درمان مشکل بزرگی پروستات در مردان

 • زمان درج : 38 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • درمان مشکل بزرگی پروستات در مردان
 • پروستات یک غده ای بوده که تقریبا به اندازه گردو است و در پایین مثانه واقع شده است و مجرایی که سبب می شود ادرار را از مثانه به بیرون انتقال یابد از وسط پروستات عبور خواهد کرد.پروستات غده ای بوده که با تولید کردن یک مایع اسپرم را در زمان انزال حمل کرده و زمانی که پروستات بزرگ می شود یعنی این غده بزرگ شده است و منظور ما از بزرگ شدن پروستات همان هیپریلاری خوش خیم پروستات بوده که قابل درمان می باشد.


  بزرگ شدن غده پروستات در آقایان بعد از پنجاه سالگی رایج بوده که سبب می شود با مشکلاتی مانند تکرار درادرار،خون در ادرار و عفونت درادرار مواجه شوید ولی این رابدانید که بزرگ شدن پروستات ربطی به سرطان پروستات ندارد.

  نکته مهم دیگر برای درمان این بیماری این بوده که همه آقایانی که بیشتر از پنجاه سال هستند باید با علایم این بیماری آشنا شده تا به محض اینکه با این مشکل روبرو شدند به متخصص مراجعه نمایند.چون هر چه سریعتر این بیماری مشخص شده روند درمان بهتر و آسانتر صورت

  خواهد گرفت و نتیجه آن هم بهتر می شود ولی اگر شما در درمان کوتاهی کنید امکان دارد که علامت های آن عمیق تر و حادتر گردد و روند درمان هم بیشتر می شود و امکان دارد که سرطان پروستات هم وجود داشته باشد.
  کسانی که به بزرگری پروستات مبتلا هستند بهتر است که از مکمل روی استفاده کنند و تا جایی که ممکن است در محل های گرم قرار بگیرند.
  علائم بزرگ شدن پروستات:
  تکرار ادرار در شب یکی از نخستین علامت های این بیماری می باشد.
  -ضعیف یا آهسته شدن جریان ادرار
  -جریان ادرار که شروع شده و متوقف می گردد.
  -ادرار نیاز به اعمال فشار
  -حس تخلیه نکردن مثانه به طور کامل
  -مساله در آغاز ادرار کردن
  -ضروری بودن ادرار کردن
  -قطره قطره ادرار کردن

  روش های درمان بزرگی پروستات:
  درمان بزرگ شدن پروستات بستگی به مقدار بزرگ شدن و علائم آن بستگی دارد.این مشکل همیشه نیاز به جراحی نداشته و درمان با دارو می تواند برای کنترل کردن آن موثر باشد.تغییر دادن سبک زندگی هم در درمان موثر است.
  زمانی که فردی زیر ظنر درمان دارویی قرار گرفت باید هر 6 ماه دوباره بررسی و معاینه قرار بگیرد و هر سال باید PSA را اندازه گیری گرفته و از طریق معقد پروستات معاینه شود.با این وجود ممکن است که بعد از مدتی هم احتیاجی به جراحی داشته باشد.

  مسدود کننده های آلفا:
  اوایل این مسدود کننده ها برای درمان کردن فشار خون بالا کاربرد داشت و معمولا علائمی که به مساله ادرار کردن ارتباط دارد را درمان می کنند و باعث شده تا کسی که بیمار است در زمان ادرار با مشکل کمتری روبرو گردد.

   

  درمان مشکل بزرگی پروستات در مردان

   

  پروستادین:
  این قرص یکی از داروهایی بوده که برای درمان کردن بزرگی خوش خیم تجویز شده و دارای ترکیب دو گیاه گزینه و نخل اره ای می باشد و برای حفظ سلامت،فیزیولوژی غده پروستات،مشکل اختلال در ادرار و کنترل کردن مثانه تحریک پذیر فایده دارد.مقدار دقیق مصرف کردن این دارو باید به وسیله دکتر مشخص شود.به صورت معمول برای درمان کردن بزرگی پروستات در طول روز دو مرتبه و هر بار یک عدد از این قرص را باید مصرف کنید.

  اشعه درمانی:
  در این درمان از تشعشع برای از بین بردن سلول های سرطان و تومور کوچک استفاده می گردد و این تشعشع امکان دارد توسط اشعه ایکس و از قرص های کوچک رادیو اکتیو که در داخل یا نزدیک تومور واقع شدن حاصل گردد.

  هورمون درمانی:
  آقایانی که از درمان های دیگری مانند درمان تشعشع استفاده کرده امکان دارد با دارو هم درمان شوند تا بدن آن ها از تولید شدن تستوسترون نگه داشته شده و هم اگر سرطان باز شده این کار صورت گیرد.درمان با هورمون هم می تواند برای سرطان پروستاتی استفاده شده که از پروستات به بدن پخش شود.

  عمل جراحی:
  درمان کردن بزرگی پروستات به وسیله عمل جراحی از آخرین روش های درمان به شمار رفته و در مواردی که خیلی حاد و شدید باشد این عمل انجام خواهد شد این جراحی به چند دسته تقسیم بندی شده و در آن بخش درونی پروستات حذف خواهد شد.

  بادکش و حجامت:
  طب سنتی برای درمان این بیماری حجامت و بادکش را توصیه کرده و برای انجام دادن حجامت حجامت گرم و تر عانه پیشنهاد می شود و برای انجام بادکش پیشنهاد می کنیم که بادکش را یک روز درمان انجام دهید.

  ریشه گزنه:
  یکی از راه های درمان پروستات که موثر بودن آن در تحقیقات علمی به اثبات رسیده استفاده کردن از ریشه گیاه دارویی گزنه می باشد.ریشه این گیاه از ماده ای تشکیل شده که بعضی از علامت های بزرگ شدن پروستات را بهبود می دهد برای این کار یک مشت ریشه گزنه را در یک و نیم لیتر آب برای مدت چند دقیقه جوش دهید و بگذارید کمی سرد شود بعد آن را صاف کرده و نصف فنجان از آن را هر شش ساعت یک بار مصرف کنید این کار سبب شده ادرار تحریم شود و به آسانی جریان یابد.
  علاوه بر این از این گیاه برای درمان کردن سنگ کلیه و معالجه تحریکی که در مثانه به خاطر سنگ کلیه ایجاد شده می توانید استفاده کنید.

  انار:
  انار برای جلوگیری از بزرگی پروستات تاثیر زیادی دارد و علاوه بر این مورد به هضم کردن غذا،آلزایمر،سرطان،بیماری قلبی،دیابت،فشار خون،کارکرد جنسی و غیره مفید می باشد.مخصوصا آب انار طبیعی دارای ترکیب های مهمی مثل الاجیک اسید،پلی فنول بوده که سبب می شود رشد پروستات کاهش داشته و سرطان پروستات را درمان کند.

  گیاه خشک دم اسب:
  مصرف کردن دو گرم پودر این گیاه خشک شده قادر است در بعضی از بیمارانی که بزرگی پروستات داشته مفید باشد ولی باید آن را زیر نظر دکتر استفاده کنید چون افزایش فشار خون از عارضه های احتمالی مصرف کردن این گیاه می باشد.

  سیر:
  این گیاه علاوه برای خوش طعم کردن غذا می تواند برای درمان فشار خون،بیماری قلبی،مشکل کبد،آلزایمر و مخصوصا پروستات مفید باشد.در مطالعه ای نشان داده که افرادی که سر مصرف می کنند سی درصد احتمال مبتلا نشدن به پروستات را دارند.
  توصیه ما این است برای درمان این بیماری از روش طب اسلامی استفاده شود داروی پروستات در طب اسلامی وجود دارد که واقعا تاثیر زیادی دارد و بهترین روش برای پیشگیری از این بیماری مصرف سنجد در سنین پایین بوده که واقعا موثر است.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب درمان مشکل بزرگی پروستات در مردان
  تعداد کل بازدید ها: 639
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه