در مورد اعتیاد به شیشه بیشتر بدانیم

 • زمان درج : 18 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • در مورد اعتیاد به شیشه بیشتر بدانیم
 • اعتیاد یکی از بیماری هایی بوده که از زمان های قدیم تا به امروز وجود داشته و امروزه با مصرف کردن مواد صنعتی ادامه داشته است کسانی که به اعتیاد مبتلا بوده علاوه بر خودشان خانواده های خود را هم با مشکلات زیادی روبرو کرده و از نظر اجتماعی هم طرد خواهند شد و از نظر کار و تلاش هم در بین مردم کم کم حذف خواهند شد.
  به همین خاطر گروه های زیادی برای مبارزه کردن با آسیب های اجتماعی ،درمانی و فعالان حاضر در کمپ های ترک اعتیاد برای حل کردن این مشکل ،ترک شیشه ،مواد مخدر و مشکل معتادها به کار رفته است.به همین خاطر روش های مشاوره خانوادگی و فردی ،روش های درمان و در کل از روش های متفاوت برای رهایی از وابستگی به انواع آن ها استفاده کنید امروزه از یک روشی به اسم ماتریکس برای درمان کردن اعتیاد به شیشه استفاده می گردد.
  اعتیاد به شیشه به خاطر وابستگی زیاد شخص به آن حتما باید آن را زیر نظر پزشک و مشاور درمان کنید.ترک کردن شیشه اگر فردی تمایل به درمان داشت توسط الگوهای درمانی انجام دهید.شما حتما باید تشخیص درستی درباره اعتیاد و عوارض آن داشته باشید تا بتوانید آن را درمان کنید.خانواده ها قادر بوده که توسط مشاورین ترک اعتیاد فرد را با عوارض و پیامدهای مصرف زیاد مخدر شیشه آگاه کنند.
  تزک اعتیاد با روش ماتریکس یک روشی از ترک اعتیاد بوده که برای مواد محرکی مانند کوکائین و شیشه استفاده می گردد.مقدار موفق شدن ترک اعتیاد به روش ماتریکس برای ترک کردن اعتیاد مخصوصا برای ترک اعتیاد شیشه دارای میزان موفقیت بالایی است.

  مواد مخدر شیشه:
  شیشه یکی از ترکیبات اعتیاد آور بوده که با تحریک کردن اعصاب،شادی کاذب و هیجان برای فردی که مصرف می کند همراه است.این ماده سفید رنگ تلخی داشته و راحت در مایعات حل خواهد شد.مواد مخدر شیشه توسط بینی یا خوراکی و تزریق وریدی و کشیدنی مصرف خواهد شد.ممکن است بپرسید که چرا بعضی ها ترغیب شده و می خواهند آن را مصرف کنند این مخدر با افزایش انرژی و حالت سرخشی باعث شده که فرد ترغیب به مصرف ان باشد.
  حالت های روانی به خاطر کسیدن در بینی تقریبا پنج دقیقه طول می کشد اما مصرف خوراکی آن حالاتی را ایجاد کرده که نزدیک به ربع ساعت به طول می انجامد.این حالت ها با مصرف کردن زیاد مدت دیگر با مقدار کم بوجود نیامده . کسی که مصرف می کند برای اینکه به آن حالات دست یابد میزان مصرف این ماده را افزایش داده و همین امر سبب اعتیاد مصرف کننده به شیشه خواهد شد.
  در کل شیشه معمولا به صورت تفریح در مهمانی و برای بالا بردن لذت جنسی و گاهی اوقات هم برای بیدار ماندن استفاده می شود.علاوه بر این چون این ماده به صورت موقت میل جنسی را زیاد کرده بعضی مردم به دلیل برطرف شدن بی میلی جنسی به سراغ آن رفته ولی این مواد مخدر باعث کم شدن میل جنسی و مشکل در توان جنسی مخصوصا در آقایان خواهد شد.
  این موارد گاهی اوقات به خاطر توجه کم نسبت به سلامتی به مرگ هم امکان دارد منجر شود به خاطر این موارد این ماده یکی از خطرناک ترین مخدر به شمار می رود.

  در مورد اعتیاد به شیشه بیشتر بدانیم

  پیشنهاد های ترک اعتیاد به شیشه:
  1-بهتر است خودسرانه این ماده مخدر را ترک نکرده چون امکان دارد شما با عوارض زیادی روبرو شوید.
  2-بهتر است برای ترک کردن این ماده مخدر با یک متخصص مشورت کنید.
  3-پس از اینکه دوره درمان را تمام کردید با دکتر برای اطمینان از خارج شدن سموم مشورت کنید.

  روش ماتریکس:
  این روش یکی از روش های غیر دارویی برای ترک شیشه بوده که در موارد نادری نیاز به بستری شدن دارد این روش یکی از معروفترین روش های درمان اعتیاد به شیشه در کل دنیا به شمار می رود.در روش ماتریکس برای درمان اعتیاد به شیشه جلسه های آموزشی هم برای خانواده فرد معتاد برگزار شده تا آن ها هم اطلاعات کافی را در مورد این بیماری و روش رفتار صحیح با فرد معتاد را داشته باشند.
  در هر جلسه ماتریکس تقریبا 45 دقیقه طول کشیده و در این جلسه ها اتفاق های روزهای گذشته و مشکلات طرح شده در جلسه قبل مرور می شود و پس از آن بیان دستور جلسه بعد ادامه می یابد.انجام آزمایش های ادرار به صورت زمان بندی و به صورت تصادفی از اجزای مهم برای درمان ماتریکس در ترک شیشه است و معمولا در مراکز درمانی ترک اعتیاد پیش از برگزار شدن جلسه انجام شده تا فرد درمان شده بتواند مطابق با نتیجه آزمایش ها در زمان دوره درمان از شرایط پیشرفت بیمار و بهبودی او مطلع باشد.
  این برنامه در سطح بالایی از درمان قرار داشته و برای هر جلسه ای یک اقدام های مشخص شده تعیین خواهد شد این روش برای شانزده هفته برنامه ریزی می شود ولی بستگی به شرایط بیمار تا 1 سال هم امکان دارد به طول انجامد.

  موثر بودن روش ماتریکس:
  روش ماتریکس برای ترک اعتیاد برای درمان شیشه و کاکوئین تاثیر زیادی داشته و پژوهش ها از ماندگاری در ترک در سطح بالایی را نشان خواهد دارد.خیلی از کمپ های ترک اعتیاد سازمان ها،مرکزهای ترک اعتیاد در کل دنیا از این روش به عنوان یکی از موثرترین روش های ترک اعتیاد استفاده می کنند.
  روش ماتریکس برای کسانی که از روش های دیگر قادر به ترک نبوده تاثیر بالایی دارد ولی باید توجه داشته باشید که عوامل دیگری هم برای ترک آن اثر گذار بوده یکی از آن ها خانواده می باشد.
  از جایی که همواره وسوسه شدن در همه مراحل درمان وجود داشته باید به برنامه های آموزشی توجه داشته باشید و از برگزاری جلسه و گردهمایی ها و مشاوره غافل نشده و بدانید که شما هم یک فردی از اجتماع هستید و از آن ها جدا نیستید.
  مصرف شیشه سبب شده کسانی که شیشه را مصرف می کنند کمی ضد اجتماع بار آمده و همین امر سبب القا شدن حس بی ارزشی و بی لیاقتی در فرد گردد.این افراد حتی پس از بهبودی کامل تا زمان زیادی باید به جلسه های روانکاوی و گردهمایی ها رفته و از دوستانی که آن ها را تشویق به مصرف می کنند دوری کنند.


  برچسب ها : اعتیاد اعتیاد به شیشه مواد مخدر

  آمار باز دید این مطلب در مورد اعتیاد به شیشه بیشتر بدانیم
  تعداد کل بازدید ها: 403
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه