چگونه بفهمیم مسموم شده ایم؟ روش های تشخیص مسمویت

 • زمان درج : 4 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چگونه بفهمیم مسموم شده ایم؟ روش های تشخیص مسمویت

 • نکات مهم در این مقاله 'چگونه بفهمیم مسموم شده ایم؟ روش های تشخیص مسمویت' در ابتدای این پست برای شما قرار داده شده است
 • نام بیماری : مسمومیت
 • آناتومی مربوطه : سیستم تشریحی | AnatomicalSystem
 • اسم آناتومی مربوط :

 •  

  هیچ‌کس دوست ندارد فکر کند بدنش یک محل مسموم است و نه این‌که نشانه ها همراه با آن را تاب می‌‍آورد. بخوانید تا بدانید چهارنشانه شایع این‌که نشان می‌دهد جسم شما در حال جنگیدن پایاپای با سمومی است که دربرابر ‌شان هستید چیست و چکار می‌توانید بنمایید.

  1. با وزن‌تان می‌جنگید

  سموم محیطی با اثر منفی روی هورمون‌ها، سبب آشفتگی در متابولیسم می‌شوند. چیزی که وضع را بدتر می‌کند این است که خیلیی از این سموم قابل حل شدن در چربی هستند و سبب می‌شود به راحتی توسط سلول‌های چربی‌تان جذب شوند.

  هرچند امکان پذیر است این فرایند را این‌گونه نبینید، اما ذخیره سموم در سلول‌های چربی گاهی یک اقداممراقبت ی است که جسم شما برای حفظ ارگان‌های حیاتی‌تان انجام می‌دهد. این اتفاق قادراست زمانی روی دهد که جسم شما مورد هجوم سموم قرار بگیرد.

  1. حساسیت به بوها

  اگر به تازگی بوهای ویژهی واقعا اذیت‌تان می‌کنند، امکان پذیر است علتش سموم موجود در معده‌تان باشد که جولان می‌دهند. در این حالت، دود سیگار و عطرها شاید برای‌تان خیلی تند و زننده باشند.

  کارشناسان می‌گویند این وضعیت امکان پذیر است به‌علت کم شدن عملکرد کبد باشد. این حساسیت به بوها قادراست فراتر از سیستم تنفسی‌تان را تحت اثر قرار دهد. گرفتن قوی رایحه‌ها همراه با سردرد یا تهوع باهم، علتی قاطع برای حسایست بیش از اندازه نسبت به بوها می‌باشد.

  برای غلبه بر این مسئله،تلاش نمایید سموم را از بدن‌تان دور نمایید تا بتواند به عملکرد درستش دنباله دهد.

  1. بوی بد دهان

  علت ها بالقوه بیشتری برای بوی بد دهان وجود دارد، در میان آنان، خشکی دهان، باکتری روده و البته سموم هستند. اگر می‌خواهید تنفس‌تان خوشبو باشد،تلاش نمایید از خوراکی های فرآوری شده و لوازم آرایشی پرهیز نمایید تا به پاکسازی بدن‌تان از سمومی که واردش کردید یاری نمایید.

  تنفس بدبو، اکثر نتیجه مستقیم مسمومیت جسم است، درنتیجه اگر متوجه شدید هوایی که تنفس می‌نمایید مدام برای‌تان بدبو و متعفن است، از مواد شیمیایی اضافی در هر زمینه ای که مربوط به مواظبت از بدن‌تان می‌شود دوری نمایید و حذف‌شان نمایید.

  1. تکرر ادرار

  اگر دیدید زمان و بی‌زمان به احتیاج به دستشویی دارید، احتمالا بدن‌تانتلاش دارد سموم را از سیستم‌تان دفع کند. این نشانه برای عفونت‌های مثانه هم شایع است، درنتیجه پیش از این‌که نتیجه گیری نمایید، علتش را به‌مناسبی تحقیق نمایید.

  عفونت‌های مثانه و دفع سموم واقعا شبیه هم هستند: هر دو تحمیل‌های ناخواسته‌ای هستند که جسم شما از این طریقتلاش دارد با زیادترین شتاب دفع‌شان کرده و پاکسازی کند. متعاقبا به‌محض این‌که اندکی ادرار در مثانه‌تان جمع می‌شود، احساس می‌نمایید که بایست فورا دفعش نمایید.

  فرقی نمی‌کند علت این وضعیت چه باشد، به هرحال، بیشتر آب بنوشید تا به بدن‌تان یاری نمایید از شر هرچیزی که نمی‌خواهد خلاص شود. برای پیشگیری از جمع سموم زیادتر، از هرگونه محصول بیش از اندازه فرآوری شده، پرهیز نمایید.

  چه بایست کرد؟

  مناسبترین راه طبیعی کم شدن سموم بدن، زیاد شدن استفاده فیبر است. فیبر نظیر اسفنجی برای جذب سموم عمل می‌کند. استفاده ۳۵ تا ۶۰ گرم فیبر در رژیم خوراکی را در برنامه هر روزه‌تان داشته باشید. هچنین مطمئن شوید که سبزیجات لیف‌دار بیشتری استفاده می‌نمایید.

  این سبزیجات نه فقط فیبر بالایی دارند بلکه لبریز از آنتی اکسیدان نیز هستند. در طی این فرایند سم زدایی (یک تا سه ماه)، همینطور بایست استفاده این مواد را هم زیاد شدن دهید تا از کبد، مغز و بافت چربی سفیدتانمراقبت نمایید:

  • سیلی مارین(موجود در گیاه خار مریم)
  • کلرلا
  • کورستین(موجود در پوست پیاز)
  • عصاره دانه انگور
  • ویتامین D3 (درمعرض نور افتاب)


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چگونه بفهمیم مسموم شده ایم؟ روش های تشخیص مسمویت
  تعداد کل بازدید ها: 117
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه