چرا احساس بی حالی و خستگی میکنم ؟ علت کمبود انرژی بدن چیست؟

 • زمان درج : 3 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چرا احساس بی حالی و خستگی میکنم ؟ علت کمبود انرژی بدن چیست؟

 • نکات مهم در این مقاله 'چرا احساس بی حالی و خستگی میکنم ؟ علت کمبود انرژی بدن چیست؟' در ابتدای این پست برای شما قرار داده شده است
 • نام بیماری : خستگی
 • آناتومی مربوطه : ساختار تشریحی | AnatomicalStructure
 • اسم آناتومی مربوط :

 • ریسک های موجود که بر اثر آن بیماری و یا خطر ابتلا به بیماری افزایش پیدا میکند
  1. افزایش سن
  2. مصرف دخانیات
  3. عدم استفاده از سبزیجات و میوه

 • روش های جلوگیری و یا روش های مقابله با بیماری به صورت پیشگیرانه
  1. خوب بخوابید
  2. غذا های مقوی مصرف کنید
  3. از ویتامین ها و قرص های مکل استفاده کنید
  4. ورزش روزانه داشته باشید

 •  

  شما در یک بحران انرژی هستید: شما خسته‌اید، شما وحشتناک خسته‌اید.

  انرژی قدیمی‌تان برای انجام کارها از بین رفته است، با اینکه خواب و مقدار کار و فعالیت دو مشکل باارزش هستند، گویی قضیه فقط این نیست که شما بیش از اندازه کار می‌نمایید و کم می‌خوابید! گاهی نمایان کردن علت اینکه عصر روزی روی فرم نیستید آسان است (برای مثال آخر هفته به باارزشانی رفته بودید) اما بعضی زمان ها علت خستگی‌ها و بی‌انرژی بودن‌ها پیچیده‌تر هستند.


  این‌ها برخی علت ها شایع احتمالی این حس بی‌انرژی بودن و خستگی شما هستند:

  1. به اندازه به اندازه نمی‌خوابید

  خوابیدن فقط استآسان کردن نیست؛ زمانی که شما شب در خواب هستید خیلی اتفاقات در درون شما رخ می‌دهند. مقصود ما هورمونپرورش در انسان است.

  هورمونپرورش پروتئینی است که توسط غده هیپوفیز ساخته می‌شود و سبب ایجاد عضلاتی مقاوم و استخوان‌هایی قوی می‌شود. این هورمون بر چگونگی ذخیره چربی در جسم ما (به ویژه در ناحیه اطراف شکم) تاثیر می‌گذارد و سبب یاری بهمناسب ‌سازی نسبت کلسترول مناسب به بد می‌شود. همینطور برای عملکرد طبیعی مغز الزامی است.

  فقدان این هورمون سبب خستگی، کم شدن توانایی و بنیه و بروز نشانه ها افسردگی می‌شود. از آن‌جایی که هورمونپرورش زمانی ما خواب هستیم تولید می‌شود، هفت ساعت و نیم تا هشت ساعت خواب با کیفیت و با چشمانی بسته سبب کم شدن وزن و درد شما می‌شود و انرژی‌تان را زیاد شدن می‌دهد.

  همینطور بخوانید: دلیل اصلی خستگی ذهنی

  1. شما دارید خوراکی های بد بیشتری استفاده می‌نمایید.

  ما همیشه به مواد قندی و شیرین به عنوان راهی سریع برای زیاد شدن انرژی نگاه می‌کنیم، در صورتی که با گذشت وقت کاملا برعکس است. تمام چیزهایی که به “اوز” ختم می‌شوند، نظیر گلوکز، دِکستروز، مالتوز و ساکاروز شما را زیادتر کسل و بی‌حال خواهند کرد. تحقیقات نشان می‌دهد که خوراکی های فست فودی هم شما را در یک حرکت آهسته بیولوژیکی قرار می‌دهد.


  1. به اندازه به اندازه آب نمی‌خورید

  خیلی از مردم متوجه این قضیه نمی‌شوند که خستگیشان به علت فقدان آب است. یک لیوان آب به جای مواد قندی قادراست همان تکانی باشد که شما به آن احتیاج دارید. آن‌قدری در طول روز آب بنوشید که دهانتان همیشه مرطوب باشد و این مطلب طلایی همیشه یادتان باشد که ادرار شما بایست شفاف و روشن باشد. اگر زرد است، بایست آب زیادتری میل کنید.


  1. گرفتار فقدان ویتامین B هستید.

  میتوکندری‌های شما به ویتامین B احتیاج دارند تا گلوکز را به انرژی تبدیل کنند. ما به راحتی می‌توانیم در وضعیت مایع یا به صورت قرص ویتامین B جذب کنیم، اما ۹۹ درصد ما به اندازه به اندازه از رژیم خوراکیمان ویتامین B گرفتن نمی‌کنیم.

  سعی نمایید صبح و شب یک ویتامین B میل کنید. این کار سبب می شود شما انرژی داشته باشید و تمام چیز ایستا باشد. به علاوه این کار هیچ آسیبی هم ندارد، چون اگر ویتامین اضافی محلول در آبی باقی بماند از طریق ادرار شما دفع خواهد شد.

  اگر با نشانه ها فقدان انرژی مواجه شدید، مقدار ویتامین B12 و D خود را چک نمایید (درغیر این صورت هم این چکاپ را سالیانه انجام دهید). اگر شما جزء آن مردم ممحدودهی هستید که نمی‌توانند به آسانی این ویتامین را از طریق معده و روده جذب کنند، می‌توانید سالیانه یک آمپول B12 بزنید.


  1. شما گرفتار عفونتی شده‌اید

  عفونت و التهاب می‌توانند دو منبع احساس فقدان‌ انرژی شما باشند. یکی از اهداف شما قادراست این باشد که مواظب جسم خود باشید تا هیچ عفونتی بیشتر دنباله نمایان نکند. شما چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ به طور منظم نخ دندان بکشید تا ریسک دچار به عفونت لثه را کم شدن دهید. با مصرف بُخور سینوزیت را کم شدن دهید.

  از پروبیوتیک‌ها مصرف نمایید تا مانع از مریضی پروستات، مریضی‌های واژینال و عفونت‌های مثانه شوند. برای جلوگیری از عفونت‌های ویروسی هم دستتان را به طور مدوام بشویید، خواب منظم داشته باشید و مصرف چربی‌های اشباع شده و قند‌های ساده را کم شدن دهید.


  1. بایست زیادتر فعالیت داشته باشید

  شما می‌توانید انرژی خود را با یک فعالیت به سادگی پیاده‌روی بالا ببرید. زمانی شما فعالیت می‌نمایید نیتریک اسید از دیواره داخلی سرخرگ‌ها آزاد می‌شود که سبب حرکت آزادانه خون در رگ‌ها می‌گردد. این سبب می‌شود تا مواد خوراکی زیادتری به سلول‌هایتان برسد.

  جسم شما به فعالیت‌هایتان جواب می‌دهد. اگر شما به جسم خود بگویید که تمام شب را می‌خواهید تکرار برنامه‌های تلویزیون را ببینید، تولید انرژی را کم شدن خواهد داد. زمانی به بدنتان بگویید که به یک پیاده‌روی صبحگاهی دلچسب احتیاج دارید با دادن انرژی مورد‌احتیاجتان به شما جواب خواهد داد.

  همینطور بخوانید: چگونه خستگی خود را برطرف کردن کنیم

  1. هورمون‌هایتان به درستی کار نمی‌کنند

  هورمون‌های بیشتری در مقدار انرژی شما یا اینکه چه احساسی دارید اثرگذارند. هورمون‌ها نظیر مرتب کردن‌کننده چراغ‌های جلوی ماشین هستند. زمانی شما به نور زیادتری احتیاج دارید، هورمون‌های ویژهی را روشن می‌نمایید تا انرژی را در آن ناحیه زیاد شدن و مصرف را در جاهای دیگر کم شدن دهید.

  این عملکرد مقدار‌سازی در هیپوتالاموس و هیپوفیز شما آغاز می‌شود. دو منبع اصلی مسئله قادراست تیروئید کم‌کار یا غدد فوق کلیوی باشند.

  برای تحقیق هورمون‌های فوق کلیوی این تست کوچک را انجام دهید: آیا وقتی که گرسنه هستید، به شتاب آن‌قدر کم طاقت و پر ولع می‌شوید که اگر چیزی نخورید، خلافی از شما سر‌ خواهد زد؟ این قادراست علامت این باشد که غدد فوق کلیوی شما مناسب کار نمی‌کنند.


  1. شما نسبت به انسولین مقاوم هستید

  مقاومت نسبت به انسولین (یک علامت‌ دیابت) رسیدن قند (سوخت جسم ما) به محل‌های تولید انرژی در جسم ما را سخت می‌سازد. در این وضعیت ما به جای ذخیره قند در سلول‌ها که به آن برای تولید انرژی احتیاج دارند، قند را به ذخایر چربی توزیع می‌کنیم.


  برچسب ها : چرا احساس بی حالی و خستگی میکنم بی حالی و خستگی احساس بی حالی و خستگی

  آمار باز دید این مطلب چرا احساس بی حالی و خستگی میکنم ؟ علت کمبود انرژی بدن چیست؟
  تعداد کل بازدید ها: 49
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه