مسکن های طبیعی برای درمان دندان درد

 • زمان درج : 38 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • مسکن های طبیعی برای درمان دندان درد
 •   
  دندان درد یکی از مشکلات شایع می باشد و خیلی دردناک است دندان درد امکان دارد در هر زمانی بدون هیچ علایمی اتفاق بیفتد اگر دردندان شما عفونت باشد امکان دارد که درد آن خیلی شدید باشدو در آخر دندان شما از بین برود.دندان معمولا در شب درد می گیرد و شما تنها راهی که دارید این است که از نسخه های خانگی استفاده نمایید.این نسخه ها تنها درد دندان را کم می کنند و برای تسکین درد هستند.
  درمان دندان درد:
  روغن میخک:
  دو قطره از روغن میخک را روی دندانی که خراب است بگذارید و بگذارید چند دقیقه بماند و در طول روز می توانید چهار مرتبه از آن استفاده نمایید.
  عصاره وانیل:
  سه قطره وانیل را در روی گوش پاک کن بگذارید و روی دندانی که خراب است قرار دهید و می توانید هر مقداری که نیاز دارید از آن استفاده نمایید.
  جوش شیرین:
  می توانید جوش شیرین را با آب مخلوط نمایید و از این مایع برای دهان شویه استفاده نمایید علاوه بر این می توانید یک تکه پنبه را با جوش شیرین نم کنید و آن را روی دندان بگذارید.
  آب اکسیژنه:
  شما احتیاج به آب اکسیژنه سه درصد دارید و این محلول را به عنوان دهان شویه استفاده نمایید و دهان خود را کامل با آن شستشو دهید.بعد از آن چند بار دهان خود را با آب شستشو دهید.
  روغن آویشن:
  برای این کار گوش پاک کن را با روغن آویشن آغشته کنید و آن را روی دندان آسیب دیده بگذارید و هر وقت درد احساس کردید این کار را انجام دهید.
  زنجبیل:
  شما احتیاج به تکه کوچکی زنجبیل ، فلفل کایین ، چوب پنبه و آب دارید ، فلفل و ریشه زنجبیل را رنده کنید و آب را به آن اضافه نمایید.بعد چوب پنبه را روی دندانی که آسیب دیده قرار دهید.فقط پنبه را دور از لثه بزنید چون باعث تحریک لثه می شود.
  روغن زیتون:
  برای این کار از روغن زیتونی که دست نخورده است استفاده کنید.یک پنبه را به روغن زیتون بزنید و بعد آن را روی دندانی که صدمه دیده بگذارید.می توانید این کار را سه مرتبه در روز انجام بدهید.

  مسکن های طبیعی برای درمان دندان درد
  پیاز:
  برای این کار یک تکه پیاز را روی دندانی که صدمه دیده بگذارید می توانید از آن دو مرتبه در روز استفاده نمایید.
  آب نمک دریای گرم:
  شما می توانید یک لیوان آب گرم را با یک قاشق نمک دریا مخلوط کنید و با آن دهان خود را بشویید.این کار را می توانید تا 4 مرتبه در روز انجام دهید.
  سنگ نمک:
  سنگ نمک را می توانید روی دندانی که صدمه دیده بگذارید .
  دارچین:
  یک قاشق چایی خوری دارچین را با 5 قاشق عسل مخلوط کنید و آن را روی دندانی که صدمه دیده بگذارید در روز می توانید سه بار این کار را انجام دهید.
  نعنا:
  یک قاشق برگ نعنا را با یک فنجان آب جوش مخلوط کنید و بیست دقیقه منتظر بمانید و بگذارید حل شوند می توانید از آن برای دهان شویه استفاده نمایید.
  روغن سیاه دانه:
  شما می توانید گوش پاک کن را با روغن سیاه دانه آغشته کنید و روی دندانی که صدمه دیده برای 20 ثانیه بگذارید.علاوه بر این می توانید یک قاشق از آن را با آب گرم هم مخلوط نمایید و برای دهان شویه از آن استفاده کنید.
  برگ های گوورا:
  برای این کار شما نیاز به پنج برگ گوواوا و آب و نمک دریا دارید.این برگ ها را در آب جوش بگذارید و نمک را به آن اضافه نمایید و بعد از اینکه سرد شد روی دندانی که صدمه دیده قرار دهید.
  استفاده کردن از یخ:
  می توانید دندانی که درد گرفته را یخ ماساژ بدهید دندان درد شما آرام خواهد شد.می گویند که وقتی که یخ را بین انگشت سبابه و شست قرار می دهد اعصاب انگشت شما پیغام سرما را به مغز ارسال می کند و برای دندان شما هم ارسال می شود.
  برای این کار چند قالب یخ را در یک کیسه قرار دهید یک پارچه نازک را روی کیسه پیچ دهید و برای اینکه دندان شما بی حس شود ربع ساعت روی بخشی از صورت خود که درد دارد قرار دهید.
  سیر:
  برای این کار یک حبه سیر را با مقداری نمک دریا مخلوط نمایید و روی دندانی که صدمه دیده بگذارید.روش دوم هم این است که دو حبه سیر را بجوید می توانید این روش را سه مرتبه در روز انجام دهید.
  استفاده کردن از سیر هم مثل بقیه روش ها موقت می باشد همچنین وقتی که دندان درد شما به خاطر عفونت نباشد سیر نمی تواند دندان درد شما را ساکت کند.
  اسپند:
  می توانید مشکل درد دندان و خونریزی را با اسپند درمان کنید برای این کار نصف قاشق پودر اسپند را با 2 قاشق آب لیمو مخلوط کنید و کمی هم آن را گرم کنید.پنبه را روی این مخلوط قرار دهید و در روی جایی که صدمه دیده بگذارید تا درد دندان کم شود.
  استفاده از مسکن:
  می تواند چند عدد قرص مسکن را برای درمان دندان درد استفاده کنید.زمانی که درد را احساس کردید می تواند از قرص های اسبوپروفن و استامینوفن هم استفاده کنید.دقت کنید که کسانی که زیر 16 سال هستند از قرص آسپرین نباید استفاده کنند.البته توصیه ما استفاده از روش های خانگی در اولویت است چون این داروها عوارض زیادی را دارند.
  استفاده نکردن از خمیردندان های بازار:
  توصیه ما این است که از خمیردندان هایی که دربازار موجود هستند استفاده نکنید چون شیمیایی هستند و ثابت شده که تاثیر زیادی ندارند برای مسواک می توانید چند کار را انجام بدهید اولین کار استفاده از چوب اراک می باشد که مسواک پیامبر است روش دوم هم استفاده کردن از مخلوط نمک دریا ، کف دریا ، پوست تخم مرغ محلی و جوش شیرین برای مسواک زدن است.
  سعی کنید زمانی که دندان درد دارید از مصرف شکو و قند خودداری کنید چون به عنوان یک منبع غذایی برای باکتری می باشد و امکان دارد که دندان شما درد بگیرید.
  بهتر است که از نوشیدنی هایی که خیلی سرد و گرم هستند استفاده نکنید.به دندانی که صدمه دیده حرارت زیاد وارد نکنید.
  بهتر است که از کرم هایی که ضد درد هستند را روی لثه نگذارید چون امکان دارد به آن صدمه بزند.  برچسب ها : درد دندان

  آمار باز دید این مطلب مسکن های طبیعی برای درمان دندان درد
  تعداد کل بازدید ها: 596
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه