دلیل ریزش مو در آقایان و معالجه آن | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 20 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • دلیل ریزش مو در آقایان و معالجه آن | مجله سلامت یاثار
 • دلیل ریزش مو در آقایان و معالجه آن | مجله سلامت یاثار


  تقریبا ۸۵ درصد از آقایان وقتی که به سن ۵۰ سالگی می‌رسند با نازک شدن موهای خود مواجه می‌شوند. بعضی از پسران نیز قبل از اینکه وارد ۲۱ سالگی خود شوند، موهایشان را از دست می‌دهند. در این مقاله قصد داریم به تحقیق علت ها ریزش مو در آقایان و روش‌های معالجه ای آن بپردازیم.

  افسانه‌هایی در مورد ریزش مو:

  آیا پوشیدن کلاه‌های بیس بال یا دیگر کلاه‌ها قادراست سبب طاسی شود؟ نه خیر به هیچ عنوان چنین نیست. قرار دادن انگشتان در میان موها نیز سبب ریزش مو نمی‌شود. شانه زدن، برس کشیدن، استایل قسمتیدن یا دوش گرفتن نیز سبب از دست رفتن موها نخواهد شد.

  آیا ترک سیگار قادراست مانع از ریزش موها شود؟

  رابطه روشنی بین سیگار کشیدن و زیاد شدن طاسی در میان آقایان وجود دارد. درنتیجه اگر به دنبال یک علت مناسب برای ترک سیگار خود هستید می‌توانید از این گزینه در فهرست خود مصرف نمایید و برای پیشگیری از طاسی، سیگار را ترک نمایید.

  همینطور بخوانید: چگونه سیگار را ترک کنم؟

  موهای شما چه حرف‌هایی در مورد تندرستی تان می‌گویند؟

  ریزش مو یا آلوپسی همیشه نشان دهنده یک مسئله دکتری نیست. این گزینه به تندرستی جسم شما ضرری وارد نمی‌کند اما بی قراری در مورد اثر ریزش مو بر ظاهر شخص، قادراست طبیعی باشد.

  چه چیزی سبب ریزش مو می‌شود؟

  همواره زیادتر ریزش موها در آقایان به دلیل مدلی طاسی آقایانه است. این طاسی یک صفت ژنتیکی است که از پدرومادر به ارث می‌رسد. دیگر علت ها شامل استفاده داروهای ویژه، استفاده بیش از اندازه ویتامین A یا استفاده کم پروتئین است. مریضی و استرس نیز قادراست به ریزش موی شدید و ناگهانی منجر شود که همواره تلوژن افلوویوم ندلگرمیه می‌شود.

  مواظب موهایی که دارید باشید:

  نگهداری موهای موجود خیلی آسان تر از جانشین کردن آن‌هاست. بایست مواظب محصولات جادویی که ادعا می‌کنند در حفظ ومراقبت موها سودمند هستند باشید. اگر شک داشتید با یک دکتر کارشناس مشورت نمایید.

  داروهای ریزش مو: ماینوکسیدیل

  هیچ معالجه ای برای مدلی طاسی آقایانه وجود ندارد اما بعضی از داروها می‌توانند آن را کندتر کنند. ماینوکسیدیل نیز دارویی است که بر روی سر خود اعمال می‌نمایید. این دارو برای بعضی از مردم سودمند بوده است و قادراست فرآیند ریزش مو را کندتر کند. اما بعد از توقف استفاده این دارو، ریزش مو به وضعیت اولیه بر می‌گردد.

  مدلی طاسی آقایانه: چه انتظاری بایست داشته باشید

  خط موی M شکل که به سمت عقب کشیده شده است یکی از علامت‌های اصلی این گونه طاسی است. در مرحله بعد، موهای موجود در بالای سر آغاز به نازک شدن می‌کند و نقطه‌های طاسی ایجاد می‌شود. در نهایت مدلی طاسی آقایانه خود را بروز می‌دهد.

  هورمون‌های دخیل در ریزش مو:

  در مورد مدلی طاسی آقایانه، هورمونی به نام DHT سبب کوچک شدن فولیکول‌های مو می‌شود. در نهایت، این فولیکول‌هابه اندازه ای کوچک می‌شوند که هیچ مویی نقادراست در آنپرورش کند.

  داروی ریزش مو: فیناستراید

  این قرص تجویزی خط تولید و مونتاژ هورمون DHT جسم را کندتر می‌کند. در بعضی از مردم استفاده این قرص قادراست سببپرورش موهای جدید شود. بعضی از کارشناسان بر این باورند که این قرص عملکرد مناسبتری نسبت به مینوکسیدیل دارد. خانم ها باردار به هیچ وجه نبایست از این دارو مصرف کنند. هنظیر مینوکسیدیل، این دارو نیز با قطع استفاده، تاثیر خود را از دست می‌دهد.

  در این تقویت بایست از کلاه گیس مصرف کرد؟

  این گزینه احتیاج به تحقیق و تحقیق دارد زیرا همانطور که می‌دانید کلاه گیس‌های مختلفی با قیمت‌های متفاوت در بازار وجود دارد. هر کدام از این کلاه گیس‌ها نیز دارای کیفیت ویژهی هستند. وقتی که قصد دارید کلاه گیسی برای خود بخرید،تلاش نمایید رنگ مو، ضخامت و فر بودن مو را مد دید داشته باشید.

  کاشت مو چگونه کار می‌کند؟

  کاشت مو همواره توسط دکتر کارشناس انجام می‌شود. این شخص قادراست موهای سالم را از پشت سر بردارد و در بخش‌های بالایی پیوند دهد. این فرآیند حتما هزینه بر خواهد بود. در عرض شش ماه، موهای شما به وضعیت طبیعی خود بر می‌گردد.

  از چیزهایی که دارید زیادترین مصرف را ببرید:

  مصرف ترفندهای متفاوت قادراست فرایند ریزش مو را کمتر کند. مصرف شامپوها، نرم کننده‌ها و دیگر محصولات وابسته با مو امکان پذیر است حجم مورد احتیاج را به موهای شما بقسمتد. همینطور دارا بودن یک رژیم خوراکی سالم قادراست اثر عمده ای درپرورش ومراقبت موها داشته باشد.

  مثبت اندیش باشید:

  موی سر هیچ اثری در آقایانگی شما ندارد. نقاط قوت خود را شناسایی نمایید. دیگر مواردی که دارید را تحت کنترل خود در آورید. به عنوان مثال امکان پذیر است هیکل بدنی مناسبی داشته باشید. پس مواظب هیکل خود باشید. اگر احتیاج به انگیزه داشتید، به مردمی فکر نمایید که بدون دارا بودن مو به جایگاه های بزرگی دست یافته‌اند.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب دلیل ریزش مو در آقایان و معالجه آن | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 85
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه