آیا استفاده از زالو برای درمان درست است ؟ زالو درمانی چیست؟

 • زمان درج : 9 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • آیا استفاده از زالو برای درمان درست است ؟ زالو درمانی چیست؟
 •  

  از وقت مصر باستان، زالوها به عنوان یک گزینه معالجه ای برای خوب شدن ناهنجاری های سیستم عصبی، مسائل دندانی، مریضی های پوستی و عفونت ها مورد مصرف قرار می گیرند. این روزها، زالو را زیادتر در جراحی پلاستیک و دیگر جراحی های میکرو مصرف می کنند.

  این موضوع بدین خاطر است که زالو پپتید و پروتئین هایی را ترشح می کند که مانع از لخته شدن خون می گردد. این ترشحات به عنوان ضد لخته نیز معروف اند. همین امر سبب می شود خون بر روی زخم جریان داشته باشد و سبب خوب شدن آن گردد.

  به تازگی، زالو معالجه ای توجه مردم بیشتری را به خود جلب کرده است زیرا این گزینه یک فرایند معالجه ای ساده و ارزان است و قادراست از بروز پیامد متعدد پیشگیری کند.

  زالومعالجه ای چگونه کار می کند؟

  زالوهای معالجه ای سه فک یا ردیف های ریز دندانی دارند. آن ها بر روی پوست شخص نفوذ می کنند و ترشحات ضد لخته ای خود را از طریق بزاق وارد جسم می سازند. سپس به زالوها اجازه داده می شود خون را استخراج کنند. این میزان خون خیلی اندک است و برای هر زالو محدوده ۱۵ میلی لیتر خواهد بود.

  موقعیت های متعددی وجود دارد که می توان در آن از زالو به عنوان یک گزینه معالجه ای مصرف کرد. مردمی که امکان پذیر است از این گزینه معالجه ای بهره مند شوند شامل مردمی خواهد بود که دربرابر ریسکات دراثر دیابت هستند، مردمی که مریضی قلبی دارند، مردمی که جراحی پلاستیک را انجام می دهند و امکان پذیر است بعضی از بافت های نرم خود را از دست بدهند.

  این گونه معالجه همینطور برای معالجه لخته های خونی و رگ های واریسی مورد مصرف قرار می گیرد. مردمی که کم خونی دارند، گرفتار لخته خون شده اند یا شریان هایشان مسئلهی دارد امکان پذیر است کاندید خوبی برای زالومعالجه ای نباشند. بچه ها زیر ۱۸ سال و خانم ها باردار نیز بایست از انجام این شیوه معالجه ای پیشگیری کنند.

  موارد مصرف زالو معالجه ای در دکتری:

  در طول یک جلسه معالجه ای، زالوی زنده به ناحیه هدف چسبانده شده و خون از شخص مکیده می شود.

  همانطور که قبلا نیز بیان کردیم، زالوها پپتیدها و پروتئین هایی را ازاد می کنند که قادراست خون را رقیق کند و از بروز لخته خون جلوگیری نماید. این موضوع جریان خون را خوب شدن می قسمتد و از مرگ بافت ها پیشگیری می کند. زالوها زخم Y شکل کوچکی را به جای می گذارند که همواره بدون باقی ماندن جای زخم خوب شدن می یابد.

  زالوها در زیاد شدن جریان خون و تجزیه لخته ها خیلی سودمند خواهند بود. این کرم های کوچک را می توان برای معالجه آشفتگیات وابسته با جریان خون و مریضی های قلبی عروقی مورد مصرف قرار داد. مواد شیمیایی مشتق شده از بزاق زالو برای آماده دارو مورد مصرف قرار می گیرد و قادراست تقویت زیر را معالجه کند:

  • پرفشاری خون
  • رگ های واریسی
  • هموروئید
  • مسائل پوستی
  • آرتروز

  آزمایش های بالینی نشان داده است که زالومعالجه ای یک گزینه معالجه ای خوب برای مریضی های مفصلی است. خصوصیات ضد التهابی بزاق زالو قادراست درد و سفتی موجود در مفاصل را کم شدن دهد.

  مریضی قلبی:

  مردم مبتلا به مریضی های قلبی از زالو معالجه ای مصرف می کنند زیرا این گزینه قادراست التهاب و جریان خون را خوب شدن بقسمتد. در چند سال اخیر، زالومعالجه ای به یک گزینه معالجه ای جانشین برای مردم مبتلا به مریضی های قلبی تبدیل شده است.

  سرطان:

  معالجه سرطان به یاری زالو در حال مطالعه است زیرا انزیم های ویژهی در بزاق زالو یافت می شود. با اینکه مردم مبتلا به سرطان ویژه خون امکان پذیر است نتوانند از زالومعالجه ای مصرف کنند اما تحقیقات نشان می دهد این گزینه قادر است تاثیرات سرطان ریه را کندتر کند. تست های حیوانی نیز نشان می دهد که تزریق بزاق زالو به موش ها از تکثیر سلول های سرطانی جلوگیری کرده است.

  زالوها می توانند به دیابت یاری کنند؟

  پیشرفت دیابت قادراست مسائل بیشتری در مردم ایجاد کند. این مسائل امکان پذیر است به مریضی هایی منجر شود که خون را از رسیدن به انگشت پا، انگشت دست، پا و دست ممحدوده می سازد.

  وقتی که جریان خون به شدت ممحدوده می شود، بافت اسیب دیده امکان پذیر است بمیرد. این موضوع برای مردم دیابتی خیلی زیان آور است. از دست دادن دست یا پا جزو پیامد های بزرگ دیابت محسوب می شود. یکی از اثربخشترین شیوه ها برای متوقف کردن این فرایند، زیاد شدن جریان خون به بافت اسیب دیده بدون ریسک لخته شدن خون است.

  تحقیقات انجام شده نشان می دهد زالومعالجه ای قادراست اثر باارزشی در این تقویت داشته باشد. ماده هیرودین در بزاق زالو قادراست خون را رقیق کند و مانع از لخته شدن آن گردد.

  از آنجایی که مردم دیابتی خون غلیظ تری دارند، هیرودین قادراست به کم شدن فشار بر قلب و سیستم قلبی عروقی یاری کند. مطالعه موردی اخیر نشان می دهد زالو معالجه ای قادر است پای خانم ها و آقایان دیابتی را حفظ کند. شکل سنتزی بزاق زالو در حال حاضر موجود است.

  زالو معالجه ای برای مصرف آرایشی و بهداشتی:

  زالوها برای حفظ بافت های نرم و ترویج تندرستی بعد از جراحی های پوستی دوست داشتنی شده اند. در مطالعات موردی جدید و قدیم، زالومعالجه ای توانسته است اقبال نتایج مثبت را در تقویت زیر زیاد شدن دهد:

  • بینی
  • پیشانی
  • سینه
  • گونه
  • انگشت

  تاثیر زالو معالجه ای بر روی لخته شدن خون در طول این جراحی ها یا بعد از ان به جسم یاری می کند به طور طبیعی تر و زیادتری معالجه شود. مزایای زالومعالجه ای برای جریان خون به مردم یاری کرده است از این گزینه برای خوب شدن طاسی سر و ریزش مو از آن مصرف کنند.

  پیامد زالو معالجه ای

  مصرف زالو معالجه ای اسان است و قادراست پیامد جانبی اندکی داشته باشد. با اینحال باز هم امکان پذیر است ریسکاتی در این فرایند باشد.

  به عنوان مثال ریسک عفونت باکتریایی همانند باکتری های مقاوم به دارو وجود دارد. به همین خاطر مردمی که سیستم ایمنی شان به دلیل بیمارهای خود ایمنی یا دیگر عاملهای محیطی گرفتار مسئله شده است، نمی توانند گزینه مناسبی برای زالومعالجه ای باشند.

  بعضی از اوقات زالو به بخش های دیگر جسم که احتیاجی به معالجه ندارند می روند و همین امر سبب از دست رفتن خون اضافی می شود.

  در بعضی از تقویت، شخص در طول زالومعالجه ای یا بعد از آن امکان پذیر است به بزاق زالو حساسیت نشان دهد. اگر چنین پیامدهای رخ داد بلافاصله جلسات خود را متوقف نمایید.

  نتیجه گیری:

  زیادتر مردم از اینکه زالومعالجه ای در معالجه های دکتری مدرن مصرف می شود متعجب و شگفت زده خواهند بود. اما تحقیقات بیشتری در این حوزه انجام شده و نشان می دهد این گزینه قادراست معالجه مناسبی برای بعضی از مردم باشد.

  با پیشرفت تحقیقات می توان به نتایج عملی زیادتری دست نمایان کرد. البته قبل از اینکه بخواهید از زالومعالجه ای برای خوب شدن تقویت خود مصرف نمایید مناسبتر است با یک دکتر کارشناس مشورت نمایید.


  برچسب ها : زالو درمانی چیست زالو زالو درمانی استفاده از زالو برای درمان

  آمار باز دید این مطلب آیا استفاده از زالو برای درمان درست است ؟ زالو درمانی چیست؟
  تعداد کل بازدید ها: 48
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه