راه حل مشکل خشکی چشم

 • زمان درج : 28 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • راه حل مشکل خشکی چشم
 • خشکی چشم یک شرایطی رایج بوده و وقتی اتفاق می افتد که اشک های شما قادر نیست چشمان شما را چرب نماید.اشکها امکان دارد به دلایل گوناگونی کافی نباشند.برای مثال خشک شدن چشم امکان دارد زمانی رخ داده که اشک کافی تولید نگردد.یا اشک هایی را با کیفیت پایین تولید نمایید.خشکی اشک سبب شده سطح چشم از عفونت محافظت گردد.بدون داشتن اشک کافی امکان دارد به عفونت چشم مبتلا شوید.صدمه رسیدن به سطح چشم در صورتی که درمان نشود ممکن است خشکی چشم شدید ایجاد کرده و به التهاب چشم،سایش قرنیه چشم،مشکل بینایی منجر شود.امکان دارد کیفیت زندگی کاهش داشته و چشم های خشک قادر است فعالیت های روزمره ای مثل خواندن را دشوار نماید.

  سندروم خشکی چشم:
  خشکی چشم سندرومی بوده که حس ناخوشی را به شما خواهد داد.اگر به خشکی چشم دچار شدید چشم شما امکان دارد که خارش یا سوزش را داشته باشد امکان دارد شما خشک شدن چشم را در شرایط خاص تجربه نمایید مثل حضور در هواپیما در اتاقی که به کولر مجهز می باشد.در زمان دوچرخه سواری و یا بعد از اینکه چند ساعت به مانیتور نگاه می کنید.درمان هایی برای خشکی چشم وجود داشته که قادر هستند شما را از این مشکل نجات دهند.این درمان ها مانند تغییر سبک زندگی و قطره های چشمی هستند ممکن است که شما احتیاج به استفاده طولانی مدتی از این روش ها داشته باشید.

  علایم خشکی چشم:
  سوزش چشم
  حس خارش در چشم
  خراشیده شدن چشم

  علت های خشکی چشم:
  خشک شدن چشم به دلیل نبود اشک کافی به وجود آمده و اشک های شما یک ترکیب پیچیده ای از آب ، روغن های چرب و مخاط می باشند.این ترکیب به تمیز و نرم بودن سطح چشم های شما و محافظت از چشم شما در برابر عفونت کمک می نماید.برای بعضی از مردم دلیل خشک شدن چشم تولید اشک کمتر است ولی برای سایر بخار اشک زیاد شده و سبب عدم تعادل در جبران اشک آن ها خواهد شد.

  راه حل مشکل خشکی چشم

  افزایش یافتن بخار اشک:
  دلایل رایجی از بخار اشکی که زیاد شده شامل موارد زیر می باشند.دود،باد،پلک کم زدن و معمولا در زمانی که تمرکز دارید اتفاق می افتد به عنوان مثال در زمان مطالعه،کار با رایانه و رانندگی کردن

  تعادل نداشتن در ترکیب اشک:
  غشای اشک دارای 3 لایه اصلی بوده مخاط،چربی و آب.اشکال هر کدام از این لایه ها قادر بوده سبب خشکی چشم شوند.برای مثال غشای چربی که از غدد کوچکی در لبه پلک های شما تشکیل شده امکان دارد مسدود گردد.غدد میبومین مسدود شده درکسانی که در اطراف پلک های خودشان التهاب داشته رایج تر است.

  درمان خشکی چشم:
  توسط یک دستگاه مرطوب کننده خصوصا در فصل زمستان قادر هستید که از خشکی چشم جلوگیری نمایید.مرطوب کننده هوا یا دستگاه را روشن کرده و به جای جایگزین کردن مناسب برای رطوبت ساز می توانید از بخور طبیعی استفاده نمایید.علاوه بر این می توانید از گیاهانی در فضای اتاق استفاده کرده تا توسط آن ها به رطوبت هوت اضافه گردد.بعضی از بهترین گیاهان برای این منظور شامل لیلی صلیبی،نخل اریس و بوستانی می باشد.این گیاهان با جذب کردن آلودگی های داخلی در محیط سبب شده هوا تمیزتر گردد.
  از دست رفتن آب بدن یکی از دلایل رایج خشکی چشم بوده پس مصرف کردن مایعات را زیادتر کرده تا بدن شما آبرسانی داشته و علامت های خشکی چشم کاهش یابد.
  وقفه های زیادی در زمان استفاده از کامپیوتر داشته باشید.
  تماشا کردن زیاد رایانه،مطالعه کتاب و مجله ها و تماشا کردن تلویزیون هم امکان دارد چشم شما را خشک نماید پس بهتر است که برای بدست آوردن رطوبت وقفه هایی داشته باشید.
  دوری از دمیدن مستقیم هوا در چشم یا توسط خشک کن مو و ......
  در معرض محیط خشک در بیرون و داخل منزل قرار نگیرید چون هوای خشک سبب شده یک عامل تحریک کننده به شمار رود.
  تلاش کنید که از یک عینک آفتابی برای جلوگیری از باد خشک و هوا استفاده نمایید.علاوه بر این در زمان موتورسیکلت و دوچرخه سواری بهتر است که از عینک و محافظ استفاده کنید.
  زمانی که در معرض هوای خشک در ارتفاع های بالا قرار می گیرید چشم های خود را برای چند دقیقه ببندید.
  وقتی که صحبت از عینک آفتابی می شود سعی کنید از عینک های آفتابی کلاسیک استفاده کرده که بتواند صد درصد از اشعه ماورا بنفش را خاموش نماید.
  به خاطر خواص اسیدی استفاده از قهوه زیاد ممکن است خشکی چشم شما را تشدید کرده پس مصرف قهوه را محدود نمایید.
  غذاهای اسیدی قادر بوده علایم خشکی چشم را تشدید کرده بنابراین از مصرف همچین غذاهایی تا از بین رفتن نشانه های آن خودداری کنید.


  در خشکی های چشمی که خفیف بوده می توانید از کارهایی مثل پلک زدن،تمرین ماییبومیا یا بقیه شرایط کمک به پلک استفاده کنید.در صورتی که علایم خشکی چشم ایجاد شد می توانید استفاده کردن از لنزهای تماسی را قطع کرده و کم کنید علاوه بر این می توانید از طب سوزنی استفاده کرده تا نشانه های خشکی چشم کاهش یابد.

  شستن زیاد چشم:
  کسانی که به خشکی چشم مبتلا بوده تمایل دارند که به صورت مداوم چشم خود را مالش دهند ولی برای مانع از التهاب باید از این امر دوری کنند.برای رفع این مشکل و حفظ سلامتی چشم شما پیشنهاد می کنیم که پلک های خودتان را چند مرتبه در طول روز بشویید.می توانید چند قطره شامپو بچه را در روی نوک انگشت های پاک خود قرار داده و به آرامی با انگشت های خود پایه مژه ها را ماساژ بدهید.

  روغن نارگیل:
  یک پنبه را در روغن نارگیل خیس کرده و برای ربع ساعت به صورت مستقیم در روی پلک های بسته خود بگذارید.از این روش می توانید در فاصله زمانی در طول روز استفاده نمایید.علاوه بر این می توانیداز این روغن صبح ها با معده خالی برای حذف کردن سموم از بدن خود استفاده کرده که سبب رفع خشکی چشم خواهد شد.

  روغن کرچک:
  از روغن کرچک مبدون هگزا می توانید توسط قطره چشم یک قطره از آن را در هر پلک چشم خود دو مرتبه در طول روز برای محافظت از رطوبت چشم و کم شدن قرمزی استفاده نمایید.

  در طب سنتی و اسلامی استفاده از سرمه برای درمان کل بیماری های چشمی مفید بوده و واقعا موثر است.توصیه ما استفاده کردن از سرمه اثمد و کافوری بوده که تاثیر زیادی در تقویت چشم های شما دارد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب راه حل مشکل خشکی چشم
  تعداد کل بازدید ها: 441
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه