خروپف در خواب علامت چیست؟ 5 علت خروپف که بایست بدانید | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 4 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • خروپف در خواب علامت چیست؟ 5 علت خروپف که بایست بدانید | مجله سلامت یاثار
 • خروپف در خواب علامت چیست؟ 5 علت خروپف که بایست بدانید | مجله سلامت یاثار


  خروپف شدید امکان پذیر است افزون بر اطرافیان برای خودتان نیز بد باشد. مطالعه‌ای از مغز و اعصاب نشان می‌دهد، مردمی که به طور شدید خروپف می‌کنند و از اختناق در خواب ( قطع تنفس در خواب) رنج می‌برند نسبت به آن‌هایی که تنفس آسانی دارند یک دهه زودتر با مسائل حافظه و اندیشیدن روبرو می‌شوند.

  کاملا واضح نیست که چگونه خروپف شدید و مسئله تنفسی قادراست افت شناختی را به ارمغان بیاورد. اما نویسندگان مطالعه می‌‌گویند تحقیق، خواب‌آلودگی هر روزه را به مسائل حافظه و اندیشیدن وابسته کرده است. امکان پذیر است آشفتگیات تنفسی با خواب به‌ طریقی سبب سرعت قسمتیدن به بی قراری‌های شایع ذهنی مربوط به سن شود.

  این خبری بد است. اما خبر مناسب: به دید می‌رسد گونهی از تنفس معالجه ای معروف به فشار هوایی مثبت مستمریا CPA برای جبران هر گونه خروپف یا تنفس وابسته به مغز وجود دارد . به ‌همین علت، به گفته‌ی ریکاردو اوساریو از مرکز دکتری لانگون دانشگاه نیویورک، معالجه CPAP امکان پذیر است ایده‌ی مناسبی برای مردم با اختناق در خواب یا عادت خروپف شدید باشد.

  ۵ علت برای اینکه اگر عادت خروپف شدید دارید با دکترتان مشورت نمایید، جملهند از:

  1. ریسک سکته مغزی

  تحقیقی از سیستم بهداشت هنری فورد در دترویت رابطه بین خروپف شدید و ریسک شریانی، عامل پرمخاطره اصلی برای سکته مغزی و حمله قلبی، را آشکار کرد. گرچه این احتمال وجود دارد ضرر شریانی به خروپف منجر شود، پژوهشگران می‌گویند که امکان پذیر است آن به شکل دیگری نیز عمل کند به عنوان مثال خروپف شدید در حقیقت قادراست منجر به التهاب و ضرر به شریان‌ها شود.

  1. مرض چاقی

  مطالعه‌ای از دانشگاه شیکاگو نشان می‌دهد، گونه خروپف قادراست به آشفتگی خواب و همینطور به زیاد شدن وزن منجر شود. نویسندگان مطالعه می‌گویند، خواب ناخوب، دو گونه هورمون در جسم را برانگیختن می‌کند لپتین و گرلین که به کنترل اشتها و میل به خوراکی یاری می‌کند. مطالعه‌ای دیگر از برزیل گرفتن که، خروپف شدید و بیشتر اکثر به کیفیت ناخوب خواب وابسته است و با گونه های مسائل متابولیکی و چاقی گره خورده است.

  1. سرطان

  نتیجه‌ی تحقیقی از دانشگاه ویسکانسین نشان می‌دهد که احتمال مرگ و میر مردم مبتلا به اختناق در خواب، تقویتی که اکثر با خروپف گاه و بی‌گاه و شدید همراه است، تقریبا پنج برابر زیادتر از مردم دیگر است. نویسندگان مطالعه می‌گویند که مسائل تنفسی سبب تغییراتی در شریان‌ها و سلول‌های خونی می‌شود که امکان پذیر است به شتابپرورش تومورها یاری ‌کند، همینطور به سلولهای سرطانی مجال زیادتری برای پخش شدن می‌دهد.

  1. مسائل فشار خون

  محدوده ۷۰ ٪ از مردم با فشار خون از گونه صعب العلاج اختناق در خواب نیز رنج می‌برند. مطالعه‌ای از مجله‌ی انجمن دکتری امریکایی نشان می‌دهد که خروپف شدید یکی از شایع‌ترین علامت‌های اختناق می‌باشد، خروپف همینطور امکان پذیر است علامت‌ای از فشار خون بالا باشد.

  همینطور بخوانید: ساعت مچی معالجه خروپف
  1. مسائل جنسی

  جای تعجب نیست که آقایان مسن‌تر که به‌طور شدیدی خروپف می‌کنند احتمالا از گونه دیگری از مسئله اتاق خواب رنج ببرند: ناخوشنودیی جنسی. درمقایسه با کسانی که خروپف نمی‌کنند یا کمتر خروپف می‌کنند، کسانی که شدیدا خروپف می‌کنند ۲.۳ بار زیادتر احتمال دارد که از زندگی زناشویی خود ناخشنود باشند. پژوهشگران مطالعه می‌گویند که خروپف بلند قادراست هم خواب شما و هم خواب طرف مقابلتان را آشفته کند، که به انرژی پایین‌تر و لذت لذت زناشویی کمتر منجر می‌شود.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب خروپف در خواب علامت چیست؟ 5 علت خروپف که بایست بدانید | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 42
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه