نشانه ها اولیه بارداری در روزهای اول - چگونه بفهمیم بارداریم؟ | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 8 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • نشانه ها اولیه بارداری در روزهای اول - چگونه بفهمیم بارداریم؟ | مجله سلامت یاثار
 • نشانه ها اولیه بارداری در روزهای اول - چگونه بفهمیم بارداریم؟ | مجله سلامت یاثار


  نشانه ها اولیه بارداری چیست؟ آیا امکان پذیر است که باردار باشید؟ بعضی از علامت‌ها حاکی از وقت عادت ماهانه ایست که یک یا دو هفته عقب افتاده. در واقع، ۷ زن از هر ۱۰ زن ، در هفته ششم بارداری متوجه این امر شده است.

  اگر پیگیر تاریخ سیکل عادت ماهانه خود نیستید یا چنانچه تاریخ آن از ماهی به ماه بعد کاملا مختلف است، به طور قطع از وقت دقیق آن آگاهی نخواهید داشت. اگر بعضی از علامت‌های زیر را تجربه نمودید، البته تمام خانم ها نشانه ها یکسانی ندارند، و متعجبید که چرا عادت ماهانه نشده‌اید، امکان پذیر است باردار باشید. تست بارداری خانگی را برای حصول اعتماد امتحان نمایید!

  1. بیزاری از خوراکی

  اگر جدیدا باردار شده باشید، کاملا عادیست که از بوی ساندویچ سوسیس دودی یا یک فنجان قهوه حس بدی داشته باشید و یا رایحه ویژهی سبب وضعیت تهوع شما ‌شود. گرچه این امر قطعیت ندارد، با این وجود قادراست دراثر پیامد جانبی زیاد شدن سریع مقدار هورمون استروژن در جسم شما باشد. همینطور امکان پذیر است به طور ناگهانی از خوراکی ی دوست داشتنیتان کاملا بیزار شوید.

  1. نوسانات خلقی

  در طی بارداری تغییر حالات روحی خیلی شایع است، قسمتی از آن دراثر تغییرات هورمونی است که سطوح سرایت دهنده‌های عصبی (پیام‌رسان‌های شیمیایی در مغز) را تحت اثر قرار می‌دهد. مردم متفاوت به روش‌های مختلفی به این تغییرات جواب می‌دهند. بعضی از خانم ها باردار گرفتار احساسات شدید، هم مناسب و هم بد می‌شوند؛ و بعضی دیگر احساس نگرانی و افسردگی می‌کنند.

  توجه داشته باشید: اگر احساس ناراحتی و نادلگرمیی داشتید یا احساس ناتوانی در مسولیت‌های روزانه‌تان، یا گرفتار فکرها ضرر‌رسان به خودتان شدید، فورا با دکتر خود ارتباط بگیرید.

  1. نفخ شکمی

  تغییرات هورمونی در اوایل بارداری امکان پذیر است سبب احساس نفخ شود، یکسان احساسی که بعضی از خانم ها درست قبل از عادت ماهانه دارند. به این دلیل بعضی از لباس‌هایتان امکان پذیر است تنگ‌تر از وضعیت متداول گردد، حتی در همان اوایل که رحم هنوز نسبتا کوچک است.

  همینطور بخوانید: معالجه های نفخ شکم

  1. تکرر ادرار

  مدت کوتاهی پس از بارداری، تغییرات هورمونی زنجیره‌ای از اتفاقات را دنبال دارد که سبب زیاد شدن جریان خون از کلیه‌ها می‌گردد. همین امر سبب می‌شود که که مثانه سریع‌تر پر شود، درنتیجه اکثر به دفع ادرار زیادتری احتیاج دارید. این علامت امکان پذیر است در اوایل هفته ششم از سه‌ ماهه‌ی اول بارداری آغاز شود.

  با زیاد شدن ماه‌های بارداری، تکرر ادرار دنباله می‌یابد و شدت می‌گیرد. در طول دوران بارداری، حجم خون به طور چشمگیری زیاد شدن می‌یابد، که منجر به مایع اضافی در مثانه می‌شود. مسئله با بزرگ شدن بچه زیاد شدن یافته و مثانه فشار زیادتری را متحمل می‌شود.

  همینطور بخوانید : ادرار شما چه چیزهایی را نشان می‌دهد؟

  1. خستگی مفرط

  یک مرتبه احساس خستگی می‌نمایید؟ نه، احساس خستگی مفرط دارید. هیچکس به طور قطع از دلایل خستگی مفرط در اوایل بارداری آگاهی ندارد، اما امکان پذیر است زیاد شدن سریع مقدار هورمون پروژسترون با خواب شما وابسته باشد. البته، بی‌حالی صبحگاهی و همینطور تکرر ادرار در طول شب امکان پذیر است تنبلی را زیاد شدن دهد.

  در سه ماهه دوم شما احساس انرژی زیادتری می‌نمایید، اما خستگی همواره در اواخر بارداری یعنی وقتی که وزن زیادتری را تحمل می‌نمایید، باز می‌گردد و بعضی از ناراحتی‌های شایع بارداری، خواب شبانه مناسب را برای شما سخت می‌کند.

  1. سینه‌های متورم و حساس

  یکی از علامت‌های اولیه بارداری حساسیت، سینه‌های دردناک و دلیل آن زیاد شدن مقدار هورمون‌هاست. درد و تورمی که متحمل می‌شوید بی‌شباهت با دردی که قبل از عادت ماهانه در سینه‌هایتان احساس می‌نمایید، نیست. درد شما به‌طور قابل توجهی بعد از سه ماهه اول بایست کم شدن نمایان کند، همانطور که جسم شما با تغییرات هورمونی تطابق می‌یابد.

  1. تهوع

  برای بعضی از خانم ها، بی‌حالی صبحگاهی تا محدوده یک ماه بعد از حاملگی آغاز نمی‌شود، هرچند برای بعضی دیگر امکان پذیر است یک یا دو هفته زودتر آغاز شود. البته این مسئله فقط صبح‌ها بروز نمی‌کند: تهوع مربوط به بارداری ( با استفراغ یا بدون آن) قادراست مسئلهی در صبح، ظهر یا شب باشد.

  محدودها نیمی از خانم ها باردار که در سه ماهه‌ی اول بارداری وضعیت تهوع را تجربه نمودند، امکان پذیر است در آغاز سه ماهه‌ی دوم از این وضعیت کاملا خلاص شوند. اما در بعضی دیگر امکان پذیر است یک ماه دیگر هم به طول انجامد. مردم خوش اقبال اصلا به آن گرفتار نمی‌شوند.

  همینطور بخوانید: معالجه های وضعیت تهوع

  1. تاخیر در عادت ماهانه

  اگر همواره عادت ماهانه‌ای منظم دارید اما این بار به موقع اتفاق نیافتاد، پیش از توجه به هر یک از نشانه ها بالا، تست بارداری را امتحان نمایید. اما اگر عادت ماهانه‌‌ی چندان منظمی ندارید و پیگیر وقت آن نیستید، تهوع، درد سینه و تکرر ادرار قادراست از نشانه ها بارداری باشد.

  1. بالا بودن دمای بدن

  اگر دمای بدنتان را ثبت ‌نمودید و متوجه شدید به مدت ۱۸ روز در یک اندازه بالا مانده، احتملا باردار هستید.

  و در نهایت…

  1. اثبات: تست حاملگی خانگی مثبت

  بر خلاف آنچه روی جعبه نوشته ، خیلیی از تست‌های حاملگی خانگی به اندازه به اندازه دقیق نیستند تا محدوده یک هفته پس از یک عادت ماهانه‌ی به تعوبق افتاده، به شکل قابل اطمینانی بارداری شما را شناسایی دهند. درنتیجه چنانچه تصمیم گرفتید تا تست را هر چه سریعتر یعنی یک هفته پس از عقب افتادن عادت ماهانه، انجام دهید و نتیجه منفی شد، چند روز بد هم امتحان نمایید. به یاد داشته باشید کهپرورش یک نوزاد پیش از اینکه شما متوجه باردای خود شوید آغاز می‌شود، درنتیجه مواظب تندرستی خود باشید مادامی که منتظر پاسخ هستید.

  اگر نتیجه مثبت بود، یک قرار ملاقات با دکترتان بگذارید. حال پیش به سوی دنیای بارداری! در ضمن، اطلاعات خود را به روز نمایید . تبریک می‌گوییم!

  ۴ دیدگاه

  1. ❖ هستی در بهمن ۱۵, ۱۳۹۴در۸:۴۰ ب٫ظ

   خیلی مقاله مناسبی بود
   جواب ›

  2. ❖ mah…k1…1370 در دی ۳, ۱۳۹۶در۱۱:۳۸ ق٫ظ

   سلام .من خانمی هستم که ۲۷ سال سن دارم .الان محدوده ده ماه ازدواج کردم.جلو گیری طبیعی داشتم تا اینبار که دوروز به موقع پریود شدنم لحاق انجام شد.سه روز گذشت و بالاخره پریود شدم و لی خیلی بادرد بیشتر و بعد سه روزم پریودیم تموم شد با اینکه من هفت روزه بودم.و همیشه از روز سه به بعد وضعیت خون ریزی اندکی داشتم.ولی اینبار کلا در روز سوم تموم شد.چند روز وضعیت تهوع هم دارم .ودر این مدت بخاطر قرص میتریمیندازل که پزشک ۱۲ ساعت اونو جفت جفت یعنی دوازده ساعتی دو عدد هم برای من هم همسرم تجویز کرده بود برای عفونت واژن مصرف میکردم.ایا این وضعیت تهوع و بالا اوردن درشب سردر ام و این که یک شب خیلی بد دل و کمرم و بدشت درد گرفتن اینا علامت های بارداریه یا علامت های استفاده قرص ی که استفاده کردم؟ممنون میشم خیلی زود پاسخمو بدین .اخه من هم فشار خون دارم و قرص استفاده میکنم که پزشک کفته اگه میخوای باردار شی بابد قرص لوزارتو عوض کنم هم تیروید کم کار دارم.بقسمتید زیاد شد

   جواب ›
  3. ❖ Faezeh در اردیبهشت ۵, ۱۳۹۹در۸:۵۵ ب٫ظ

   سلام میخواستم بپرسم ببینم میشه قبل پریود نشانه ها داشت بعد بی‌بی بزنم خطا نمیشه البته قبل پریود شناسایی میده باردارم یا نه؟

   جواب ›
  4. ❖ Faezeh در اردیبهشت ۵, ۱۳۹۹در۸:۵۷ ب٫ظ

   سلام بنده وضعیت تهوع سرگیجه دارم و سمت راست زیر شکمم تیر میکشه ترشحا
   نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نشانه ها اولیه بارداری در روزهای اول - چگونه بفهمیم بارداریم؟ | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 44
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه