خصوصیات قرص ویتامین B12 برای تندرستی استخوان | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 2 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • خصوصیات قرص ویتامین B12 برای تندرستی استخوان | مجله سلامت یاثار
 • خصوصیات قرص ویتامین B12 برای تندرستی استخوان | مجله سلامت یاثار


  مقدار پایین ویتامین B12 در جسم شما، امکان پذیر است بر تندرستی استخوان‌هایتان اثر منفی بگذارد. استخوان یک ماتریس پیچیده از پروتئین‌های لیفی همبند نظیر کلاژن و مواد معدنی نظیر کلسیم و فسفر است.

  خیلیی از جنبه‌های رژیم خوراکی شما در حفاظت از تندرستی استخوان‌ها اثری ایفا می‌کنند. از جمله استفاده به اندازه کلسیم، فسفر، منیزیم، روی و ویتامینهای C B6، B12، D، K.

  جسم شما چگونه از ویتامین B12 مصرف می‌کند؟

  ویتامین B12 یک ویتامین محلول در آب است که همواره همراه پروتئین مواد خوراکی است و برای خیلیی از فرایندهای جسم الزامی است از جمله تولید سلول‌های قرمز خون، عملکرد عصبی، سنتز DNA و متابولیزم پروتئین و چربی.

  اسید هیدرو کلریک، آنزیم‌های پروتئاز و ترکیبی به نام “عامل طبیعی” که در ترشحات گوارشی معده‌ی شما وجود دارند، برای جدا کردن ویتامین B12 موجود در خوراکی لازم‌اند تا جسم شما بتواند آن را جذب کند.

  اگر شما به گونه های مریضی‌های روده گرفتارید یا گیاهخوار هستید، امکان پذیر است با بالا رفتن سن‌تان، در گرفتن ویتاین B12 گرفتار مسئله شوید. فقدان این ویتامین در جسم شما افزون بر مسائل استخوانی امکان پذیر است سبب کم خونی و کم شدن عملکرد شناختی هم بشود.

  تراکم استخوان را خوب شدن می‌قسمتد

  ویتامین B12 اثر باارزشی در فعالیت سلولهای استخوانی، شکل استخوان و تولید سلول‌های قرمز خون دارد که تمام‌ی آنان بر تندرستی استخوان‌های شما اثر می‌گذارند. با توجه به تحقیقی در اکتبر ۲۰۰۴در مجله‌ی “استخوان و تحقیقات معدنی”، مقدار پایین ویتامین B12 در جسم شما امکان پذیر است با کم شدن تراکم مواد معدنی استخوان همراه باشد.

  این مطلب به این معناست که استخوان‌های شما فاقد مواد معدنی مورد احتیاجی که آنان را قوی نگه می‌دارد، می‌شود. با گذشت وقت، استخوان‌ها ضعیف، شکننده و تو خالی می‌شوند که امکان پذیر است منجر به پوکی استخوان گردد. خبر مناسب اینجاست که امکان پذیر است استفاده به اندازه ویتامین B12 به جلوگیری از پوکی استخوان یاری کند.

  از عدم موفقیتگی استخوان پیشگیری می‌کند

  کم شدن تراکم استخوان، امکان پذیر است ریسک عدم موفقیتگی استخوان را زیاد شدن دهد. بر طبق تحقیقی در سال ۲۰۰۹در مجله‌ی “شیمی بالینی و دکتری آزمایشگاهی” مردمی که رژیم خوراکی گیاهخواری داشتند و گرفتار فقدان ویتامین B12 بودند، مقدار فرسودگی و تحلیل استخوانشان زیادتر بود. این مشکل امکان پذیر است ریسک عدم موفقیتگی استخوان را زیاد شدن دهد.

  بر طبق تحقیقی در سال ۲۰۰۹در مجله‌ی “غدد درون ریز و متابولیسم بالینی”، فقدان ویتامین B12 در جسم شما با بالا رفتن سن امکان پذیر است ریسک عدم موفقیتگی لگن را  در شما زیاد شدن دهد. عدم موفقیتگی لگن در مردم مسن امکان پذیر است منجر به مرگ یا بستری شدن دراز مدت در یک بیمارستان شود.

  چگونه استفاده ویتامین B12  را زیاد شدن دهید

  برای پیشگیری از این مسائل استخوان، شما بایست به میزان به اندازه ویتامین B12 از رژیم خوراکی‌تان گرفتن نمایید. به گفته‌ی موسسه‌ی دکتری، بزرگسالان هر روزه حداقل به ۲.۴میکروگرم ویتامین B12 احتیاج دارند. B12 در خوراکی های لبریز از پروتئین نظیر صدف، خوراکی های دریایی، گوشت گاو، شیر، ماست، پنیر، تخم مرغ و مرغ وجود دارد. کورن فلکس‌های ویژه صبحانه نیز همواره با B12 پربار می شوند.

  اگر نمی‌توانید ویتامین B12 مورد احتیاجتان را فقط از طریق رژیم خوراکی تامین نمایید، با دکترتان در مورد استفاده مکمل ویتامین B12 مشورت نمایید. امکان پذیر است قرص زیر زبانی B12 یا آمپول B12 برای شما تجویز شود.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب خصوصیات قرص ویتامین B12 برای تندرستی استخوان | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 33
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه