دلیل ترک میل کردن پاشنه پاها چیست؟ 7 علت ترک کف پا | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 3 هفته قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • دلیل ترک میل کردن پاشنه پاها چیست؟ 7 علت ترک کف پا | مجله سلامت یاثار
 • دلیل ترک میل کردن پاشنه پاها چیست؟ 7 علت ترک کف پا | مجله سلامت یاثار


  با گرم شدن هوا مناسبتر است پاها را از کفش های بسته در بیاورید و صندل بپوشید. اما پوشیدن صندل قادراست مسائلی ایجاد کند نظیر: ترک میل کردن کف پا و پوسته پوسته شدن.

  پزشک پروتی، پزشک طب پا و صاحب مرکز مواظبت از پای منهتن می گوید: ترک میل کردن کف پا مسئلهی شایع است که علت های نیز برای این اتفاق وجود دارد. او می گوید: ما تمام روز روی پاها هستیم و پاها وزن ما را تحمل می کنند. راه رفتن سبب می شود پوست ترک بردارد و پوسته پوسته شود.

  اما ترک میل کردن فقط به دلیل وزن ما نیست. هفت علت ترک میل کردن کف پا در دنباله ذکر شده است.

  مطابق صحبت های پزشک پروتی، یکی از شایع ترین علت ها ترک میل کردن پا، عفونت قارچی است. زیادتر اوقات ترک میل کردن همراه با خارش نیست درنتیجه مریض متوجه عفونت قارچی نمی شود. درنتیجه اگر به صورت ناگهانی پوست کف پای شما ترک خوردتلاش نمایید سریع به دکتر رجوع نمایید.

  زمانی که پوست شما گرفتار عفونت قارچی شده باشد بر ناخن انگشت پا نیز اثر می گذارد که به سختی می توان از آن نجات یافت.

  پزشک پروتی می گوید: بر اساس مطالعاتی که انجام دادم فهمیدم عفونت پوست بر ناخن ها تاثیر می گذارد، ناخن ها پوست را عفونی می کنند و این کار دنباله می یابد. درنتیجهتلاش نمایید فاکتور اولیه عفونت را به شتاب از بین ببرید.

  تعریق بیش از اندازه و محیط مرطوب سبب عفونت پا و پوسته پوسته شدن آن می شود. در واقع ورزش ها به ویژه یوگا قادراست سبب تعریق بیش از اندازه و ورقه شدن پا گردد. پزشک پروتی اذعان می کند هر کاری که با پای برهنه انجام می دهید، یا در محیط مربوط و داغ انجام می دهید سبب عفونت های قارچی و باکتریایی می شود. درنتیجه در این وضعیت به دکتر رجوع نمایید.

  زیادتر زنان بایست در تابستان صندل بپوشند. اما در بعضی از مردم کفش های نرم سبب اصطکاک می شود. هرچیزی که سبب اصطکاک شود سبب تورم و پوسته شدن پوست می شود.

  به مدت زیاد کفش نپوشید،تلاش نمایید کفش هایی با مواد طبیعی بپوشید و با آغاز اصطکاک کفش خود را عوض نمایید. اجازه ندهید پوسته شدن پوست عمیق تر گردد. همینطور بر اثر پاشنه ها توجه ننمایید. راه رفتن با ضربه نیز سبب پوسته شدن کف پا می شود.

  هیچ کس با نیت آفتاب سوختگی به ساحل نمی رود. اما حضور شما در ساحل آفتابی سبب پوسته شدن پوست پا می شود. به پاها اجازه ندهید بدون محافظ دربرابر نور خورشید باشد.

  اگزما مسئلهی پوستی است که در طول پوسته شدن پوست اتفاق می افتد. اگزما سبب خارش، خشکی و پوسته شدن پوست پا می شود.

  اگرچه زیادتر مردم از بچگی اگزما را تجربه می کنند، این مریضی در بزرگسالی نیز به سراغ مردم می آید. شیوه های خانگی برای معالجه این مسئله توسط کارشناسان پوست ارائه شده است.

  کم آبی جسم سبب خستگی، کم شدن متابولیزم و… می شود و این مشکل سبب پوسته شدن پا می شود. اگر جسم شما به قدر به اندازه آب نداشته باشد پوست آغاز به ورقه شدن می کند. به یاد داشته باشید آّب دوست شما است.

  به طور کلی جسم شما تمایل به پوست انداختن دارد. درنتیجه من همیشه به بیماران می گویم با سنگ پا کف پا را ماساژ دهند تا پوست پرده از کف پا جدا شود و پوست جدید جانشین شود. به پاهایتان نشان دهید دوستشان دارید تا آن ها نیز علاقه را به شما نشان دهند.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب دلیل ترک میل کردن پاشنه پاها چیست؟ 7 علت ترک کف پا | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 12
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه