خطرناک بودن فیبریلاسیون دهلیزی برای بیماران جراحی شده

 • زمان درج : 3 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • خطرناک بودن فیبریلاسیون دهلیزی برای بیماران جراحی شده

 • نتایج تحقیقات نشان می‌دهد بیمارانی که به علت ضربان قلب نامنظم یا فیبریلاسیون دهلیزی تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند تا ماهها بعد از عمل جراحی احتمال ریسک سکته‌­­های قلبی در آنان بالاست. بیش از ۳۳ میلیون نفر در جهان به مریضی فیبریلاسیون گرفتار هستند و دکتران در طی مطالعات بی‌شمار به این مطلب پی برده‌اند مردمی که گرفتار آشفتگی ضربان قلب هستند سه برابر نسبت به بقیه دربرابر ریسک سکته­‌های قلنگران دارند.

  مطالعه­‌ی جدیدی بر روی ریسکات احتمالی حین جراحی انجام شد؛ پژوهشگران اطلاعات به دست آمده از ۱.۷میلیون مریض در کالیفرنیا را که در سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند را تحقیق کردند.

  از میان بیماران، بیش از ۲۴۷۰۰ یا نزدیک به ۱.۵ درصد از آنان در حین جراحی گرفتار فیبریلاسیون دهلیزی شده بودند. به طور کلی در محدوده ۱۴ هزار از بیماران بعدا گرفتار سکته مغزی شدند، که در تاثیر نرسیدن خون به مغزشان بود.

  بر اساس گفته‌­ی پژوهشگران، کسانی که گرفتار فیبریلاسیون دهلیزی هستند بعد از جراحی بخش‌های متفاوت جسم بجز قلب، احتمال سکته در آنان به دو برابر می‌رسد و ۳۰ درصد از کسانی که گرفتار فیبریلاسیون دهلیزی هستند و جراحی قلب انجام می‌دهند با ریسک بالای حمله­‌ی قلبی مواجه هستند.


  برچسب ها : فیبریلاسیون دهلیزی بیماران جراحی شده فیبریلاسیون دهلیزی

  آمار باز دید این مطلب خطرناک بودن فیبریلاسیون دهلیزی برای بیماران جراحی شده
  تعداد کل بازدید ها: 44
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه