6 علت جالب برای تغییر بافت و رنگ مو | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 1 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • 6 علت جالب برای تغییر بافت و رنگ مو | مجله سلامت یاثار
 • 6 علت جالب برای تغییر بافت و رنگ مو | مجله سلامت یاثار


  اگر فکر می‌نمایید بافت و رنگ موهای شما به خودی خود تغییر کرده و ظاهرش هنظیر سال‌های قبل نیست ، بایست بدانید که این موضوع ساخته فکر و اندیشه شما نیست و قادراست واقعیت داشته باشد. عاملهای متفاوتی قادراست بر روی رنگ و بافت موهای شما اثر بگذارد و آن‌ها را در گذر وقت تغییر دهد. در این مقاله قصد داریم بر روی این عاملها تمرکز کنیم و هر کدام را به مختصر توضیح دهیم.

  ۱.استرس:

  اینکه شما دارای مسائل رابطهی هستید و یا اینکه در کار خود گرفتار مسئله شده‌اید اصلا فرقی ندارد. تقویت استرس‌زا قادراست جسم شما را تحت اثر خود قرار دهد. از دست دادن سریع مو ( تقویتی که به عنوان تلوژن افلوویوم) شناخته شده است قادراست سه ماه بعد از رخ دادن یک رویداد استرس‌زا ایجاد شود. در نهایت مو وارد مرحله استآسان شده و سپس آغاز به ریزش می‌کند. خبر مناسب این است که این موقعیت همیشگی نیست و ریزش مو بعد از چند ماه قادراست متوقف گردد وپرورش مجدد موها از اول آغاز شود. برای اینکه فرایندپرورش مجدد موها را سرعت قسمتیدن به نمایید می‌توانید از مکمل‌های طبیعی مو مصرف نمایید و یا اینکه از مکمل‌های تایید شده بهره‌مند شوید. این گونه مکمل‌ها می‌توانند هورمون‌های وابسته با استرس را کم شدن دهند وپرورش موها را شتاب بقسمتند.

  ۲.حرارات داغ:

  سشوار و مواردی که موها را به شدت گرم می‌کنند مقصر اصلی برای تغییر بافت مو و رنگ آن می‌باشند. مواردی مثل مو صاف کن‌های برقی با ایجاد فشار زیادتر بر روی مو، قادراست تقویت بدتری را برای آن ایجاد کند که ترکیب این موارد با حرارات حاصل از آن‌ها ضرر جدی و عمیقی را بر روی مو خواهد گذاشت. حرارات حاصل از این دستگاه‌ها به نوع‌ای است که قادراست سبب عدم موفقیتن مو شود. مصرف اینگونه موارد حتی قادراست رنگ موها را نیز تغییر دهد. درنتیجه مناسبتر است از ابزارهایی مصرف نمایید که برای خشک کردن مو و یا وضعیت قسمتیدن به آن از فناوری سرامیکی بهره می‌برند. مطمئن شوید که در این دستگاه‌ها نیز حرارت را تا حد امحل بر روی میزان کم مرتب کردن می‌نمایید.

  ۳.رنگ‌های شیمیایی:

  مصرف روشن کننده‌های مو قادراست سبب ضعیف شدن ریشه‌های آن گردد و سپس بافت و رنگ آن را به طور کلی خراب کند. اگر می‌خواهید موهای روشن‌تری داشته باشید می‌توانید از یک کارشناس در این مورد یاری بگیرید. اگر به طور مکرر و دائم موهای خود را رنگ نمایید و از مواد شیمیایی متفاوت برای موهای خود مصرف نمایید، مطمئن باشید که رنگ و بافت موهای شما در تاثیر گذشت وقت از بین خواهد رفت. بعضی گیاهان وجود دارند که می‌توانند برای رنگ قسمتیدن طبیعی به موها مورد مصرف قرار گیرند. کراتینه کردن و صاف کردن مو نیز قادراست ضرر خیلی جدی به موهای شما وارد کند و بافت و رنگ آن را تغییر دهد.

  ۴.ژنتیک و پیری:

  آیا تا به حال موی سفید در میان موهای خود دیده‌اید؟ این اشتباه شما نیست. در بعضی از موارد وجود موهای سفید به دلیل ژنتیک است. وجود موهای خاکستری و سفید همواره به دلیل جمع شدنو تشکیل هیدروژن پراکسید در شفت مواست که رنگدانه‌های آن را خراب می‌کند. سنی که همواره هیدروژن پراکسید در موهای شما جمع شدنمی‌یابد ارتباط به ژنتیک دارد. ژنتیک همینطور قادراست بافت و رنگ موی شما را تعیین کند. بعضی از مردم دارای موهای ضخیمی هستند.در این میان پیری نیز قادراست سبب تغییر رنگ و بافت موی شما شود و از درخشندگی آن بکاهد. در نهایت و با گذشت وقت ازپرورش موهای شما کاسته می‌شود.

  ۵.تقویت دکتری و مریضی:

  ریزش مو و نازک شدن آن قادراست علامت‌ی خارجی وجود کاستی در جسم باشد. بعضی از اوقات کم خونی و فقدان میزان ویتامین D در جسم قادراست سبب نازک شدن مو گردد. بعضی از مریضی‌ها همانند تیروئید نیز در این نوع موارد قادراست اثر باارزشی داشته باشد. تیروئید کم کار قادراستپرورش موها را آهسته‌تر کند و سبب نازک شدن آن گردد. نداشتن رژیم خوراکی خوب نیز قادراست این تقویت را بدتر کند. استفاده بعضی از داروها هم در ریزش مو بی اثر نیست.

  ۶.بارداری:

  وقتی که مادری باردار است، موهای او امکان پذیر است تغییراتی داشته باشد. این موضوع به دلیل میزان بالای استروژن در دوران بارداری است. بعد از زایمان همواره مو آغاز به ریزش می‌کند وپرورش آن نیز متوقف می‌گردد. خوشبختانه در مدت وقت کوتاهی تمام چیز به وضعیت اولیه بر می‌گردد و سیکل جدیدی درپرورش موها آغاز می‌شود. البته تمام خانم‌ها تجربه‌های یکسانی در این مورد ندارند.

  نتیجه گیری:

  عاملهای متفاوتی بر روی بافت و رنگ موی شما در طول زندگی اثر گذار است. این موارد شامل استرس، مصرف مواد و رنگ‌های شیمیایی، مصرف حرارت داغ، پیری، ژنتیک ، بارداری و مریضی و تقویت دکتری متفاوتی است. با وجود همه ی این موارد، مشاهده تغییر رنگ و بافت مو بر تاثیر گذشت وقت اصلا غیر عادی نیست.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب 6 علت جالب برای تغییر بافت و رنگ مو | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 28
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه