پوکی استخوان و سلاد ؟ آیا سلاد جلوگیری از پوکی استخوان میکند !

 • زمان درج : 15 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • پوکی استخوان و سلاد ؟ آیا سلاد جلوگیری از پوکی استخوان میکند !
 •  

  می‌خواهیم یک راز کوچک را با شما درمیان بگذاریم: برای ساخت استخوان‌های قوی و کم شدن ریسک دچار به پوکی استخوان، افزون بر استفاده لبنیات، راه دیگری نیز وجود دارد.

  یک تحقیق تحقیقی جدید که در مجله بین المللی پوکی استخوان منتشر شد، نشان می‌دهد که مواد طبیعی موجود در میوه‌ها و سبزیجات به نام نمک‌های پتاسیم قلیایی، با کم شدن شتاب تحلیل یا تجزیه استخوان و کم شدن مقدار کلسیمی که از طریق ادرار دفع می‌نمایید، می‌توانند استخوان‌های قوی بسازند.

  برای رسیدن به این نتیجه، پژوهشگران به تجزیه و تحلیل ۱۴ مطالعه پرداختند که در آن به شرکت‌کنندگان، یکی از دو نمک پتاسیم قلیایی ــ سیترات پتاسیم و پتاسیم کربنات ــ معادل استفاده ۷ تا ۸ نوبت میوه و سبزی در روز داده شد.

  پزشک هلن لمبرت، نویسنده این مطالعه می‌گوید: در واقع تحلیل استخوان، یک فرایند طبیعی است که با تشکیل استخوان همراه است. اما برای برخی از مردم، تجزیه استخوان، زیادتر ازپرورش آن است که سبب تشکیل استخوان‌های شکننده و ضعیف می‌شود که به راحتی می‌شکنند. درنتیجه شاید کم شدن تحلیل استخوان به پیشگیری از پوکی استخوان یاری کند یا برای مردمی که در حال حاضر به پوکی استخوان مبتلا هستند، سودمند باشد.

  لمبرت می‌گوید: بدید می‌رسد این نمک‌ها با خنثی سازی اسید اضافی در جسم که قادراست به تجزیه استخوان یاری کند، سبب خوب شدن تقویت این مردم می‌شوند.

  برای زیاد شدن استفاده این نمک‌ها، محصولات تازه‌ای که لبریز از پتاسیم هستند را انتخاب نمایید نظیر اسفناج، برگ چغندر، آووهدیه، سیب زمینی شیرین، چغندر، پرتقال، سویا همراه با پوست بیرونی‌اش و کشمش. اینها شامل سیترات پتاسیم هستند که میزانی از آن در جسم به “بی کربنات پتاسیم” تبدیل می‌شود. سبزیجات تیره برگ دار نیز منشا خیلی مناسبی هستند و همینطور لبریز از کلسیم استخوان ساز، منیزیم و ویتامین K می‌باشند که سبب زیاد شدن توجه شما به استخان هایتان می شوند.

  یک مطلب باارزش که بایست به یاد داشته باشید: لمبرت می‌گوید در حالیکه سالادهای قدیمی‌مان استحکام استخوان‌ها را زیاد شدن می‌دهند اما بعید است که میوه‌ها و سبزیجات بتوانند به تنهایی کلسیم و ویتامین D به اندازه برای شما فراهم کنند درنتیجه بخاطر این مطالعه، لبنیات را کنار نگذارید. اگر به علت ها بهداشتی، لبنیات را از رژیم خوراکی‌تان حذف کرده‌اید، تا جایی که می‌توانید این مواد غذایی باارزش را از طریق استفاده مواد خوراکی نظیر شیر بادام یا سویای پربار شده، ماهی ساردین و کنسرو سالمون به بدنتان برسانید.


  برچسب ها : پوکی استخوان آیا سلاد جلوگیری از پوکی استخوان میکند سلاد

  آمار باز دید این مطلب پوکی استخوان و سلاد ؟ آیا سلاد جلوگیری از پوکی استخوان میکند !
  تعداد کل بازدید ها: 595
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه