درمان واریس | چگونه واریس را از بین ببریم؟ از بین بردن واریس پا

 • زمان درج : 7 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • درمان واریس | چگونه واریس را از بین ببریم؟ از بین بردن واریس پا

 • نکات مهم در این مقاله 'درمان واریس | چگونه واریس را از بین ببریم؟ از بین بردن واریس پا' در ابتدای این پست برای شما قرار داده شده است
 • نام بیماری : واریس
 • آناتومی مربوطه : سیستم تشریحی | AnatomicalSystem
 • اسم آناتومی مربوط : سیاه رگ

 • ریسک های موجود که بر اثر آن بیماری و یا خطر ابتلا به بیماری افزایش پیدا میکند
  1. ژنتیک

 • روش های جلوگیری و یا روش های مقابله با بیماری به صورت پیشگیرانه
  1. تمرینات پا همانند پریدن و پیاده روی قادراست به گردش جریان خون یاری کند

 •  

  خوشبختانه زیادتر مردم با مریضی واریس سیاهرگ‌ها یا همان واریس آشنایی دارند. بیش از ۴۰ میلیون نفر از آمریکایی‌ها به این مریضی مبتلا هستند. شریان‌ها خون را به کل جسم پمپ می‌کنند و سیاهرگ‌ها خون را مجدد به قلب باز می‌گردانند.

  بعضی از زمان ها سیاهرگ‌های جسم کار خود را به درستی انجام نمی‌دهند. اگر دریچه‌های یک طرفه در سیاهرگ‌ها به مناسبی بسته نشود، خون درون آن جمع خواهد شد. همین امر نیز سبب متورم شدن سیاهرگ در بخش‌هایی از جسم می‌شود. این تورم زیادتر در پاها رخ می‌دهد.

  واریس از دید فیزیکی نیز خیلی دردناک است. این مریضی سبب تورم و درد می‌شود و با سندروم پای نگران نیز وابسته است. در این مقاله قصد داریم روشهای معالجه واریس را بیان کنیم.

  همینطور بخوانید: شیوه معالجه پای نگران

  از بروز واریس پیشگیری نمایید:

  اگر چه بعضی از مردم دربرابر دچار به مریضی واریس قرار دارند (یکی از عاملهای ریسک برای دچار به آن ژنتیک است) اما شما می‌توانید مرحله هایی را برای جلوگیری از آن طی نمایید. مناسبترین شیوه برای پیشگیری از بروز واریس، دنبال کردن یک روش زندگی فعال است.

  تمرینات پا همانند پریدن و پیاده روی قادراست به گردش جریان خون یاری کند. همینطور بایست از ایستادن‌های زیاد مدت پرهیز نمایید. هر جایی که امکان پذیر بود بنشینید و پای خود را دراز نمایید تا فشار موجود بر روی سیاهرگ‌ها کم شدن نمایان کند.

  شما همینطور بایست از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند پیشگیری نمایید. هر چقدر کفش ممیزان‌تر باشد به ماهیچه‌های پا فشار کمتری وارد می‌شود و همین امر از بروز مریضی‌هایی همانند واریس پیشگیری می‌کند.

  معالجه های واریس:

  اولین کاری که بایست انجام دهید رجوع به یک دکتر کارشناس است. این شخص قادراست در معالجه واریس به شما یاری کند. بسته به معالجه‌های مورد احتیاج، یک جراح عروق، کارشناس پوست یا کارشناس ورید قادراست معالجه‌های متفاوتی را پیش بگیرد:

  1. جوراب‌های ویژه واریس:

  این جوراب‌ها به نوع‌ای طراحی شده اند که خون را به سمت بالا هدایت می‌کنند. مصرف این موارد قادراست به تسکین نشانه های همانند تورم و سفتی یاری کند و جریان خون را در هیکل تحتانی خوب شدن بقسمتد.

  به یاد داشته باشید که مصرف جوراب‌های ویژه واریس یاریی به از دست دادن واریس نخواهد کرد. این موارد تنها برای تسکین درد مورد مصرف قرار می‌گیرد.

  1. اسکلروتراپی:

  در این معالجه با مصرف یک سوزن، محلولی به داخل رگ‌های وریدی تزریق می‌شود. در نهایت رگ‌های واریسی لخته شده و از بین می‌رود. همواره در عرض ۷ الی ۱۰ روز ظاهر رگ‌های واریسی از بین خواهد رفت. این شیوه امکان پذیر است اندکی دردناک باشد.

  همینطور امکان پذیر است به معالجه‌های متعدد برای خلاصی از شر این رگ‌ها احتیاج داشته باشید.

  1. فرسایش حراراتی:

  این شیوه از یک لیزر یا فرکانس رادیویی برای داغ کردن و بستن ورید‌ها مصرف می‌کند. با مصرف سونوگرافی جراح قادر است کاتتر را داخل رگ‌های مورد دید قرار دهد و سپس با مصرف لیزر یا الکترود امواج رادیویی به معالجه واریس بپردازد.

  اینکار سبب فرو ریختن دیواره‌های عروق می‌شود. امکان پذیر است به بیهوشی عمومی احتیاج داشته باشید. البته بعضی از جراحان از بی حسیمحلی برای اینکار مصرف می‌کنند. فرسایش حرارتی نسبت به اسکلروتراپی درد کمتری دارد و اثربخشتر است.

  1. خارج کردن رگ‌ها:

  واریس سیاهرگ را می‌توان به صورت فیزیکی از پا خارج کرد. این شیوه از طریق برش‌های خیلی ریز انجام می‌شود. این شیوه همواره به دلیل تعداد برش‌هایی که مورد احتیاج است کمتر از دیگر گزینه‌ها رواج دارد. این فرآیند برای واریس‌های خیلی بزرگ، دردناک و متورم مناسبترین گزینه است. این معالجه همواره توسط کارشناس ورید انجام می‌شود.

  1. وناسیل(VenaSeal):

  یکی از جدیدترین روش‌های موجود در بازار وناسیل است. وناسیل یک چسب ویژه است که سبب بسته شدن رگ‌های ضرر دیده می‌شود. این شیوه به اندازه روش حرارتی که قبلا نیز ذکر شد، اثربخش است و قادراست سبب نابودی رگ‌های واریسی شود.

  این شیوه ضرری به اعصاب وارد نمی‌کند و تنها به بی حسی در محل مورد دید احتیاج دارد. مصرف جوراب های ویژه معالجه واریس نیز ضروری نیست. امحل انجام این شیوه در یک جلسه وجود دارد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب درمان واریس | چگونه واریس را از بین ببریم؟ از بین بردن واریس پا
  تعداد کل بازدید ها: 47
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه