رنگ مو، لاک زدن و مواظبت از پوست صورت در دوران بارداری | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 11 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • رنگ مو، لاک زدن و مواظبت از پوست صورت در دوران بارداری | مجله سلامت یاثار
 • رنگ مو، لاک زدن و مواظبت از پوست صورت در دوران بارداری | مجله سلامت یاثار


  شما باردارید (تبریک می گوییم!) اما چطور می‌خواهید زیبایی دائمی خود را در طی این نه ماه حفظ نمایید؟ شاید شما از آن دسته زن‌های خوش‌اقبالی هستید که دارای پوستی درخشان، ناخن‌های مقاوم، موهای بلند و ضخیم هستید، اما همین شما، دوست دارید در ماه‌های بارداری هم زیبا باشید. مطمئنا شما محصولات زیبایی خود را دوست دارید، اما یک سوال بزرگ: آیا درطی بارداری هم این محصولات برای شما خوب هستند؟ یک قانون کلی در زندگی وجود دارد: همیشه اول تست نمایید. ایندی لی کارشناس زیبایی با مواد طبیعی که خط تولید محصولات زیبایی خود را راه‌اندازی کرده، خاطرنشان می‌کند که: “در طول بارداری تغییرات بیشتری درجسم شما اتفاق می‌افتد و به برخی مواد آلرژی و حساسیت نمایان می‌نمایید که سابقا اینطور نبوده.” ما از لی و دیگر کارشناسان زیبایی درخواست کردیم که دیدات خود را درباره بایستها و نبایستهای این دوران بیان کنند.

  مواظبت از پوست و آرایش

  لی معتقد است: “محصولات آرایشی و بهداشتی بیشتری وجود دارند که شما می‌توانید در دوران بارداری برای صورت و جسم مصرف نمایید تا همچنان احساس زیبایی نمایید، به ویژه محصولات آرایشی ارگانیک.” امروزه گسترش محصولات طبیعی در صنعت فوق‌العاده است، شما می‌توانید هر رنگ رژ لبی که اراده کردید داشته باشید، هم شیک باشید و هم تندرستی. در واقع، اگر بدانید، امروزه چقدر مصرف محصولات ارگانیک در دنیا شایع شده، شاید بعد از بارداری هم از همین محصولات مصرف نمایید.”

  در کل، باارزشترین پیشنهاد لی: پیش از اینکه هر محصولی را به صورت یا جسم خود بمالید، از مواد آن مطلع شوید. علی‌الخصوص وقتی که باردارید، این مشکل دراین دوران خیلی باارزش‌تراست. وی معتقد است: “مناسبترین آنان، محصولاتی هستند که از مواد کمتری تشکیل شده باشند واین مواد شناخته شده باشند. حتی خود شما هم می‌توانید این محصولات را در خانه آماده نمایید، به روش خودتان.” اما همیشه پیش از مصرف کرم‌هایمحلی ، با دکتر خود مشورت نمایید.

  چند پیشنهاد دیگر از لی:

  • با آشامیدن میزان بیشتری آب و مصرف کرم مرطوب‌کننده، از پوست خود مواظبت نمایید. لی می‌گوید: “این شیوه یکی از باارزشترین راه‌های حفظ وضعیت ارتجاعی پوست می‌باشد و از خارش و ترک‌خوردگی پوست پیشگیری می‌کند.” موم نرم‌شده عسل برای شکم کاربردی عالی دارد و روغن نارگیل خام مرطوب‌کننده‌ای اثربخش و کاملا سالم است. اگر بچه شما قرار است از شیر مادر غذا کند، شدیدا درمورد محصولاتی که روی سینه مصرف می‌شود، دقت نمایید.
  • التیام‌قسمت‌های طبیعی را بیابید: میزان بیشتری روغن یلانگ یلانگ، روغن برگ چای و مرکبات. تمام این موارد شامل عناصری از محصولات ترمیمی پوست هستند، ‌به‌خصوص برای دوران بارداری فوق‌العاده هستند. اگر ناگهان در دوران بارداری بدنتان آغاز به جوش زدن کرد، از روغن درخت چای مصرف نمایید، به اعتقاد لی معجزه می کند!
  • از محرک‌ها پرهیز نمایید. رزماری، جاسمین و دارچین – کاملا طبیعی– و معروف به زیاد شدن دهنده‌های فشار خون هستند و در عین حال به شتاب عضلات جسم را منقبض می‌کنند، لی می‌گوید: “فقط زمانی در روزهای آخر بارداری هستید و می‌خواهید که فرایند زایمان زودتر اتفاق بیافتد آنان را امتحان نمایید!” اما کاملا مواظب خدمات آرایشی و بهداشتی که گرفتن می‌نمایید باشید؛ اگر پوستی حساس دارید از وکس مصرف ننمایید. و باز هم به دلیل حساس بودن پوستتان، از هر چیزی که شامل مواد غیرطبیعی معطر است، دوری نمایید.

  ناخن

  با توجه به اظهارات چلسیا کینگ، کارشناس ناخن و وبلاگ نویس دراین زمینه، “به طور کلی در دوران بارداری رسیدگی به ناخن‌ها، کاملا بی‌ریسک است” البته مادامی که لاک فقط بر روی ناخنها قرار گیرد و جذب پوست شما نشود، مانیکور و پدیکور تقریبا بدون هیچ ماده سمی انجام می‌پذیرند. زیادترین مسئله را فضای سالن‌های ارائه خدمات ناخن پدید می‌آورند. کینگ معتقد است:” از تهویه سالن مطمئن شوید.” و چند پیشنهاد از کینگ:

  • از لاک و لاک‌پاک‌کن‌های بدون استون مصرف نمایید. این روزها، تمام مارکها، از مواد شیمیایی در لاک و لاک‌پاک‌کن‌ها مصرف نمی‌کنند، زیرا مواد طبیعی هم به همان مناسبی عمل می‌کنند. کینگ خاطرنشان می‌کند: آنان بایست عاری از هرگونه مواد شیمیایی زیان آور باشد. “پیش از استفاده، مواد آن را از روی بطری چک نمایید.”
  • وسایل خود را همراه ببرید. به اعتقاد کینگ، در دوران بارداری تنها راه اعتماد از اینکه به مریضی پوستی و قارچی مبتلا نخواهید شد بردن وسایل خودتان به سالن آرایش است.
  • لذت ببرید. در دوران بارداری، نازپروده‌اید، درنتیجه از ساعاتی که در سالن هستید، لذت ببرید، به ویژه در روزهای آخر که شکمتان خیلی بزرگ شده و دستتان به انگشتان پا نمی‌رسد. کینگ می‌گوید که: “این روزها در سالن‌های مانیکور و پدیکور، یک سری کادو از جمله عروسک‌های پولیشی به رنگ صورتی یا آبی وجود دارد که با توجه به جنسیت بچه می‌توانید با خودتان به خانه ببرید!”

  موها

  پاسکال کسلی، مدیر خلاق سالن YL&TI و مشاور زیبایی برنامه‌های تلویزیونی از جمله “مدرن فامیلی” می‌گوید: “من به شخصه ترجیح می‌دهم، وقتی که خانم‌ها باردار هستند از رنگ‌کردن موها پرهیز کنند، چون این تنها راه صد درصد امن برای آنانست. قطعا همه ی پاک‌کننده‌های رنگ و مواد دکلره که بر روی تار موی شما مصرف می‌شود شامل مقادیر بیشتری مواد شیمیایی می‌باشد، که جذب پوست سر شما می‌شود، و سپس وارد خون می‌گردند. و علت دوم، به علت تغییرات هورمونی بیشتری که موها در این دوران پشت سر می‌گذارند، در برابر رنگ‌پذیری خیلی مقاوم می‌شوند و در دفعات بعدی آرایشگر شما ناچار می‌شود از مواد شیمیایی قویتری برای رنگ کردن موهای شما مصرف نماید.

  به اعتقاده کسلی، در دو دوره از بارداری شما بایست خیلی مواظب باشید، یکی سه ماه اول بارداری و دیگری سه ماه پس از تولد نوزاد، به‌خصوص اگر قرار است نوزاد از شیر مادر غذا نماید. البته منظورمان این نیست که در طول ماه‌های بعدی، اصلا مواظب نباشید. بعضی از پیشنهاد‌های کسلی برای حفظ تندرستی مادر و نوزاد و دارا بودن زیبایی افسانه‌ای:

  • رنگ‌های بدون آمونیاک را انتخاب نمایید. با آرایشگر خود صحبت نمایید ویا اگر می‌خواهید موهای خود را در خانه رنگ نمایید، مارک‌هایی که برچسب بدون آمونیاک دارند را مصرف نمایید (مارک‌های گارنیر و اورئال محصولات بدون آمونیاک هم دارند). کسلی می‌گوید: “این رنگ‌ها، رنگ‌های سیری هستند، اما ظاهر زیبا و برقی فریبنده به موهای شما می‌دهند که هم زیبا می‌شوید و هم از تندرستی آن مطمئن هستید.
  • فویل را انتخاب نمایید. مصرف روش فویل برای مش‌کردن موها مناسبترین و امن‌ترین گزینه است. چرا؟ کسلی معتقد است: “چون با میزان پوست سر تماسی ندارد.”
  • رنگ  مو را رقیق نمایید. به اعتقاد کسلی، با اضافه کردن آب و یا روغن بادام، آفتاب‌گردان و یا جوجوبا تحمل مواد راحت‌تر خواهد شد. به یاد داشته باشید، ابتدا هر محصولی را تست نمایید. اگر هر محصولی که مصرف نمودید و جسم شما به هر نحوی حساسیت نشان داد – جوش زدید، از بخار آن گرفتار تهوع شدید– به شتاب تمام مواد را بشویید.

  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب رنگ مو، لاک زدن و مواظبت از پوست صورت در دوران بارداری | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 73
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه