درمان عرق کردن زیاد | تعریق افراطی را درمان کنید

 • زمان درج : 6 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • درمان عرق کردن زیاد | تعریق افراطی را درمان کنید
 •  

  تعریق بیشتر وقتی که هوا گرم و مرطوب باشد یا پیش از اجرای یک نمایش یا سخنرانی بزرگ، تجربه‌ای پیش پا افتاده است. اما برای بعضی از مردم تعریق افراطی زیر بغل، مسئلهی دائمی است که تمام زندگی روزانه آنان را تحت اثر گذاشته است.

  تعریق نامتعارف یا تعریق افراطی، از لحاظ دکتری آشفتگیی خوش‌خیم است که ریسکی جدی برای تندرستی محسوب نمی‌شود. با این وجود، تعریق افراطی قادراست به معضلی عظیم بدل شود که تمام زندگی شخصی و دسته جمعی شخص را تحت شعاع قرار دهد.

  به اعتقاد بعضی از کارشناسان، ۳٪ از کل مردم جهان با تعریق افراطی دست به گریبان هستند و زندگی روزانه آنان را تحت اثر گذاشته که البته سهم خانم ها بیش از آقایان است. احتمالا این مسئله در ابتدا ناچیز شمرده می‌شود تا اینکه شخص روشی غیر از رجوع به دکتر نمی‌یابد.

  به نقل از بیشتر بیمارانی که از تعریق افراطی شکایت می‌کنند، این مشکل اثر مستقیمی بر حالات روانی آنان دارد. در یک تمام پرسی، ۵۰٪ از بیمارانی که گرفتار تعریق افراطی هستند اذعان داشته‌اند که این مسئله اطمینان به نفس آنان را کم کرده است.

  نشانه های همانند خستگی مفرط از فعالیت‌های هر روزه، افسردگی و پریشانی از سوی مردمی که با تعریق افراطی دست به گریبانند، به کرات گزارش شده است.

  برای بهبود، روش‌های معالجه ای متعددی وجود دارد.

  اثربخشترین گونه معالجه ضدتعریق‌ها یا همان دئودورانت‌ها هستند که هم بدون نسخه دکتر و هم با نسخه قابل آماده هستند. ضد‌عرق‌ها مجاری تعریق که متصل به غدد تعریق هستند را مسدود کرده و مانع از رسیدن عرق به میزان پوست می‌گردند.

  مواد فعال آن شامل نمک‌های فلزی، در بیشتر موارد مواد آلمینیوم نظیر هگزاهیدرات کلراید است که اکثر در نسخه‌های تجویزی یافت می‌شود.

  در صورتی که ضدتعریق‌ها قادر به کنترل مقدار تعریق نباشند، در مرحله بعد معالجه ای به نام یونتوفورزیس که معالجه با جریان الکتریکی است، توصیه می‌شود.

  این معالجه برای کنترل تعریق دست‌ها و پاها خوب‌تراست تا زیر بغل، با این وجود شیوه کار، فرایندی خیلی ساده دارد که به صورت سرپایی در مطب دکتر یا حتی در خانه نیز با درجاتی از موفقیت قابل اجراست.

  گرچه فرایند دقیق معالجه با یونتوفورزیس کاملا آشکار نیست، اما به طور حتم از مقدار تعریق خواهد کاست و در عین حال با پیامد جانبی همراه نخواهد بود. برای حصول مناسبترین نتیجه ، تکرار جلسات معالجه الزامیست.

  یکی دیگر از روش‌های معالجه بدون جراحی، برای خوب شدن مسئله تعریق افراطی مصرف شیوه تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس) می‌باشد که فرایند معالجه خیلی کوتاه‌تر از شیوه یونتوفورزیس است. این شیوه از سوی ساوقت جهانی خوراکی و دارو برای معالجه تعریق افراطی مورد تایید قرارگرفته است، در این شیوه بعد از تزریق، عصب غدد تعریق که فاکتور تعریق هستند از بین رفته و سیگنال‌های تولید عرق مسدود می‌شوند.

  این شیوه بین ۳تا ۱۶ماه، به مقدار قابل توجهی از مقدار تعریق می‌کاهد. بعد از تاریخ یاد شده در صورتی که تاثیر معالجه رو به افول بود، احتیاج به تزریق مجدد وجود دارد، زیرا فرایند تعریق همانند گذشته مشخص خواهد شد.

  در سال ۲۰۱۲ساوقت جهانی خوراکی و دارو مجوز روش جدیدی از معالجه بدون جراحی را صادر نمود به نام”میرادرای” که شخص را برای مدت زیاد از تعریق افراطی زیر بغل آسوده می‌نمود. معالجه با مصرف انرژی الکترومغناطیس صورت می‌پذیرد، که بر تاثیر گرما ۲۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ غده تعریق در ناحیه زیر بغل نابود می‌شوند.

  تحقیقات حاکی از آن است که فرایند معالجه با”میرادرای” در بیشتر بیماران در صورت تکمیل دوره معالجه، نتایج سریع و باثباتی داشته و تا ۸۰٪ از مقدار تعریق آنان کاسته است.

  بیشتر مردمی که تحت معالجه قرار می‌گیرند، قادرند بلافاصله بعد از فرایند معالجه به فعالیت‌های متداول خود بازگردند، با این وجود تا چند روز بعد از معالجه قرمزی، ورم و درد کاملا عادی و خارج از انتظار نیست.

  گرچه روش”میرادرای” برای معالجه تعریق افراطی اندکی سختتر از مابقی روش‌هاست، اما قادر است زندگی مردم را متحول سازد. با این شیوه می توانید به این پیشنهاد عمل نمایید: “هیچ گاه اجازه ندهید دیگران شما را عرق کرده ببینند.”


  برچسب ها : درمان عرق کردن زیاد عرق کردن تعریق افراطی را درمان کنید

  آمار باز دید این مطلب درمان عرق کردن زیاد | تعریق افراطی را درمان کنید
  تعداد کل بازدید ها: 35
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه