نکاتی که پاهایتان به شما می‌گویند

 • زمان درج : 12 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • نکاتی که پاهایتان به شما می‌گویند
 •  

  تا وقتی که به دید می‌رسد تمام چیز به درستی کار می کند، امکان پذیر است توجه بیشتری به پاهای خود نداشته باشیم. پاها اکثر با جوراب و کفش پوشیده می‌شوند و چیزی که از نظر خارج باشد، از ذهن خارج می‌شود. انگشتان سرد پا قادراست علامت‌ای از گردش خون ضعیف باشد. سیگار کشیدن و تقویت وابسته با سیگار کشیدن قادراست توانایی ریه‌ها برای جذب اکسیژن را کم شدن دهد و به کم شدن میزان اکسیژن در خون منجر ‌شود. این مریضی‌ها سبب تنگی شریان‌ها می‌شود، که قادراست مانع جریان خون در سراسر جسم شود. اگر شما متوجه شدید که پاها تقریبا همیشه سرد و بی حس هستند، با پزشک خود مشورت نمایید.

  در زیر بعضی از نشانه ها شایع مریضی‌های وابسته با پا و همینطور علامت‌هایی که امکان پذیر است برای تندرستی ریسکآفرین باشد ذکر شده است.

  خارش پا

  همانطور که خارش پا ناخوشایند و مزاحم است، همواره علامت‍‌ای از یک وضعیت دکتری جدی نیست.شایع‌ترین مقصر خارش و پوسته پوسته شدن در پاها عفونت‌های قارچی است. این عفونت‌ها در محیط‌های مرطوبپرورش می‌کنند، همواره در بین انگشتان پا آغاز می‌شود و اکثر در مردمی که کفش‌های تنگ خیلی می‌پوشند و عرق می‌کنند به وجود می‌آید. در حالی که عفونت پا مسری است اما می‌توان آن را به راحتی با داروهای ضد قارچ معالجه کرد. در بعضی موارد، خارش پا امکان پذیر است از یک بازتاب آلرژیک به کرم‌ها و یا نظیر مریضی پسوریازیس دراثر آشفتگی ایمنی جسم باشد. در صورتی که خارش پا در شما باقی بماند و یا بدتر شود با پزشک خود صحبت نمایید.

  تغییر رنگ پوست

  جوش پوستی یا عفونت‌های قارچی نظیر مریضی «پای ورزشکاران» همواره سبب می‌شود پوست مایل به قرمز و پوسته پوسته شود، اما در خیلیی از تقویت دیگر امکان پذیر است به تغییر رنگ پا منجر شود. یک مریضی که به عنوان پدیده نشانگان رینود شناخته شده، توسط دنباله‌ای از تغییر رنگ در پوست در بازتاب به سرما یا استرس به وجود می‌آید. در یک نمونه از پدیده رینود، منطقه ضرر دیده آغاز به باریک شدن می‌کند و جریان خون کم شدن می‌یابد. منطقه ضرر دیده امکان پذیر است آغاز به احساس سردی و بی حسی و در نهایت جریان خون را ممحدوده کند. گاهی اوقات که گردش خون خوب شدن می‌یابد، پوست امکان پذیر است قبل از بازگشت به وضعیت عادی به رنگ قرمز تبدیل شود. رینود اکثر بدون مریضی زمینه‌ای رخ می‌دهد با این حال در بعضی موارد رینود امکان پذیر است علامت اولیه یک مریضی جدی‌تر نظیر آرتریت روماتوئید و یا لوپوس باشد.

  چماقی شدن انگشتان پا

  چماقی شدن شامل تغییر در مناطق اطراف پا و در انگشت یا ناخن انگشت است. نشانه ها متداول چماقی شدن ناخن جملهند از نرم شدن بستر ناخن، برآمدن نوک پا و خم شدن ناخن‌ها به شکل یک زاویه تیز است. بیشتریت قابل توجهی از موارد بنیادی چماقی شدن از مریضی های قلب و ریه است که میزان اکسیژن در خون را کم شدن می‌دهد. اگر شما متوجه تغییرات در انگشت یا ناخن‌های پای خود شدید که شبیه چماقی است با پزشک خود صحبت نمایید، چرا که قادراست علامت‌ای از یک مریضی جدی نظیر سرطان ریه، مریضی‌های قلبی و مریضی کرون باشد.

  پاهای ورم کرده

  بیشتر مردم تورم را در پای خود تجربه کرده‌اند. اکثر دلیل تورم چیزی ساده نظیر ایستادن برای مدت وقت زیاد، پوشیدن کفش های تنگ، بودن در یک پرواز زیاد و یا یک مصدومیت جزئی نظیر رگ به رگ شدن مچ پا است. با این حال، اگر تورم بیش از چند روز طول بکشد، قادراست علامت‌ای از یک مریضی جدی‌تر باشد. سیالات نظیر خون در پاها امکان پذیر است منجر به تورم به عنوان یک نتیجه از نارسایی احتقانی قلب، مریضی کلیه و یا حتی به عنوان یک پیامد جانبی از داروها برای دیابت و فشار خون بالا شود. تورم امکان پذیر است از التهاب دراثر آرتریت روماتوئید یا آرتروز باشد. اگر تورم همراه نشانه های نظیر درد قفسه سینه، اشکال در تنفس یا سرگیجه باشد اقدامات دکتری الزامی است، چون قادراست علامت‌ی یک لخته خون یا یکی دیگر از مریضی جدی قلبی باشد.

  سوزش پا

  احساس سوزش پا قادراست از خفیف (بی حسی و سوزن سوزن شدن) تا شدید (درد شدید که حتی قادراست خواب را مختل کند) مختلف باشد. چیز ساده‌ای نظیر خستگی پاها و یا یک عفونت شایع مثل پای ورزشکار قادراست علامت‌ای کوتاه مدت نظیر سوزش یا سوزن سوزن شدن را داشته باشد. در موارد شدید، سوزش در پاها قادراست علامت‌ای از ضرر‌های عصبی دراثر دیابت یا مریضی‌های گردش خون معروف به مریضی شریانی محیطی (PAD) باشد. در صورتی که احساس سوزش برای چند هفته و نشانه ها شدیدتر و دردناک‌تر دارید و در حال آغاز به از دست دادن احساس در انگشتان پاهای خود هستید به دنبال مواظبت‌های دکتری باشید. استآسان کردن و بالا بردن پای خود برای کم شدن نشانه ها سودمند است. افزون بر این، حمام کردن و گذاشتن پای خود در آب سرد نیز قادراست درد و سوزش را کم شدن دهد.

  درد در انگشت شست پا

  گاهی اوقات نقاط درد ویژه منجر به یک وضعیت ویژه می‌شود. اگر درد در اطراف نوک و گوشه ناخن متمرکز شده باشد، قادراست علامتپرورش ناخن اضافه در انگشت پای شما باشد. حملات درد شدید در مفصل انگشت شست پا قادراست یک فرم پیچیده‌ای از آرتریت به عنوان نقرس را نشان دهد. نشانه ها نقرس شامل درد شدید مفاصل پس از یک ناراحتی زیاد است و اکثر در شب و بدون هیچ نوع اخطاری رخ می‌دهد. آرتریت روماتوئید قادراست توضیح دیگری برای آن باشد، که به عنوان نشانه ها اولیه تمایل دارند که بر پا و مفاصل انگشت تاثیر بگذارند. اگر شما ناراحتی مزمن یا درد ناگهانی محلی را تجربه می‌نمایید بدون هیچ توضیحی برای ملاقات با پزشک برنامه ریزی نمایید.

  ناخن‌های زرد رنگ

  هنظیر دیگر بخش های جسم شما، تغییر رنگ در ناخن‌ها امکان پذیر است علامت‌ی آن باشد که چیزی اشتباه است.عفونت قارچی ناخن اکثر به عنوان یک نقطه زرد در زیر نوک ناخن آغاز می‌شود. متاسفانه قارچ ها تمایل بهپرورش در محیط های تاریک، گرم و مرطوب دارند و بخش زیرین ناخن انگشت پا مناسبترین محل برایپرورش آن‌هاست. اگر تغییر رنگ مورد توجه قرار نگیرد و بدون معالجه رها شود، قادراست در دیگر ناخن انگشتان پا پخش شود. عفونت ناخن به طور متداول یک ریسک بزرگ بهداشتی نیست اما اگر شما مبتلا به دیابت هستید، عفونت‌های قارچی قادراست گردش خون در پای شما را مختل کند و منجر به پیامد جدی‌تر بهداشتی شود.

  ناخن‌های سفید رنگ

  تغییر رنگ سفید ناخن‌ها لزوما یک مسئله تندرستی نیست. این تغییر رنگ شامل لکه‌های متداول سفید در اطراف ناخن است که هنظیر ناخن آغاز بهپرورش می کند. برخلاف باور شایع، این نشانه ها علامت فقدان ویتامین نیستند و به طور کلی بی آسیب در دید گرفته می‌شوند. یک ضرر امکان پذیر است سبب شود قسمتی از ناخن انگشت پا از بستر ناخن جدا شود، که سبب می شود که نوک ناخن سفیدتر به دید برسد. افزون بر این بعضی از عفونت های قارچی اول خود را به عنوان نشانه سفید روی نوک ناخن را نشان می‌دهند. که اگر بدون کنترل رها شود، این عفونت قادراست در سراسر ناخن گسترش یابد، که منجر به تغییر رنگ زیادتر و به طور بالقوه سبب می‌شود ناخن از بستر خود جدا شود.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نکاتی که پاهایتان به شما می‌گویند
  تعداد کل بازدید ها: 558
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه