درمان کمردرد و کاهش درد کمر با طب سوزنی چینی

 • زمان درج : 3 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • درمان کمردرد و کاهش درد کمر با طب سوزنی چینی
 •  

  تقریبا ۸ نفر از ۱۰ نفری که در دنیا زندگی می‌کنند در قسمتی از زندگی خود کمردرد را تجربه خواهند کرد. کمردرد یکی از موارد باارزشی است که سبب می‌شود مردم به دنبال معالجه بروند و از موارد متفاوت برای خوب شدن تقویت خود مصرف کنند. همینطور پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که کمردرد علت اصلی مردم برای روی آوردن به طب های مکمل همانند طب سوزنی است.

  خوشبختانه کمردرد مزمن یکی از تقویتی است که می‌توان آن را با طب سوزنی معالجه کرد. مرور انجام شده نشان می‌دهد که طب سوزنی قادر است تسکین کوتاه مدتی را برای کمردرد مزمن به همراه داشته باشد. همینطور این مطالعات نشان داده است که مصرف طب سوزنی در مقایسه با دیگر معالجه‌ها قادراست در خوب شدن درد این مردم سودمند باشد.

  دیگر مطالعات نشان می‌دهد که طب سوزنی ساختگی قادراست به اندازه طب سوزنی واقعی سودمند واقع گردد. این مطالعات گرفتنه اند که طب سوزنی واقعی و ساختگی در مقایسه با معالجه‌های معیار از موفقیت زیادتری برخوردارند.

  راهنمایی و دستورالعملی که از طرف انجمن درد آمریکا و کالج آمریکایی دکتران منتشر شده است پیشنهاد می‌کند مردم کارشناس طب سوزنی را به عنوان یک معالجه جانشین برای بیمارانی در دید بگیرند که کمردرد مزمن دارند و به معالجه‌های متداولی جواب نداده اند.

  طب سوزنی برای معالجه کمردرد:

  بیش از ۲۵۰۰ سال قبل، طب سوزنی در چین رواج نمایان کرد. این طب در برگیرنده مصرف سوزن‌های ریز و نازکی است که در نقاط ویژهی از جسم فرو می‌رود. بر اساس عقاید طب سنتی چینی، جسم انسان‌ها بیش از ۲۰۰۰ نقطه دارد.

  این نقاط به یاری مسیرهایی به هم وصل شده اند که جریانی از انرژی به نام Qi را تشکیل می‌دهند. برانگیختن کردن این نقاط سبب ایجاد تعادل در جریان انرژی می‌شود و قادراست آن را خوب شدن بقسمتد. کارشناسان بر این باورند که اینکار قادراست درد را تسکین دهد و تندرستی انسان را خوب شدن بقسمتد.

  بعضی از مردم باور دارند تاثیری که طب سوزنی بر روی جسم ایجاد می‌کند دراثر برانگیختن سیستم عصبی مرکزی است. این موضوع امکان پذیر است انتشار مواد شیمیایی به درون عضلات، نخاع و مغز را برانگیختن کند. این مواد شیمیایی هم قادراند تجربه درد را تغییر دهند و هم تغییراتی را در جسم ایجاد نمایند که سبب ایجاد حس مناسبی در مردم می‌شود.

  دیگر دیدیه‌هایی که طب سوزنی را توصیه می‌کنند بر اساس موارد زیر کار می‌کنند:

  • شتاب قسمتیدن به سیگنال‌های الکترومغناطیسی. این موضوع قادراست جریان مواد شیمیایی از بین برنده درد همانند اندورفین را آغاز کند. همینطور چنین تقویتی قادراست سلول‌های سیستم ایمنی در جسم را آزاد نماید.
  • برانگیختن آزادسازی مواد مخدر طبیعی در بدن. این مواد مخدر، مواد شیمیایی در مغز هستند که می‌توانند درد را کمتر کنند و سبب ایجاد خواب در شخص شوند.
  • تغییر شیمی مغز با تغییر در ازادسازی سرایت دهنده‌های عصبی و هورمون‌های عصبی.

  طب سوزنی: ریسکات و پیامد جانبی

  وقتی که طب سوزنی توسط یک شخص کارشناس انجام می‌شود قادراست یک فرآیند امن برای شما باشد. پیامد جانبی شدید همانند عفونت یا سوراخ شدن هیکل‌ها به ندرت رخ می‌دهد. همینطور طب سوزنی پیامد جانبی خیلی کمتری نسبت به دیگر معالجه‌های معیار برای کمر درد دارد.

  مواردی که بایست در طب سوزنی مددید قرار گیرد:

  اگر دیگر روش‌های معالجه ای با عدم موفقیت مواجه شد بایست با دکتر خود مشورت نمایید تا بعد از تایید او به سراغ طب سوزنی بروید. به دکتر خود در مورد دیگر داروهایی که استفاده می‌نمایید اطلاع دهید.

  همینطور اگر باردار هستید یا ایمپلنتی در جسم دارید این موضوع را به دکتر خود اطلاع دهید. دکتر قادراست شما را به یک کارشناس طب سوزنی مناسب ارجاع دهد. قبل از اینکه بخواهید طب سوزنی را آغاز نمایید از بیمه خوب مصرف نمایید. همینطور هزینه این معالجه را نیز مورد تحقیق قرار دهید تا بعدا گرفتار مسئله نشوید.


  برچسب ها : طب سوزنی درمان کمردرد کمردرد کاهش درد کمر طب سوزنی چینی

  آمار باز دید این مطلب درمان کمردرد و کاهش درد کمر با طب سوزنی چینی
  تعداد کل بازدید ها: 53
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه