عرق كردن زياد در خواب علامت چيست؟ 7 دلیل عرق شبانه در خواب | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 3 هفته قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • عرق كردن زياد در خواب علامت چيست؟ 7 دلیل عرق شبانه در خواب | مجله سلامت یاثار
 • عرق كردن زياد در خواب علامت چيست؟ 7 دلیل عرق شبانه در خواب | مجله سلامت یاثار


  امکان پذیر است در زندگی خود با این تقویت روبرو شده باشید. صبح از خواب بیدار می شوید و احساس می نمایید که گرمتان شده است. اما دکتر این تقویت را با عنوان عرق کردن شبانه نمی شناسد. تعریق شبانه به تعریق شدیدی گفته می شود که پیراهن و پیژامه شما را خیسِ آب می کند.

  اگر شما نیز با چنین تعریقی دست و پنجه نرم می نمایید امکان پذیر است مریضی زمینه ای داشته باشید که سبب ایجاد چنین تقویتی در جسم شده است. یائسگی یا پیش یائسگی به دلیل تغییرات هورمونی اولین تقویتی است که در مورد تعریق شبانه به ذهن خطور می کند.

  یکی از مطالعات انجام شده نشان داده است که ۳۶ درصد از خانم ها یائسه تعریق شبانه را تجربه می کنند. استفاده الکل نیز قادراست تعریق شبانه را بدتر کند. یکی از مطالعات دیگر انجام شده نشان می دهد که استفاده بیشتر الکل قادراست نرخ تعریق شبانه را در میان خانم ها یائسه زیاد شدن دهد.

  اگر شما نیز یائسگی را تجربه کرده اید یا در مقدمه یائسگی هستید، مقصر اصلی تعریق شبانه تان به طور واضح همین تقویت است. اما به دلیل داشته باشید که تعریق شبانه تنها به دلیل یائسگی رخ نمی دهد. تقویت دیگری نیز در ایجاد تعریق شبانه دخیل اند. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم.

  1. امکان پذیر است دربرابر مریضی قلنگران داشته باشید:

  خانم ها میانسالی که تعریق شبانه را تجربه می کنند امکان پذیر است دربرابر دچار به مریضی های قلبی- عروقی قرار داشته باشند. مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۴ نشان داد که تعریق شبانه قادراست ریسک دچار به مریضی های قلبی-عروقی را زیاد شدن دهد.

  خانم های که اضافه وزن دارند، خانم های با فشار خون بالا و دیابت نیز زیادتر از دیگر مردم تعریق شبانه را تجربه می کنند. چنین تقویتی قادراست دچاری مردم به مریضی های قلبی- عروقی را توضیح دهد.

  1. امکان پذیر است جسم شما در حال جنگیدن با عفونت باشد:

  اگر جسم شما در حال جنگیدن با عفونت یا مریضی است، تعریق شبانه امکان پذیر است وجود داشته باشد. چنین تعریق هایی به احتمال بیشتر بعد از خوب شدن علامت ها، چند روز یا چند هفته دنباله خواهد داشت. درنتیجه اگر به تازگی، تب داشته اید مناسبتر است به یک دکتر رجوع نمایید.

  1. امکان پذیر است جهش ژنتیکی داشته باشید:

  در مطالعه انجام شده، کارشناسان نرخ زیاد شدن یافته علامت های وازومتر(تعریق شبانه به همراه گرگرفتگی) را به جهش ژنتیکی ویژهی در خانم ها وابسته دانسته اند. این تگونه ژن به قسمتی از مغز خانم ها رابطه داده شده است که هورمون های ویژهی را کنترل می کند و قادراست بر روی باروری و بلوغ اثر داشته باشد.

  نویسندگان این مطالعه بر این باورند که هنوز نمی توان تگونه ژنی را با تقویت ویژه یا ریسکات موجود برای تندرستی وابسته دانست و تحقیقات زیادتری احتیاج است.

  1. امکان پذیر است تیروئید شما به درستی کار نکند:

  تعریق شبانه اکثر علامت رایجی از سختکوشی تیروئید است. دیگر تقویتی که به هورمون ها وابسته هستند نیز می توانند سبب تعریق شبانه در مردم شوند.

  1. امکان پذیر است داروهای استفادهی با جسم شما سازگار نباشد:

  تعریق شبانه قادراست پیامد جانبی زیادتر داروهایی باشد که ما استفاده می کنیم. همواره داروهای ضد افسردگی در صدر این فهرست قرار دارند.

  بعضی از داروهای هورمونی به ویژه آن هایی که برای معالجه سرطان مورد مصرف قرار می گیرند نیز می توانند سبب ایجاد تعریق شبانه شوند. داروهای وابسته با دیابت نیز اگر میزان قند خون را کمتر کند سبب تعریق شبانه خواهند شد.

  1. امکان پذیر است سیستم ایمنی شما به درستی کار نکند:

  مریضی های خود ایمنی تقویتی است که در آن، سیستم ایمنی جسم به اشتباه به سلول های طبیعی و سالم حمله می کند و این موضوع قادراست برای تندرستی جسم پرمخاطره باشد.

  نمونه های خیلی بیشتری از این تقویت وجود دارد. به عنوان مثال لوپوس قادراست تعریق شبانه را در شخص مبتلا زیاد شدن دهد. آرتریت روماتوئید و مریضی سلیاک نیز سبب تعریق شبانه می شوند.

  1. امکان پذیر است به سرطان مبتلا شده باشید:

  گونه های متفاوتی از سرطان ها قادراست سبب ایجاد تعریق شبانه شود. اگر دکتر به وجود لنفوم شک داشته باشد، تعریق شبانه اولین چیزی است که دیدش را جلب می کند.

  وقتی که تعریق شبانه با علامت های دیگری همانند کم شدن وزن، خستگی، گره لنفاوی بزرگ شده و لنفوم همراه شود بایست با یک دکتر مشورت گردد.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب عرق كردن زياد در خواب علامت چيست؟ 7 دلیل عرق شبانه در خواب | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 13
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه