنکبوتی وابسته با هورمون های بارداری، همواره پس از زایمان ناپدید می شوند.

  محرک‌های محیطی: قرار گرفتن دربرابر مواد شیمیایی ویژه یا آلاینده‌ های محیطی امکان پذیر است به پوست ضرر رسانده و رگ ‌های خونی را زیادتر مشخص سازد.

  روزاسه (Rosacea) : این یک مریضی رایج است که سبب می شود که پوست به علت ورید های بزرگ قرمز شود. مردم مبتلا به روزاسه اکثر عروق عنکبوتی را تجربه می کنند.

  استفاده الکل: الکل قادراست رگ های خونی را به طور مزمان رقیق کند. استفاده مشروبات الکلی امکان پذیر است منجر به ظاهر شدن رگ های خونی قرمزی روی صورت شود.

  ضرر: ضرر‌های سر که سبب کبودی می‌ شوند نیز امکان پذیر است سبب عدم موفقیته شدن رگ ‌های خونی شوند. در این حالت، رگ‌ های خونی اکثر به عنوان کبودی التیام می ‌یابند.


  برای معالجه مویرگ های عدم موفقیته شده صورت چه کنیم؟

  یک دکتر همواره با یک معاینه بصری قادراست رگ های خونی عنکبوتی را شناسایی دهد. گزینه های معالجه ای خیلیی وجود دارد اما تمام معالجه ها برای تمام مردم کارساز نیستند درنتیجه امکان پذیر است شخص مبتلا به رگ های عنکبوتی قبل از نمایان کردن روش، چندین راه را امتحان کند.

  رتینوئیدها:

  کرم های رتینوئیدی برای خیلیی از مریضی های پوستی تجویز می شوند و دکتر امکان پذیر است رتینوئیدها را برای بعضی از مردم مبتلا به ورید عنکبوتی معرفی کند. رتینوئید ها امکان پذیر است به کم شدن قرمزی رگ ها و زیاد شدن تندرستی پوست یاری کنند. با این وجود، امکان پذیر است پوست را خشک کنند و سبب خارش و قرمزی نیز شوند.

  اسکلروتراپی:

  اسکلروتراپی شامل تزریق یک محلول ویژه مستقیما درون رگ است. مواد تزریقی یاری می کند تا عروق خونی را که سبب می شود خون زیر پوست قابل مشاهده باشد، ناپدید شود. امکان پذیر است بعضی از مردم با مصرف این شیوه ناچار به تحمل درد و ناراحتی شوند، اما این پیامد جانبی بایست ظرف چند روز رفع شوند.

  لیزر معالجه ای:

  لیزر یکی از روش‌های رایجی است که برای معالجه رگ های عنکبوتی به کار می رود. با این حال، لیزر معالجه ای نیز قادراست به پوست ضرر برساند که شخص قادراست در طول بهبودی آن را حس کند. این شیوه معالجه یک شیوه پرهزینه و در عین حال همراه با درد است. امکان پذیر است رگ های عنکبوتی خوب شدن یافته به روال قبل برگردند و امکان پذیر است ضروری باشد این روند تکرار شود.

  اشعه لیزرمیزانی و نور (IPL)

  این معالجه امکان پذیر است به معنی کم شدن وقت بهبودی و ضرر کمتری به پوست باشد. در این شیوه از اشعه ویژه‌ای مصرف می شود که بدون ضرر رساندن به لایه بالایی به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ می‌کند.

  معالجه IPL یکسان شیوه لیزر معالجه ای برای رگ های خونی عنکبوتی عمل می کند، اگرچه امکان پذیر به چندین جلسه برای دستیابی به نتایج احتیاج داشته باشد.


  معالجه های خانگی رگ های خونی صورت

  معالجه های خانگی رگ های عنکبوتی صورت:

  در بعضی موارد، معالجه خانگی امکان پذیر است به پیشگیری یا کم شدن ظهور رگ های خونی عنکبوتی بر روی صورت یاری کند.

  معالجه‌ های خانگی همواره مطمئن هستند و هیچ پیامد جانبی ندارند، اما ایده مناسبی است که محصولات جدید را در یک بخش از پوست ۲۴ ساعت قبل از انجام معالجه کامل آزمایش نمایید تا از هر نوع واکنش‌های ناشایست پیشگیری شود. مناسبتر است که زمان استفاده دارو یا تحت معالجه قرار گرفتن در مورد داروهای خانگی با دکتر صحبت نمایید.

  از آب داغ مصرف ننمایید!

  پوست صورت لطیف است، و گرمای بیش از اندازه امکان پذیر است به نمایانیش رگ های خونی ختم شود. زمان شستن صورت از آب داغ پرهیز نمایید. مصرف آب سرد یا ولرم برای شستن جسم و صورت امکان پذیر است به پیشگیری از ضرر به عروق خونی یاری کند.

  کمپرس سرد

  یک کمپرس سرد نظیر یک بسته یخ یا کیسه ای یخ زده امکان پذیر است به کم شدن رگ های عنکبوتی در صورت یاری کند.

  روغن آرنیکا

  روغن آرنیکا یا محصولات شامل آرنیکا امکان پذیر است سبب کم شدن ظهور ورید عنکبوتی شود. مصرف این روغن امکان پذیر است در برخی از مردم بازتاب حساسیتی ایجاد کند، درنتیجه باارزش است که اول آن را در یک بخش از پوست آزمایش نمایید و هر پیامد جانبی را با کارشناس پوست در میان بگذارید.

  محصولات Arnica در فروشگاه های مواد خوراکی طبیعی، داروخانه ها و یا به صورت فشیوه آنلاین در دسترس هستند.

  سرکه سیب:

  سرکه سیب قادراست تورم رگ‌های خونی را کم شدن دهد. برای این منظور کافیست سرکه سیب را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست قرار دهید. مصرف این شیوه دو بار در روز تا کم شدن نشانه ها پیشنهاد شده است. شستن صورت با سرکه سیب نیز اثربخش است.

  آلوئه ورا

  ژل گیاه آلوئه ورا امکان پذیر است در معالجه قرمزی پوست سودمند باشد. تحقیقات نشان داده است که آلوئه ورا نظیر کرم دارویی (هیدروکورتیزون) قادراست قرمزی پوست را کم شدن دهد، اما در کنار این، سبب خشکی سلول های پوست نیز می شود.

  مردمی که از آلوئه ورا بر روی پوست خود مصرف می‌کنند ، بایست بعد از هر استفاده، پوستشان را مرطوب نگه دارند و از مرطوب کننده های خوب پوستشان مصرف کنند.

  ویتامین C

  استفاده مکمل های ویتامین C امکان پذیر است سبب کم شدن رگ های خونی بر روی صورت شود.

  یک مطالعه نشان داد که ویتامین C در حفظ تندرستی رگ های خونی اثر باارزشی بر پیمانه دارد. افزون بر این ویتامین C قادراست کلاژن را در سلول ها حفظ کند.

  گیاهان دارویی

  تحقیقات حاکی از آن است که امکان پذیر است خیلیی از گیاهان دارویی تاثیر ضد التهابی روی پوست داشته باشند. این در حالی است که این گیاهان به طور مستقیم بر روی رگ های عنکبوتی تست نشده اند، امکان پذیر است در برخی موارد به معالجه آن نیز یاری کنند.

  گیاهانی که امکان پذیر است در معالجه رگ های عنکبوتی مصرف شوند جملهند از:

  • مریم گلی
  • گل همیشه بهار
  • جو دو سر
  • بومادران
  • ریشه گل ختمی
  • بابونه

  جلوگیری از رگ های عنکبوتی صورت

  چگونه از عدم موفقیته شدن مویرگ ها پیشگیری کنیم؟

  قدم هایی که یک شخص جهت جلوگیری از ظاهر شدن رگ های عنکبوتی انجام دهد، جملهند از:

  پرهیز از گرمای شدید: درجه حرارت خیلی بالا، سونا یا هوای گرم امکان پذیر است رگ های خونی را منبسط کند و احتمال ظاهر شدن رگ های عنکبوتی را زیاد شدن دهد.

  ممحدودهیت در قرار گرفتن دربرابر نور خورشید: مصرف کرم های ضد آفتاب، کلاه و لایه های اضافی قادراست احتمال شکنندگی رگ ها را کم شدن دهد.

  پوشاک حفاظتی: نمونه هایی از جمله کلاه بیس بال قادراست از ایجاد رگ های عنکبوتی دراثر ضرر پیشگیری کنند.

  پرهیز از وازودیلاتورها (منبسط کننده رگ ها): وازودیلاتورها عروق را با خون پر می کنند و امکان پذیر است رگ های عنکبوت را برجسته تر کنند. وازودیلاتورهای شایع شامل کافئین، خوراکی های تند و الکل هستند. حتی آشامیدن الکل متوسط قادراست سبب ایجاد قرمزی و رگ های خونی در بعضی مردم شود.


  چه زمان بایست به پزشک رجوع کنیم؟

  رگ های عنکبوتی هیچ ضرر یا نشانه ها اضافی را ایجاد نمی کنند. مردمی که با ظهور رگ های عنکبوتی آشنا هستند می توانندتلاش کنند دلیل مستقیم آن را بفهمند و اقدامات ضروری را برای پیشگیری از آن انجام دهند. در بعضی موارد، رگ های خونی روی صورت امکان پذیر است علامت ای از وضعیت دکتری اولیه باشند.

  اگر شخصی دلیل ظاهر شدن رگ های عنکبوتی اش را نمی داند بایست از یک دکتر کارشناس برای تحقیق و شناسایی آن یاری بگیرد.

  امکان پذیر است دلیل ایجاد رگ های خونی عنکبوتی بر روی صورت مصرف لوازم آرایشی باشد.

  خیلیی از معالجه های دارویی و داروهای خانگی افزون بر ارتقاء تندرستی کلی پوست، می توانند به کم شدن و یا برطرف کردن مسئله یاری کنند.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب مناسبترین معالجه رگ های عنکبوتی صورت | دلیل و نحوه پیشگیری از عدم موفقیته شدن مویرگ ها | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 56
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه