علت ها پرش پلک و تیک چشم - 6 دلیل پرش پلک چپ/راست چشم | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 21 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • علت ها پرش پلک و تیک چشم - 6 دلیل پرش پلک چپ/راست چشم | مجله سلامت یاثار
 • علت ها پرش پلک و تیک چشم - 6 دلیل پرش پلک چپ/راست چشم | مجله سلامت یاثار


  پرش یا تکانه های ناگهانی برای پلک پایین شایع تر است. همواره پرش پلک می آید و می رود و جای هیچ بی قراری نخواهد بود. اما بعضی از پرش ها و تیک های چشم امکان پذیر است مدت وقت زیاد وجود داشته باشد و از چند روز تا چند سال شما را درگیر سازد. در این مقاله قصد داریم علت ها پرش و تیک چشم را با هم مرور کنیم. پس همراه ما باشید.

  1. استرس قادراست جسم را در موقعیت های متفاوت قرار دهد و سبب شود بازتاب جسم به تقویت متفاوت، مختلف باشد. پرش یا تیک چشم قادراست یکی از این تقویت باشد. روش های آرام سازی همانند یوگا، مدیتیشین یا صرف وقت با حیوانات خانگی قادراست استرس شما را خوب شدن بقسمتد و پرش پلک را کمتر کند.
  2. خستگی دراثر فقدان خواب نیز علت دیگری برای پرش و تیک چشم است. وقتی که برای زیاد مدت خواب به اندازه ندارید و احساس خستگی می نمایید؛ پرش پلک بدتر می شود.
  3. رژیم خوراکی اثر خیلی قوی در تندرستی کلی جسم بازی می کند. مواردی که سبب می شود تندرستی جسم شما تضعیف گردد در برگیرنده استفاده بیش از اندازه الکل یا کافئین است و همین موضوع قادراست سبب پرش و تیک چشم شود.تلاش نمایید استفاده بیش از اندازه الکل و کافئین را کمتر نمایید یا آن را به طور کلی از رژیم خوراکی خود حذف نمایید. فقدان ویتامین امکان پذیر است در چنین تقویتی دخیل باشد. اگر فکر می نمایید فقدان ویتامین دارید از یک دکتر کارشناس یاری بگیرید.
  4. خشکی چشم در مردم بالای ۵۰ سال شیوع زیادتری دارد اما مصرف مکرر از رایانه، استفاده بعضی از داروهای ویژه، استفاده لنزهای تماسی، کافئین و الکل و دیگر عناصر روش زندگی همانند استرس قادراست سبب خشکی چشم گردد. اگر احساس می نمایید چشمتان خشک شده است با یک چشم دکتر مشورت نمایید و علت آن را جویا شوید. اگر دکتر چنین تقویتی را تایید کرد می توانید از معالجه های موجود بهره مند شوید.
  5. آلرژی هایی که بر روی چشم اثر دارند، می‌توانند چنین تقویتی را بدتر کنند. استفاده آنتی هیستامین چه به صورت قطره و چه قرص قادراست آلرژی چشم را خوب شدن بقسمتد اما سبب خشکی آن می گردد. اگر چنین تقویتی دارید و می‌خواهید آنتی هیستامین استفاده نمایید مناسبتر است با یک دکتر مشورت نمایید.
  6. فشار چشم که همواره به دلیل احتیاج چشم به عینک، تعویض شماره آن و صرف مدت وقت زیاد جلوی صفحه نمایش رایانه، تبلت یا تلویزیون است قادراست سبب پرش و تیک چشم گردد. دنبال کردن قانون ۲۰-۲۰-۲۰ قادراست فشار و کشش چشم را کم شدن دهد. این موضوع بدین معنی است که هر ۲۰ دقیقه بایست به جای دیگری غیر از صفحه نمایش که در فاصله ۲۰ فوتی از شما قرار دارند نگاه نمایید. اینکار را به مدت ۲۰ ثانیه انجام دهید. اگر پرش چشم شما دنباله داشت مناسبتر است با یک دکتر مشورت نمایید. مسئله در باز کردن و بستن چشم یا تجربه پرش و تکانه های ناگهانی در دیگر بخش های بدن، تورم، قرمزی،ترشح مایعات و دیگر موارد قادراست در چنین تقویتی دیده شود.

  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب علت ها پرش پلک و تیک چشم - 6 دلیل پرش پلک چپ/راست چشم | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 96
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه