کار اورولوژیست چیست ؟ کی باید به اورولوژیست مراجعه کنیم؟

 • زمان درج : 12 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • کار اورولوژیست چیست ؟ کی باید به اورولوژیست مراجعه کنیم؟
 •  

  جیم وقتی که ۴۸ ساله بود به دلیل دیدن خون در ادرارش بعد از انجام کارهای سخت و شدید به یک دکتر عمومی رجوع کرد. در آن وقت دکتر عمومی هیچ نمونه خونی در ادرار او مشاهده نکرد و به همین خاطر نیز گفت که جای بی قراری نیست و احتمالا این خون به دلیل کار و یا ورزش‌های سنگین بوده است. دکتر او در این مورد بیشتر بی قرار نبود و می‌گفت بعضی از آقایان در ادارا خود خون مشاهده می‌کنند و این موضوع نبایست جای بی قراری باشد زیرا علامت‌ای از عفونت در ادرار دیده نشده است. دو سال بعد، جیم به دلیل مشاهده مکرر خون در ادرار به دکتر جدیدی رجوع کرد. دکتر او را به یک اورولوژیست معرفی کرد. دکتر کارشناس نیز یک توده سرطانی نسبتا بزرگ و تهاجمی در مثانه او شناسایی داد. درسی که از این سرگذشت بایست گرفت این است که بعضی از علامت‌ها بایست جدی گرفته شود. اما سوال اینجاست که چه وقتی بایست به یک اورولوژیست رجوع کنیم؟ در این مقاله قصد داریم علامت‌های عمومی و تقویتی را بیان کنیم که با مشاهده آن‌ها بایست سریعا به یک دکتر کارشناس اورولوژیست رجوع نمایید:

  اگر شما درد بیضه دارید و یا توده‌ای را در آن احساس می‌نمایید، بایست به یک کارشناس رجوع نمایید تا از نبود مورد ویژه مطمئن شوید. در اینگونه موارد امکان پذیر است عفونت و یا التهاب داشته باشید اما پیچ خوردگی یا سرطان چیزی است که بایست سریعا مورد مداوا قرار گیرد. متاسفانه زیادتر آقایان با سرطان بیضه شناسایی داده نمی‌شوند و ماه‌ها با همین حال رها می‌گردند.

  خون در ادرار: خون در ادرار به نام هماچوری نیز شناخته شده است و یکی دیگر از علت های است که بایست در صورت مشاهده به یک اورولوژیست رجوع کرد. حتی اگر خون در ادرار کم باشد و یا یکبار مشاهده گردد نبایست نادیده گرفته شود. هماچوری قادراست خونی باشد که شما مشاهده می‌نمایید و یا اینکه خونی باشد که در آزمایشگاه مشاهده می‌شود. اصلا فکر ننمایید که خون در ادرار مشکل باارزشی نیست. حتی اگر خون موجود در ادرار بیشتر هم باارزش نباشد قادراست نشانه هشدار‌دهنده‌ای باشد که بایست جدی گرفته شود.

  اگر PSA بالایی دارید و یا اینکه آزمایش ادرار شما غیر عادی است بایست به یک اورولوژیست رجوع نمایید. بالا رفتن PSA نیز قادراست بی قرار کننده باشد. هیچ شکی نیست که شناسایی زود زمان و به موقع یک سرطان پروستات تهاجمی قادراست جان شخص را نجات دهد. توجه نکردن به نشانه ها قادراست نتایج خیلی بدی به همراه داشته باشد.

  اگر مردی سرطان پروستات داشته باشد، پس یک اورولوژیست قادراست توصیههای مناسبی برای او ارائه دهد. معالجه‌های متفاوتی همانند شیمی معالجه ای، تشعشع، هورمون معالجه ای یا جراحی قادراست مورد مصرف قرار گیرد.

  اگر شخصی قادر به دفع ادرار نباشد (احتباس ادراری) بایست توسط یک اورولوژیست مورد ارزیانگران گیرد. در اینگونه موارد بایست شناسایی داده شود که این مریضی یک مسئله بلند مدت است و یا اینکه می‌توان با تدابیر متفاوت آن را معالجه کرد.

  سنگ کلیه علت دیگری است که بایست مورد توجه قرار گیرد. اگرچه همه ی دکتران می‌توانند درد حاصل از این سنگ‌ها را معالجه کنند، اما تنها یک اورولوژیست کارشناس است که قادراست با تکنیک‌های پیشرفته غیر جراحی سنگ را خارج کند.

  توده‌های کلیوی و یا تومورها همیشه بایست توسط یک اورولوژیست ارزیابی شود. در روزگاران قدیم ، برای یک پزشک نمایان کردن یک توده در کلیه مریض خیلی متداول بود. این موضوع قادراست شناسایی سرطان را نادیده بگیرد و یا در مواردی سبب گسترش بافت‌های سرطانی گردد. امروزه یک کارشناس اورولوژیست اکثر قادراست گونه توده را شناسایی دهد و از آزمایش‌های غیر تهاجمی برای اینکار مصرف کند. پیشرفت در جراحی لاپاروسکوپی و رباتیک معالجه سرطان کلیه را متحول کرده است.

  ناباروری در آقایان نیز بایست به صورت گسترده مورد تست و تحقیق قرار گیرد. این مورد نیز بایست توسط یک اورولوژیست کارشناس انجام شود. در اکثر اوقات، مسائل اساسی دیگری نیز وجود دارد که بایست معالجه شود. تکنیک‌های معالجه ای پیشرفته برای معالجه بعضی از مسائل همانند واریکوسل بایست اتخاذ گردد. واریکوسل مجموعه‌ای از رگ در کیسه بیضه است. برای موارد چالش برانگیز، بازسازی میکروسکوپی از VAS یا بازیابی اسپرم امکان پذیر است احتیاج باشد.


  برچسب ها : اورولوژیست کار اورولوژیست چیست اورولوژیست چیست

  آمار باز دید این مطلب کار اورولوژیست چیست ؟ کی باید به اورولوژیست مراجعه کنیم؟
  تعداد کل بازدید ها: 641
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه