نشانه ها فقدان تستوسترون در خانم ها - 5 علامت فقدان تستسترون | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 24 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • نشانه ها فقدان تستوسترون در خانم ها - 5 علامت فقدان تستسترون | مجله سلامت یاثار
 • نشانه ها فقدان تستوسترون در خانم ها - 5 علامت فقدان تستسترون | مجله سلامت یاثار


  زمانی کلمه “تستوسترون” را در گوگل تایپ می‌نمایید، تقریبا تمام‌ی تصاویر، تصویر آقایانی در سالن‌های ورزشی در حال رشد هیکل است، آقایانی که مشت خود را با چهره عصبانی گره می‌کنند و یا آقایانی با هیکلی عضلانی که در تخت‌خواب با دو زن یا تعدادی زیادتر، که لباس اندکی بر تن دارند، نشسته‌اند.

  جای تعجب نیست که این تصاویر را نشان دهد زیرا تستوسترون به طور گسترده به عنوان هورمون “آقایانه” شناخته شده که به آقایان بدن‌های عضلانی، ابزار کنترل خشم و تمایلات قوی زناشویی می‌قسمتد.

  اما ندلگرمین تستوسترون به‌عنوان هورمونی آقایانه اندکی آزاردهنده است، زیرا خانم ها نیز آن هورمون را دارند. اگر چه جسم خانم ها به اندازه‌ی جسم آقایان تستوسترون ترشح نمی‌کند، اما همان میزان خیلی اندکی که هر روزه ترشح می‌شود، احساسات شما را کنترل می‌کند و میل زناشویی را تثبیت.

  چنانچه جسم شما مقدار ضروری هر روزه را ترشح نکند، چنانچه جسم خیلیی از خانم ها ترشح نمی‌کند، این امر مشکل‌ساز می‌شود.

  ۵ علامت‌ای که امکان پذیر است فقدان تستوسترون داشته باشید، جملهند از:

  1. دیگر میل زناشویی ندارید.

  علی‌رغم آنچه گوگل ذکر می‌کند، دارا بودن مقدار تستوسترون طبیعی به این معنا نیست که به طور ناگهانی میل زناشویی داشته باشید. این بدان معناست که شما به طور منظم میل زناشویی خواهید داشت و زمان ارتباط از آن لذت می‌برید. زمانی که این مقدار ترشح تستوسترون کم‌تر از حد طبیعی باشد، امکان پذیر است تمایل جنسیتان کمتر و کمتر شود، حتی اگر شما هنوز عاشق شریک زندگیتان باشید.

  حتی فقدان تستوسترون سبب می‌شود ارتباط زناشویی به اندازه‌ی قبل برایتان لذت قسمت نباشد، زیرا تحقیقات نشان می‌دهد ترشح اندک هورمون تستوسترون قادراست بر توانایی یک زن در ارگاسم اثر بگذارد.

  در حال حاضر هیچ داروی زیاد شدن‌دهنده‌ی میل زناشویی برای خانم ها وجود ندارد. در عین حال، پژوهشگران گرفتنند مکمل تستوسترون قادراست به بعضی از خانم ها که گرفتار فقدان هستند، یاری کند، هر چند آنان توسط FDA تایید نشده و قادراست سبب پیامد جانبی ناخواسته نظیرپرورش مو و حتی احتمال بروز مسائل قلبی شود (هر چند که بحث‌انگیز است).

  اگر میل جنسیتان را به‌طور ناگهانی از دست داده‌اید با دکترتان مشورت نمایید.

  1. به‌ دید نمی‌رسد که از وزنتان کم شده باشد.

  تلاش برای کم شدن وزن (به ویژه چربی شکم) قادراست فراتر از حد ورزش شما یا معالجه‌های گاه و بی‌گاه شما باشد. تستوسترون یاری می‌کند تا عضله و چربی در جسم جایگاه خوب خود را بیابند و فقدان این هورمون توازن را به نفع چربی، به ویژه در نواحی میانی جسم تغییر می‌دهد.

  اما نه تنها مقدار اندک تستوسترون سبب ثبات و پایداری چربی در جسم می‌شود، بلکه بر توانایی شما در ساخت عضله نیز اثر می‌گذارد و حتی قادراست سبب از دست رفتن عضلات موجود در جسم شما شود.

  وقتی که پژوهشگران مقدار تستوسترون و تراکم عضلات ۴۳۰ زن ژاپنی، بین سنین۴۰ تا ۷۹ را اندازه‌گیری نمودند، گرفتنند تستسترونِ پایین با از دست دادن عضلات بازو و پاها در طول وقت همراه است.

  1. همیشه خسته‌اید.

  کاملا طبیعی است که در ساعاتی از روز افت انرژی را تجربه نمایید. اما همیشه خسته بودن و یا به‌ سادگی خسته شدن در وقت‌ ورزش قادراست نشانه ها چیزی بدتر و فراتر از احتیاج به کافئین باشد.

  در مطالعه‌ای از آقایان و خانم ها بیش از ۶۵ سال، دانشمندان گرفتنند که مردم با تستوسترون پایین که به سادگی احساس خستگی می‌کنند، به‌اندازه‌ی همسالان خود با میزان تستوسترون طبیعی قادر نیستند به همان شتاب راه بروند و یا به‌همان اندازه فعالیت داشته باشند.

  بعضی دکتران جانشین‌های تستوسترون که البته هنوز مورد تایید نیست را برای خانم های که از نداشتن انرژی شکایت می‌کردند، تجویز می‌کنند. زمانی که افزون بر خستگی، میل زناشویی نیز به مخاطره افتد کرم‌های تستوسترون قادراست یاری کننده باشد.

  1. شما افسرده و یا مضطرب هستید.

  هرچندکه فقدان تستوسترون احتمالا تنها فاکتور افسردگی نیست، اما تحقیقات نشان می‌دهد قادراست همانند فاکتوری در مریضی افسردگی دخیل باشد. در مطالعه‌ای از خانم ها، در سنین ۲۵-۴۶، هرچه مقدار تستوسترون آنان پایین‌تر، احتمال افسردگی در آنان زیادتر بود.

  تحقیقات دیگری حاکی از آن است که اکثر خانم ها مبتلا به فقدان تستوسترون، در مقایسه با خانم ها با میزان تستوسترون طبیعی، به مدت زیاد‌تر مضطرب و هم افسرده بودند.

  1. پوکی استخوان دارید.

  پوکی استخوان، که سبب ضعف استخوان‌ها می‌گردد، اکثر به عنوان یک مریضی خانم هاه قلمداد می‌شود زیرا فقدان استروژن فاکتور کلیدی در از دست دادن تراکم استخوان است. اما تحقیقات دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد که میزان پایین تستوسترون نیز قادراست قدرت استحکام استخوان‌بندی را کم کند.

  هم آقایان و هم خانم های که مقدار ترشح تستوسترون درآنان پایین است، تاحدی “ضعیف” تلقی می‌شوند زیرا آن‌ها دیگر قادر نخواهند بود تا استوار دست دهند. برای زیادتر خانم ها، فقدان استروژن علت اصلی پوکی استخوان به ویژه پس از یائسگی می‌باشد یعنی وقتی‌که هورمون‌ها به طور چشمگیری افت می‌کنند. اما جانشین نمودن استروژن نیز درصورت عدم کفایت تستوسترون اثربخش واقع نخواهد شد.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نشانه ها فقدان تستوسترون در خانم ها - 5 علامت فقدان تستسترون | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 90
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه