تحقیق و مقاله درباره آلزایمر تاثیر ورزش بر بیماری آلزایمر

 • زمان درج : 11 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • تحقیق و مقاله درباره آلزایمر تاثیر ورزش بر بیماری آلزایمر

 • نکات مهم در این مقاله 'تحقیق و مقاله درباره آلزایمر تاثیر ورزش بر بیماری آلزایمر ' در ابتدای این پست برای شما قرار داده شده است
 • نام بیماری : آلزایمر
 • آناتومی مربوطه : سیستم تشریحی | AnatomicalSystem
 • اسم آناتومی مربوط : مغز

 •  

  بر طبق تحقیقات اخیر، ورزش منظم امکان پذیر است سببمراقبت در برابر مریضی آلزایمر شود، حتی برای مردمی که از دید ژنتیکی دربرابر ریسک هستند.

  در مطالعه منتشر شده در مجله مریضی آلزایمر، مردمی که فعالیت بدنی شدید دارند نسبت به مردمی که کمتر فعالیت دارند، مدلهای متابولیسم گلوکز سالمی در مغزشان نشان می دهند – علامت ای از فعالیت مغز سالم. از سوی دیگر، فعالیت شدید مزایای مشابهی ندارند.

  مطالعه ای بر روی ۹۳ شخص بزرگسال با متوسط سن ۶۴ سال، با حداقل یکی از پدرومادر با مریضی آلزایمر انجام شد. این مریضی آن ها را تحت ریسک قرار می دهد، با وجودی که هیچ یک هیچ آشفتگی شناختی نشان نمی دهند.

  برای روشن شدن ارتباط بین فعالیت مغز و میزان فعالیت، هر شخص به مدت یک هفته یک سرعت سنج قرار می دهد تا فعالیت بدنی هر روزه اندازه گیری شود و اسکن PET برای اندازه گیری متابولیسم گلوکز، که تندرستی و فعالیت های نورون را در چندین منطقه مغز نشان می دهد، گرفتن می شود. برای مردم مبتلا به مریضی آلزایمر، این مناطق تمایل دارند متابولیسم گلوکز را کم شدن دهند.

  پژوهشگران گرفتنند مردمی که حداقل ۶۸ دقیقه در روز دربرابر فعالیت بدنی در میزان متوسط قرار گرفتند – معادل یک پیاده روی با شتاب، متابولیزم گلوکز در تمام نقاط جسم داشتند.

  میزان وقت صرف شده در حال تحرک و یا فعالیت بدنی شدید (نظیر راه رفتن آهسته) با تغییر نکردن مناطق متفاوت مغز دیده شد. فعالیت سنگین با متابولیسم مناسبتر گلوکز در یک منطقه مغز – هیپوکامپ – وابسته بود.

  تحقیقات نشان می دهد احتیاجی نیست برای مصرف مزایای مغز خیلی شدید ورزش نمایید. اوزیما اوککوو، استاد دکتری در دانشکده دکتری و تندرستی دانشگاه ویسکانسین، می گوید: شواهد نشان می دهد “فعالیت های روش به اندازه نیستند و فعالیت سنگین نیز الزامی نیستند”.

  پژوهشگران می گویند رابطه بین فعالیت ورزشی و تندرستی مغز قدمی هیجان انگیز و باارزش در تحقیقات آلزایمر است. اما پژوهشگران می گویند مطالعات زیادتری بایست در خصوص ارتباط بین دلیل-تاثیر بین تمرین و متابولیسم گلوکز انجام شود. (در حال حاضر تحقیقاتی در خصوص ارتباط تندرستی مغز و ورزش برای مردم مبتلا به مسائل آلزایمر در حال انجام است.)

  اما Okonkwo ذکر می کند تحقیقات قبلی رابطه بین متابولیسم گلوکز و عملکرد شناختی را تحقیق کرده است. او می گوید: “ما اکنون نشان می دهیم که روش زندگی فعال سبب زیاد شدن عملکرد نورون ها می شود.”

  Okonkwo می گوید این تحقیق نشان می دهد مردم می توانند خود را در برابر مریضی آلزایمرمراقبت کنند، حتی اگر آنان دربرابر ریسک ژنتیکی آلزایمر قرار داشته باشند. او می گوید: “شواهد نشان می دهد هیچ زمان دیر نیست تا یک رژیم جسمانی فعال داشته باشیم.” “همینطور نشان می دهد هر چقدر زودتر آغاز نمایید و زیادتر دنباله دهید، مزایای زیادتری کسب می نمایید.”


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب تحقیق و مقاله درباره آلزایمر تاثیر ورزش بر بیماری آلزایمر
  تعداد کل بازدید ها: 563
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه