خصوصیات روغن زیتون برای پوست و مو - 10 فایده روغن زیتون برای زیبایی | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 11 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • خصوصیات روغن زیتون برای پوست و مو - 10 فایده روغن زیتون برای زیبایی | مجله سلامت یاثار
 • خصوصیات روغن زیتون برای پوست و مو - 10 فایده روغن زیتون برای زیبایی | مجله سلامت یاثار


  علتی وجود دارد که خیلیی از محصولات مواظبت از پوست از روغن زیتون به عنوان یک جزء اصلی مصرف می ‌کنند. این روغن یکی از قدرتمندترین عناصر دنیا است. هم برای جسم و هم برای پوست شما، این روغن یکی از اثربخشترین محصولاتی است که می ‌توانید از آن برای حفظ پوست سالم و احساس تندرستی مصرف نمایید.

  نسل هاست که این ماده زیبایی تماما طبیعی توسط الگو ها و بازیگر ها مورد مصرف قرار گرفته است. اگر به دنبال راز پوست سالم و درخشان هستید، از روغن زیتون در رژیم زیبایی تان مصرف نمایید.

  ایده‌ های زیر را برای دارا بودن پوست سالم‌ تر امتحان نمایید:

  1. حمام با روغن

  حمام کردن به شدت نیروقسمت است. حمام بعدی خود را با افزودن روغن زیتون ارتقا بقسمتید. با چند قاشق خوراکی خوری روغن زیتون، می توانید یک اسپای هر روزه که خودتان درست کرده اید را گرفتن نمایید. با وجود افزودن همین میزان کم هم آثار شگفت انگیز بر روی پوست تان پدیدار خواهد شد. وقتی که کارتان تمام شد هرگونه روغن اضافی را پاک نمایید.

  1. مرطوب و هیدراته کردن پوست

  مصرف لوسیون پوست شامل روغن زیتون، به پوست شما یک درخشندگی ویژه می ‌دهد. در حالی که خیلیی از محصولات آرایشی لوکس و مرطوب کننده نسبتا گران ‌قیمت هستند، اضافه کردن روغن به لوسیون هم کارامد و هم چنین به اندازه به اندازه طبیعی است.

  افزون بر اضافه کردن این روغن به لوسیون تان، مصرف روغن زیتون پس از اتمام حمام تان، به پوست شما اجازه می ‌دهد تا از تمام قدرت‌ مرطوب کنندگی و آب رسانی روغن بهره مند شود.

  عادت به مصرف این روغن در حمام و یا لوسیون شما سبب می‌ شود که پوست شما به طور غیر قابل ‌انکاری نرم باشد.

  همینطور بخوانید: روغن آرگان برای پوست
  1. آرایش تان را پاک نمایید

  تمام ما می ‌خواهیم از آرایشی مصرف کنیم که زیاد‌ مدت است، اما پاک کردن این محصولات آرایشی از روی پوست می‌ تواند سخت باشد.

  مطلب ای که خیلی باارزش است این است که تمام این آرایش بایست به درستی پاک شود تا مطمئن شوید که پوست شما اقبال تنفس دارد. با این حال، زیادتر پاک ‌کننده‌ های آرایشی خیلی گران‌ قیمت هستند و بعضی از محصولات بر روی پوست به شدت خشک می شوند.

  اگر در تلاش هستید تا یک محصول را برای پاک کردن آرایش تان نمایان نمایید، روغن زیتون را امتحان نمایید.

  یک پد پنبه و یا دستمال بردارید و به روغن زیتون آغشته کرده و سپس آرایش تان را پاک نمایید.

  برای ساده تر پاک کردن آرایش از روی صورت، از یک پارچه نمناک مصرف نمایید.

  وقتی که از پارچه آغشته به روغن بر روی صورت خود مصرف می ‌نمایید، از این که آرایش شما به راحتی رفع می‌ شود، شگفت ‌زده خواهید شد. با این روغن حتی آرایش سخت نظیر ریمل ضد آب نیز پاک خواهد شد.

  شما می توانید با چندین پد آغشته شده به روغن زیتون، آب مقطر و عصاره فندق افسونگر (witch hazel) یک پاک کننده آرایش طبیعی درست نمایید.

  1. ناخن هایتان را تثبیت نمایید

  از عدم موفقیتن ناخن هایتان متنفرید؟ در حالیکه بعضی از مردم از ویتامین های ویژهی برای تثبیت و استوار کردن ناخن هایشان مصرف می کنند، شما می توانید از روغن زیتون برای استوار کردن و پیشگیری ازعدم موفقیتن ناخن هایتان مصرف نمایید.

  از حمام روغن زیتون گرم مصرف نمایید تا به ناخن‌ های شما یک روکش براق بدهد و آن ها را تثبیت کند. خیس کردن ناخ ها در حمام روغن گرم ده دقیقه وقت می برد. شما می ‌توانید این روغن را برای یک دقیقه در مایکروویو گرم نمایید تا مطمئن شوید که روغن خیلی داغ نیست. پس از خیس میل کردن ناخن ها در حمام روغن، آن‌ها آشکارا درخشان ‌تر و قوی ‌تر از همیشه خواهند بود.

  1. چین و چروک زیر چشم ها را کم شدن دهید

  کم شدن چین و چروک‌ های زیر چشم ‌ها راه مناسبی برای جوان‌ تر شدن است. اگر مصرف محصولات گران قیمت را ترجیح نمی دهید، می توانید از روغن زیتون مصرف نمایید. این روغن خطوط زیر و اطراف چشم را غذا می کند همینطور دیگر خطوط صورت را نیز نرم می کند.

  این فرآیند را با اعمال میزانی روغن در زیر هر چشم قبل از اینکه شب ها به رختخواب بروید یا صبح ها بعد از بیدار شدن آغاز نمایید.

  با مصرف روغن زیتون، روغن نارگیل، موم و یک کپسول ویتامین ای می ‌توانید کرم چشم خود را که پوست شما را تازه می ‌کند، درست نمایید. این کرم چشم را در یخچال نگه دارید تا مطمئن شوید که تا حد امکان پذیر تازه می ماند.

  همینطور بخوانید: روغن نارگیل برای پوست
  1. صورت تان را مرطوب نگه دارید

  ماسک های صورت قسمت باارزشی از روغن زیتون در رژیم زیبایی هستند.

  ماسک آب رسان صورت تان را با مصرف روغن زیتون و زرده تخم مرغ درست نمایید.

  برای اعمال این ماسک حتما بایست صورتتان تمیز باشد. اجازه بدهید این آمیخته تا ده دقیقه بر روی پوست تان بماند. در ابتدا با آب گرم و سپس با آب سرد صورت تان را بشویید تا منافذ پوست تان بسته شوند.

  این ماسک برای گونه های پوست ایده ‌آل است چرا که بر روی پوست خشک یا عادی مناسب عمل می ‌کند. زمانی که ماسک را بر می‌ دارید، یک درخشش کاملا طبیعی را شاهد خواهید بود.

  1. موهایتان را معالجه نمایید.

  آیا از موخوره خسته شده اید؟ با روغن زیتون یک ماسک موی خانگی اثربخش درست نمایید و بر روی موهایتان اعمال نمایید.

  این ماسک ساده و کارآمد است چون شما احتمالا تمام مواد ضروری برای درست کردن آن را در آشپزخانه خود دارید. با زرده تخم ‌مرغ، روغن زیتون و عصاره لیمو می ‌توانید یکی از مناسبترین روش‌ های معالجه ای دست ساز خودتان را برای موهایتان ایجاد نمایید.

  اجازه بدهید این ماسک به مدت ۱۵ دقیقه روی موهایتان باقی بماند تا تمام مواد غذایی آن جذب موهایتان شوند. پس از آبکشی ماسک موهایتان را با شامپو بشویید. پس از مصرف این ماسک مو به راحتی فرق را احساس خواهید کرد.

  1. آفتاب سوختگی را معالجه نمایید

  کرم ضدآفتاب تان را از یاد برده اید؟ هیچ شخصی تمایل به مواجهه با آفتاب سوختگی ندارد، اما در صورتی که تحت اثر قرارگیری در زیر نور خورشید گرفتار آفتاب سوختگی شدید، می توانید از روغن زیتون برای معالجه آن مصرف نمایید.

  این روش طبیعی فقط از دو جزء مصرف می‌ کند: روغن و سرکه.

  این محلول را بر روی پوستی که آفتاب سوخته شده بمالید. اگر چه امکان پذیر است به دید برسد که سرکه پوست شما را می سوزاند، اما در واقع خصوصیات ضد التهابی موجود در سرکه آمیخته با روغن به التیام آفتاب سوختگیپوست شما یاری می‌ کند.

  همینطور بخوانید: معالجه آفتاب سوختگی
  1. وکس یا جرم گوش را پاک نمایید

  تمام ما جرم گوش داریم. در حالی که روش‌ های متفاوتی برای پاک کردن جرم از گوش ‌های ما وجود دارد، یکی از اثربخشترین و مناسبترین محصولات برای تمیز کردن جرم، روغن زیتون است. صرف‌ دید از مقدار جمع شدنجرم که امکان پذیر است در گوش های شما وجود داشته باشد، این معالجه روغن تضمین خواهد کرد که جرم گوش‌ های شما کاملا پاک می شود.

  طی یک دوره سه شبه، میزانی روغن را در هر یک از گوش ها بچکانید تا فرآیند پاک شدن جرم گوش ها آغاز شود.

  مناسبتر است برای اعمال عمیق تر روغن به گوش از قطره چکان مصرف نمایید.

  1. آکنه های پوست را پاک نمایید

  مصرف روغن برای جنگیدن با آکنه امکان پذیر است بیهوده به دید برسد، اما کارساز است!

  این معالجه آکنه که خودتان می ‌توانید درست بنمایید از نمک و این روغن برای ایجاد یک پاک کننده آکنه و جوش مصرف می کند. این آمیخته را بر روی تمام صورت خود ماساژ دهید و یا آن را تنها بر روی نواحی شامل آکنه و جوش بمالید.

  اجازه دهید این آمیخته به مدت ۵ دقیقه روی صورت تان بماند و سپس بشویید. وقتی که از این معالجه به دفعات زیادتری مصرف می ‌نمایید، آغاز به دیدن چهره بدون آکنه خواهید کرد.

  مزایای روغن زیتون در رژیم زیبایی‌

  خصوصیات روغن زیتون برای پوست و مو

  علت تمام این مزایا خصوصیات قدرتمند روغن زیتون است. هرچه زیادتر این خصوصیت ‌ها را درک نمایید، از این روغن زیادتر مصرف خواهید کرد. خاصیت ها زیر را برای روغن “طلای مایع” را در دید بگیرید:

  • حفاظت آنتی اکسیدانی

  سه آنتی اکسیدان اصلی این روغن جملهند از: فیتواسترول، پلی فنل و ویتامین E.

  این آنتی‌ اکسیدان ‌ها به حفظ پوست شما در برابر پیری یاری می ‌کنند.

  تمام این ویژگی‌ها به بازیابی پوست شما به بافت یکنواخت ‌تر و نرم تر یاری می‌ کنند. افزون بر این، این روغن شامل هیدروکسی‌تیروسول است، یک ترکیب کمیاب به پیشگیری از هر نوع ضرر رادیکال آزاد دراثر نور خورشید یاری می ‌کند.

  • پیشگیری از مسدود کردن منافذ

  در حالی که زیادتر مردم فکر می‌ کنند که روغن منافذ را مسدود می‌ کند، این ادعا در مورد روغن زیتون صادق نیست.

  این روغن به منظور نفوذ عمیق به پوست و اعتماد از تمیز شدن منافذ عمل می کند.

  این روغن ارگانیک یک جانشین عالی برای هر مرطوب کننده دیگری است که می‌ توانید از آن مصرف نمایید. به جای مسدود کردن منافذ با مواد شیمیایی و غیره، این جانشین طبیعی می ‌تواند اعتماد حاصل کند که پوست شما مرطوب و مستحکم است.

  همینطور بخوانید: خصوصیات گونه های روغن زیتون
  • لایه برداری پوست

  برای اینکه مطمئن شوید پوستتان سالم است احتیاجی به مصرف محصولات لایه بردار نیست، شما می توانید به عنوان یک اسکراب لایه بردار از روغن زیتون برای نفوذ به سلول ‌های جدیدتر پوست و پاک کردن سلول های مرده پوست مصرف نمایید.

  • تثبیت زیبایی

  همان طور که قبلا گفته شد، شیوه ‌های متفاوتی برای اعمال این روغن به روتین منظم وجود دارد. از ماسک ‌های صورت تا مواظبت ناخن گرفته تا معالجه ‌های مو و…، به طور کلی این روغن اثر باارزشی در رژیم زیبایی‌ ایفا می ‌کند.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب خصوصیات روغن زیتون برای پوست و مو - 10 فایده روغن زیتون برای زیبایی | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 74
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه