راههای مواظبت از دندآنانی نوزاد - 7 شیوه تندرستی دندان نوزادان | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 1 هفته قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • راههای مواظبت از دندآنانی نوزاد - 7 شیوه تندرستی دندان نوزادان | مجله سلامت یاثار
 • راههای مواظبت از دندآنانی نوزاد - 7 شیوه تندرستی دندان نوزادان | مجله سلامت یاثار


  مناسب حالا که دندان‌های بچه شما در حالپرورش است، بایست به فکر مواظبت از آن باشید. اگرچه دندان‌های شیری به طور مزمان در دهان بچه قرار دارند، تندرستی آن‌ها برای لثه بچه و به وجود آمدن دندان‌های دائم الزامی است. به همین خاطر بایست مطمئن باشید که دندان‌های در حالپرورش بچه به مناسبترین وجه امکان پذیر مورد مواظبت قرار می‌گیرند. در این مقاله قصد داریم ترفندها و نکاتی را برای مواظبت از دندان‌های بچه بیان کنیم. پس همراه ما باشید.

  مواظبت از دندان‌های بچه را قبل ازپرورش آن آغاز نمایید:

  حتی قبل ازپرورش دندان‌های شیری نیز بایست دهان بچه را تمیز نمایید. بعد از میل کردن خوراکی یا شیر، لثه‌های بچه را با یک دستمال خیلی نرم و گرم تمیز نمایید. همینطور می‌توانید از دستگاه‌های مخصوصی که برای اینکار وجود دارد مصرف نمایید. فقط به دلیل داشته باشید که حجم بیشتری از خمیردندان فلوردار نبایست بلعیده شود. به این موضوع دقت داشته باشید. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که این موضوع قادراست برای جسم سمی باشد.

  بعد از رویش دندان‌ها نیز از آن مواظبت نمایید:

  بعد از اینکه رویش‌ دندان‌ها آغاز شد، مواظبت از آن‌ها را آغاز نمایید. زیادتر پدرومادر بر این باورند که دندان‌های شیری بچه ارزش بیشتری ندارد زیرا با دندان‌های اصلی و همیشگی جانشین خواهند شد. اما به دلیل داشته باشید که دندان‌های شیری جای دندان‌های همیشگی را حفظ می‌کنند و به بچه یاری می‌کنند خوراکی را بخورد و بجود. اگر مواظبت درستی از دندان‌های شیری صورت نگیرد، امحل پوسیده شدن آن وجود خواهد داشت. همین امر سبب عفونت لثه می‌شود که به آن ژنژیویت یا التهاب لثه می‌گویند. التهاب لثه به حالتی گفته می‌شود که در آن پلاک‌های دندانی در خط لثه جمع شدننمایان می‌کند و سبب برانگیختن لثه و حساس شدن آن می‌شود. این موضوع قادراست بر روی فضای دندان‌های همیشگی نیز اثر بگذارد.

  مواظب پوسیدگی دندان‌ها باشید:

  اولین علامت پوسیدگی در دندان کودک، تغییر رنگ و لکه‌های کوچکی است که بر روی آن ایجاد می‌شود. در چنین تقویتی حفره‌های کوچکی بر روی دندان پدیدار خواهد شد. اینکه بچه خود را به همراه بطری شیر یا آب میوه به رختخواب می‌فرستید ایده مناسبی نیست. چنین موادی علت ها اصلی ایجاد پوسیدگی دندان‌هاست.تلاش نمایید دهان بچه را همیشه تمیز نگه دارید.

  دهان بچه را با آب بشویید:

  بعد از هر نوبت خوراکی می‌توانید دهان بچه خود را با آب تمیز نمایید. آشامیدن آب بعد از هر نوبت قادراست دندان‌ها را تمیز کند. اما مناسبتر است از یک خمیردندان نرم برای اینکار مصرف نمایید تا بچه به آن عادت کند. تا وقتی که بچه شما ۱۸ ماهه نشده است و خوراکی ی جامد استفاده نمی‌کند امکان پذیر است به مسواک احتیاج نداشته باشید. با اینحال می‌توانید به آرامی دندان او را با مسواک یا دستگاه خوب پاکسازی نمایید.

  در سن ۲ سالگی از خمیر دندان مصرف نمایید:

  وقتی که بچه شما به سن ۲ سالگی رسید، خمیردندان ویژه بچه ها را به اندازه یک نخود بر روی مسواک بگذارید و با آن دندان‌های او را تمیز نمایید. اگر بیشتر در این مورد مطمئن نیستید می‌توانید تا سن ۳ سالگی بچه منتظر بمانید. در این سن بچه به اندازه به اندازه بزرگ شده است و خمیردندان را نمی‌خورد.

  استفاده فلوراید در بچه ها را مرتب کردن نمایید:

  حتی اگر بچه شما از خمیردندان شامل فلوراید مصرف نمی‌کند نیز بایست میزان به اندازه از آن را برای جسم تامین نمایید. این میزان همواره در آب شیر موجود است. زیادتر منابع آب عمومی این میزان را اضافه می‌کنند. اگر آب شیر فلوراید ندارد، مناسبتر است در مورد میزان فلوراید استفادهی از دکتر خود مشورت بگیرید.

  به طور منظم برنامه ای برای رجوع به دنداندکتر داشته باشید:

  زیادتر کارشناسان بر این باورند که اولین رجوع بچه به دنداندکتر بایست در سن ۱ سالگی باشد اما بعضی دیگر نیز بر این باور هستند که اولین رجوع به دکتر مناسبتر است در سن ۳ سالگی باشد.

  اگر بتوانید مواظبت کاملی از دندان‌های بچه خود داشته باشید، عادت‌ مواظبت از آن را در وجود بچه خود نهادینه خواهید کرد. از همان روزهای ابتدایی مواظبت از دندان‌ها را به کودک خود یاد بدهید.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب راههای مواظبت از دندآنانی نوزاد - 7 شیوه تندرستی دندان نوزادان | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 9
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه