درمان سریع یبوست و دلایل بوجود آمدن یبوست چیست

 • زمان درج : 42 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • درمان سریع یبوست و دلایل بوجود آمدن یبوست چیست
 •  

  یبوست یکی از بیماری های شایع گوارشی در کل دنیا می باشد همه ما ممکن است بعد از مدتی با این مشکل مواجه شویم خیلی از اوقات می توانید این بیماری را بدون پزشک هم درمان کنید.اگر مشکل در اجابت مزاج دارید بدانید که شما فقط این بیماری را ندارید میلیون ها انسان در دنیا با این مشکل روبرو هستند.طبق تحقیقات در سال 2.5 میلیون نفر به دکتر مراجعه می کنند و در بین آن ها خانم های سن بالا بیشتر از بقیه هستند.این بیماری علاوه بر مشکل در اجابت مزاج علایمی دیگر مثل نفخ شکم ، کمر درد ، گاز معده و استرس را هم ممکن است برای شما به وجود آورد.

  دلایل بوجود آمدن یبوست چیست

  درمان سریع یوبوست

  یکی از دلایل این بیماری سودا است که باعث یبوست می شود دلیل دوم هم مصرف نان بدون سبوس است پس سعی کنید همیشه نان سبوس دار استفاده کنید.دلایل شایع آن مصرف نکردن غذا با فیبر کافی و کم شدن آب بدن و استرس داشتن هم از این دلایل به شمار می رود.

  درمان سریع یبوست

  1-مصرف مواد غذایی با فیبر بالا
  مانند سبزیجات ، میوه ، آجیل ، سیب ، گلابی ، تخم کتان ، کلم بروکلی ، کدوحلوایی که باید در رژیم غذایی خود استفاده کنید.
  2-سبزی با برگ سبز
  سبزیجاتی که برگ سبز دارند علاوه بر داشتن فیبر منیزم زیادی هم دارند که می تواند برای درمان یبوست مفید باشد چون کالری کم و مقدار زیادی آب دارند و خوب است آن را روزانه مصرف کنید.
  3-انجیر و آلو
  این میوه ها به دلیل فیبر بالا مانند ملین عمل می کنند اگر در روز چند عدد از این میوه ها را مصرف کنید می تواند به درمان این بیماری کمک کند ولی نباید زیاده روی کنید چون قند این میوه ها بالا است.
  4-مصرف مایعات گرم
  مایعاتی که گرم هستند و دمای آنها مثل محیط است سبب تحریک کردن روده برای هضم غذا می شود مخصوصا اگر در ناشتا مصرف می کنید در صبح بهتر است از دمنوش های گیاهی استفاده کنید.
  فعالیت بدنی شما سبب افزایش یافتن فعالیت عضلات شما می شود پس سعی کنید در خیلی از روزهای هفته فعالیت بدنی را داشته باشید و تمرینات منظمی انجام دهید ورزش کردن مخصوصا در صبح می تواند عملکرد بهتری در دستگاه گوارش و کم شدن استرس شما داشته باشد تمرین های سبک مثل نرمش های کششی ، دو آهسته ، پیاده روی هم می تواند به عملکرد روده های شما کمک کند.
  استرس خود را کم کنید:درصد زیادی از مراجعه کنندگان به پزشک به دلیل استرس می باشد که یبوست هم یکی از دلایل آن است استرس به نوع های متفاوتی خودش را نشان می دهد  می توانید برای از بین بردن آن هم از یوگا ، مدیتیشن ، دعا ، ورزش ، حمام گرم و از روغن های آرام بخش هم استفاده نمایید.
  اگر یبوست شما زیاد بود و بیشتر از سه هفته به طول انجامید حتما به پزشک مراجعه کنید و اطمینان پیدا کنید مشکل جدی وجود ندارد.
  اگر در مدفوع خود خون را دیدید یا با علائم ورم طحال آشنا شدید حتما به دکتر مراجعه کنید.


  برچسب ها : درمان سریع یوبوست دلایل بوجود آمدن یوبوست چیست یوبوست درمان یوبوست دلایل بوجود آمدن یوبوست درمان سریع یبوست دلایل بوجود آمدن یبوستچیست یبوست درمان یبوست دلایل بوجود آمدن یبوست

  آمار باز دید این مطلب درمان سریع یبوست و دلایل بوجود آمدن یبوست چیست
  تعداد کل بازدید ها: 658
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه