پیشنهاد هایی برای کم شدن وزن - 17 ترفند عالی برای لاغری آسان | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 1 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • پیشنهاد هایی برای کم شدن وزن - 17 ترفند عالی برای لاغری آسان | مجله سلامت یاثار
 • پیشنهاد هایی برای کم شدن وزن - 17 ترفند عالی برای لاغری آسان | مجله سلامت یاثار


  روش‌های خیلی اثربخش اما نادیده گرفته شده‌ای وجود دارند که به شما یاری می‌کنند از وزن اضافه خود بکاهید. خیلیی از ما به سمت ورزشها و رژیم‌های سخت خوراکی می‌رویم در صورتی که روشهای اثربخش خیلیی افزون بر اینها وجود دارند.

  کم شدن وزن به این معنا نیست که تمام زمان خود را در باشگاه بگذرانید، شما می توانید با ایجاد تغییرات کوچک در زندگی به وزن دلخواهتان برسید. بدون توضیحات زیادتر به سراغ ۷ شیوه کم شدن وزنی می‌رویم که مردم آنان را نادیده گرفته‌اند.


  از شر رژیم خوراکی آسان شوید

  اگر چه رژیم خوراکی به شما یاری می‌کند که از وزن خود بکاهید، اما خود این رژیم خوراکی سبب می‌شود که هر روز میلتان به خوراکی زیادتر و زیادتر شود. رژیم خوراکی را کنار بگذارید و به جای آن به سمت خوراکی های سالم بروید.

  دانشتان را در مورد خوراکی های سالم زیاد شدن دهید و در هر نوبت خوراکی مقدار کمتر اما سالمتری از خوراکی ها را میل کنید. دارا بودن زندگی سالم یکی از اثربخشترین روش‌های کم شدن وزن ، زیاد شدن انرژی و ارتقا تندرستی عمومی جسم است.


  استفاده سبزیجات برای کم شدن وزن

  سبزیجات زیادتری استفاده نمایید

  زمانی که صحبت از کم شدن وزن می‌شود ذهن ما زیادتر بر روی خوراکی هایی که بایست از آنان پرهیز کنیم متمرکز می‌شود، اما توصیه من به شما این است که زیادتر روی خوراکی هایی تمرکز نمایید که بایست به رژیم خوراکیتان افزوده شوند.

  سبزیجات زیادتری را وارد برنامه خوراکیتان نمایید و در طول روز سبزیجاتی نظیر هویج ، کلم و کاهو را زیادتر استفاده نمایید ودر نوبت شام نیز از سبزیجات آب پز مصرف نمایید. میل کردن سبزیجات زیادتر در طول روز یکی از روشهایی است که زیادتر از دیگر روشها نادیده گرفته شده است و در واقع یکی از کارآمدترین روشها در کم شدن وزن است.

  سبزیجات لبریز از فیبر و گونه های ویتامینها می‌باشند که احساس مناسبی را به شما القا خواهند کرد و به شما یاری خواهند کرد که سریعتر از شر اضافه وزن خود خلاص شوید.


  فرآورده‌های خوراکی را کنار بگذارید

  از میل کردن خوراکی های صنعتی و کارخانه‌ای کم چرب و یا فاقد چربی پرهیز نمایید زیرا این فرآورده‌های خوراکی دارای مقدار بالای مواد شیمیایی و شیرین کنندهای غیرطبیعی هستند و بنابراین برای جسم خیلی زیان آور می‌باشند.

  خوراکی های طبیعی و سبزیجات و میوه‌جات زیادتری را وراد برنامه خوراکیتان نمایید تا به وزن مورد دیدتان برسید. خوراکی های فرآوری شده نه تنها به شما در کم شدن وزنتان یاری نمی‌کنند بلکه برای تندرستیتان خیلی زیان آور می‌باشند.


  استفاده شکر را ترک نمایید

  اگر تصمیمتان برای کم شدن وزن جدی است بایست استفاده شکر را ترک نمایید. یک قاشق سوپخوری شکر دارای ۱۴ واحد کالری است و وزن شما را سریعتر از آن چیزی که فکرش را بنمایید بالا می‌برد.

  سعی نمایید مقدار استفاده شکر را به حداقل برسانید و یا آن را به طور کلی از برنامه خوراکیتان حذف نمایید. حتی اگر تمایلی به کم شدن وزن نداریدتلاش نمایید برای دارا بودن زندگی سالمتر استفاده شکر را ترک نمایید.


  پیشنهاد هایی برای لاغری

  به اندازه به اندازه بخوابید

  اگر از دارا بودن خواب به اندازه محرومید در این صورت برنامه کم شدن وزنتان با مسئله روبرو خواهد شد. دارا بودن خواب به اندازه در شب سبب کم شدن مقدار کورتیزول در جسم می‌شود. زمانی که مقدار هورمون کورتیزول در جسم بالاست، جسم برای شاد بودن چربی، شکر و نمک زیادتری را جذب خواهد کرد و در این صورت کم شدن وزن خیلی مسئله خواهد بود.

  باارزش نیست که چه اندازه درگیر کار و زندگی هستید، شما در طول شب احتیاج به ۷ الی ۸ ساعت خواب برای مرتب کردن هورمونهای گرسنگی و اشتها – که به آنان هورمونهای گرلین و لپتین گفته می‌شود- دارید.

  زمانی که از خواب به اندازه محروم می‌شوید، این محرومیت سبب بر هم زدن عملکرد طبیعی این هورمونها شده و بنابراین امکان پذیر است زمانی که سیر هستید احساس گرسنگی کاذب به شما دست بدهد.


  پیاده‌روی نمایید

  همانطوری که در بالا ذکر شد بایست فعالیت امروزتان نسبت به روز قبل زیادتر باشد. پیاده‌روی افزون بر اینکه به شما یاری می‌کند از وزنتان بکاهید؛ سبب ارتقا تندرستی جسمی و روحیتان خواهد شد. پیاده‌روی را از همین امروز آغاز نمایید تا افزون بر لاغر شدن انرژی بدنیتان نیز بالا رود.

  همینطور بخوانید: کم شدن وزن با پیاده روی

  تلویزیون را خاموش نمایید

  دست از تلف کردن زمان خود با تلویزیون بر‌دارید. به جای تماشای تلویزیون کارهای بیشتری وجود دارند که می‌توانید برای کم شدن وزنتان انجام بدهید.

  بیرون بروید و با بچه‌هایتان بازی نمایید و یا اینکه به دوسیکل سواری و یا دو در هوای آزاد بپردازید. فعالیتهایتان را هر روز نسبت به روز قبل زیاد شدن دهید تا به وزن دلخواهتان برسید و از زندگی لذت ببرید. این شیوه یکی از روش‌های نادیده گرفته شده‌ایست که در عین سادگی به شما یاری می‌کند از وزنتان بکاهید.


  ۱۰ راه برای کم شدن وزن سریع

  این یک داستان آشناست: شما متپیمان به رعایت یک روال چرخشی در زندگی و شمارش هر کالری استفادهی هستید. اما به زودی شما یک کاپ کیک پر از شکر و آرد در دفتر خودتان میل می نمایید به یاد رژیم خوراکیتان می افتید.

  راه مناسبتری وجود دارد: رویکرد تمام یا هیچ برای یک یا دو تغییر سالم در زندگی شما. Marissa Lippert نویسنده رژیم Cheater می گوید :مصرف این رویکرد منجر به کم شدن وزن زیادتری نسبت به تصورتان می شود.

  در حقیقت ما با خوانندگانی صحبت می کنیم که ۱۰ , ۲۵ و حتی ۶۰ کیلو از وزن خودشان را با ترفندهای ساده از دست داده اند راز کم شدن وزن آنان را با شما درمیان می گذاریم تا بتوانید در دنیای واقعی بدنتان را تغییر دهید.


 • سفارش خودتان را تغییر دهید

 • من قبلا نه بار در هفته در رستوران خوراکی می خوردم ! با کم کردن آن به یک بار در هفته و سفارش سالاد جوجه گریل شده به جای یک کاسه بزرگ پاستا طی یک ماه ۲۰ پوند وزن از دست دادم.

  Kerri Butler


 • چشم پوشی از تنقلات شور

 • من به وزن مورد دیدم رسیدم بعد از اینکه خرید اسنک از فروشگاه مواد خوراکی را متوقف کردم. اگر یک پاکت چیپس یا آب نبات بخواهم بایست تا فروشگاه پیاده بروم تا آنرا بخرم. این برای من سخت است و سبب می شود از خواسته خودم چشم پوشی کنم.

  Heather Del Baso, Worcester, MA


 • یک صبحانه ۳۰۰ کاری میل کنید

 • من قبلا صبحانه نمی خوردم اما حالا هرگز این کار را انجام نمی دهم. من همیشه محدوده ۳۰۰ کیلوکالری که شامل مخلوطی از پروتئین و غلات کامل است می خورم. خوراکی ی من یک ساندویچ با کره بادام زمینی طبیعی و کره سیب است. من گرسنگی خودم را کم شدن می دهم درنتیجه اسنک کمتری در طول روز می خورم. در طول یک سال اندکی بیش از ۶۵ پوند از دست دادم.

  Bo Hale, Tulsa, OK


 • طی ۵ دقیقه به تناسب برسید

 • منتلاش می کنم در هر وقتی که امکان پذیر است تمرینات کوچکی انجام دهم نظیر دراز و نشست یا حرکات کرانچ در طول پیام های بازرگانی یا رقصیدن زمان شستن ظرف ها. این ها سبب می شوند کالری زیادتری بسوزانم و به جای اینکه بی خیال به تماشای تلویزیون بنشینم. اکنون لباس هایم هماهنگ تر شده اند و من زیادتر از همیشه ورزش می کنم.

  Bo Hale, Tulsa, OK


 • ترک عادت

 • من سیگار را ترک کردم و به یک باشگاه محلق شدم و با یک مربی خصوصی آغاز به کار کردم. هیچ بهانه ای برای ورزش نکردن ندارم اگر بخواهم سالم بمانم و وزن کم کنم. من در حال حاضر ۳۷ پوند وزن طی ۳ ماه کم کرده ام !

  Leila Fathi, Memphis, TN


 • پاکسازی نمایید

 • من بطور کامل انباری مواد خوراکی خودم را پاکسازی کردم. ابتدا مواد خوراکی را که بصورت افراطی مصرف می شدند مثل بستنی را با مواد خوراکی کم کالری نظیر تخمه های آفتاب گردان بو داده و غلات ویژه استفاده هر روزه جانشین کردم من بطور اتوماتیک آغاز به انتخاب های مناسبتری کردم. اکنون من لاغرتر از گذشته هستم و دو تا بچه دارم !

  Lori Feldman, Coconut Creek, FL


 • اوقات خوش خودتان را سالم تر نمایید

 • بعد از کار من و همکارم همیشه باهم شام هایی می خوردیم که به شدت سرخ شده بودند. سپس ما تمام چیز را عوض کردیم. به جای شام میل کردن در بیرون خانه آغاز به پیاده روی و دویدن کردیم محدوده ۱ ساعت. یک سال بعد من ۴۰ پوند وزن از دست دادم.

  Ellen Setzer, Cleveland, OH


 • شروع نمایید

 • من آی پد خودم را پر از موزیک هایی می کنم که مرا تشویق به باشگاه رفتن کنند. آنان به من انرژی می دهند و سبب می شوند شتابم را زیاد شدن دهند – و چون من می خواهم کل فهرست موزیک خودم را گوش کنم اکنون زیاد تر تمرین می کنم. دو ماه بعد من ۱۳ پوند وزن از دست دادم و پاهای لاغرتری دارم.

  Kara Marshall, York, ME


 • توده ای از سبزیجات

 • با افزودن سبزیجات به خوراکی هایی که دوست دارم – نظیر میل کردن پیتزا با پودر فلفل و فلفل سبز به جای پپرونی – من خیلی زود سیر می شوم و دیگر اشتهایی برای میل کردن چیپس و دسرهای پربار شده ندارم. من با لباس های سایز ۴ خداحافظی کردم !

  JanessaMondestin, New York City, NY


 • ورزش های بدنسازی انجام دهید

 • زمانی که من خواستم مجدد شلوار جین تنگ خودم را بپوشم در طول ساعات ناهار آغاز به بیست دقیقه دویدن کردم. طی دو ماه من ۲۰ پوند وزن از دست دادم و انرژی عضلانی زیادتری دارم و اولین ۵k من به پایان رسید. الان اون شلوارهای جین خیلی بزرگ هستند !

  Lauren Castor, Anniston, AL


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب پیشنهاد هایی برای کم شدن وزن - 17 ترفند عالی برای لاغری آسان | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 43
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه