اوتیسم چیست و چگونه پدید می آید

 • زمان درج : 11 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • اوتیسم چیست و چگونه پدید می آید
 • مشکل اوتیسم برای تعدادی از مردم یک اختلال پیچیده در رشد مغز می باشد.این اختلال ها در درجه های متفاوتی با مشکل در ارتباط کلامی،تعامل اجتماعی و رفتارهای تکراری مشخص می گردد.
  تحقیقات نشان داده که اوتیسم ناشی از رشد کم مغز بوده و با این وجود علامت های مهم اوتیسم و علایم آن از سن سه سالگی آغاز می شود.
  بزرگسالان و کودکانی که به اوتیسم مبتلا بوده به صورت معمول مشکل در ارتباط کلام ،تعامل های اجتماعی و فعالیت های مختلف دارند.اوتیسم با اختلال های طیفی معیار تشخیص خاصی را دارد.
  انواع اختلال های طیفی اوتیسم:
  اختلال اوتیسم:
  این نکته ای است که خیلی از مردم در زمانی که کلمه اوتیسم را می شنوند به آن فکر می کنند کسانی که به اختلال اوتیسم مبتلا بوده معمولا از تاخیرهای زبان زیادی برخوردار بوده و دارای چالش های زیادی در رفتار و ارتباطات دارند.خیلی از کسانی که به اختلال اوتیسم مبتلا بوده از معمولیت ذهنی هم رنج می برند.
  سندروم آسپرگر:
  کسانی که مبتلا به سندروم آسپرگر بوده به صورت معمول علایم کمتری در مقایسه با اختلال اوتیسم را دارند و امکان دارد از چالش های اجتماعی و رفتارهای غیر معمولی برخوردار باشند.
  با این وجود معمولا مشکل زبان یا ناتوانی ذهنی نداشته و به این مشکل اوتیسم غیر طبیعی می گویند.
  کسانی که بعضی از معیارهای اختلال اوتیسم یا سندرم آسپرگر را مشاهده می کنند ولی همه آن ها امکان دارد توسط PDD-NOS تشخیص داده شوند.کسانی که به PDD مبتلا بوده به طور معمول علامت های کمتری در مقایسه با اختلال اوتیسم دارند.
  علایم اوتیسم:
  علایم آن ها پیش از سه سالگی شروع شده و در طول زندگی شخص باقی خواهند ماند ولی نشانه های امکان دارد که در طول زمان بهبود پیدا کنند.
  بعضی از کودکانی که به ASD مبتلا بوده دارای مشکلات آینده در چند روز اول زندگی بوده و در بعضی دیگر علامت ها امکان دارد تا دو سال بعد ادامه نداشته باشند.
  کسی که مبتلا به ASD  و اوتیسم بوده:
  تا یک سال به نام خود جواب نمی دهند
  به اشیای اشاره نکرده که علاقه ای به آن ها نشان بدهند
  دوست دارند تنها بوده و تماس چشمی را دوست ندارند
  درباره صحبت در مورد احساسات خود دچار مشکل می شوند
  مهارت گفتاری و کلامی را دیر بدست می آورند
  عبارت ها و کلمه ها را چندین مرتبه تکرار می کنند
  از تغییرهای جزیی ناراحت می شوند
  دارای وسواس فکری هستند
  دست های خود را تکان داده و دایره وار چرخش دارند
  در مثابل روش صدا،بو ، حس ها واکنش های غیر طبیعی نشان می دهند

  اوتیسم چیست و چگونه پدید می آید


  افراد بیشتر در معرض خطر:
  دانشمندان همه دلایل مبتلا به اوتیسم را ندانسته و با این وجود آن ها متوجه شدند که ممکن است دلایل زیادی برای نوع های متفاوت آن وجود داشته باشد.
  امکان دارد دلایل زیادی وجود داشته باشد که کودک احتمال بیشتری به مبتلا به اوتیسم داشته باشد مثل عوامل ژنتیکی،بیولوژیکی و ....
  خیلی از دانشمندان باور دارند که ژن ها یکی از فاکتورهای مهم این ریسک بوده و کسانی که خانواده آن ها اوتیسم داشته احتمال خطر بیشتری را دارند.
  به طور معمول در کسانی رخ داده که دارای شرایط پزشکی هستند تقریبا ده درصد از کسانی که به ASD مبتلا هستند از یک اختلال ژنتیکی قابل شناسایی مثل اسکلروزیس سلولی،اختلالات کروموزومی برخوردار هستند.
  رفتار مبتلایان به اختلال اوتیسم:
  همه بچه ها ممکن است به روشی رفتار کرده که کنترل کردن آن ها برای پدرو مادر سخت باشد ولی کسانی که به اوتیسم مبتلا بوده معمولا موارد زیر را انجام می دهند:
  -رد کردن درخواست ها
  -رفتار آن ها از لحاظ اجتماعی نامناسب بوده مانند درآوردن لباس های خود در ملا عام
  -عصبی و پرخاشگر هستند
  -دارای رفتار خود تحریک کنندگی مثل تکان دادن دست را دارند.
  نوجوانان و کودکانی که به اختلال طیفی اوتیسم مبتلا بوده  امکان دارد که به راه های چالشی رفتار نمایند.چون آن ها در درک اینکه چه اتفاقی در اطراف شما افتاده دچار مشکل هستند برای نمونه مردم درمورد چه چیزهایی صحبت می کنند.روش های موثرری برای ارتباط دادن خواسته ها و نیازهای خود نداشته که سبب سرخوردگی خواهد شد.
  شناخت محرک های بد خلقی :
  رفتاری که کودک داشته هم امکان دارد از محرک های خاصی برخوردار باشند.بچه هایی که به ASD مبتلا بوده معمولا مثل محیط های قابل پیش بینی می باشند و اگر در امور عادی خود شکست بخورند خیلی ناراحت شده برای نمونه اگر مسیر معمول از مدرسه به خانه را تغییر بدهید امکان دارد ناراحت بشوند.
  بچه شما امکان دارد درک نکند که زمان حرکتش از یک فعالیت به فعالیت دیگر چه وقتی است یا مثل خیلی از بچه ها که در حال رشد بوده امکان دارد تمایل به این کار نداشته باشند.
  اگر بچه شما حساسیت های حسی داشته باشد امکان دارد لمس و نوازش کردن سطح و اشیای خاصی را علاقه داشته و اگر اجازه به او ندهید امکان دارد ناراحت شود.
  مواردی که کودک اوتیسم را ناراحت می کند:
  احساس زیاد:
  اگر یک موردی در اطراف او اتفاق افتاده یا سرو صدایی رخ دهد امکان دارد بچه شما خیلی اذیت شود.
  کودکی که به ASD مبتلا بوده ممکن است مشکل در خواب داشته و اگر بچه شما به اندازه کافی خواب خوب نداشته باشد این مورد می تواند سبب مشکل در رفتار آن ها شود.
  پیشگیری از رفتارهای اوتیسمی:
  برای مثال مطمئن باشید که بچه وقتی که به او می گویید چه اتفاقی می افتد توجه به شما دارد از یک دستور یا درخواست در یک وقت استفاده نمایید.
  از نماد ،تصویر یا نماد که کودک شما درک داشته استفاده نمایید.
  به بچه خود یاد بدهید که چطور چیزی که می خواهد یا نیاز دارد را درخواست نماید.
  برای شرایطی که می دانید سخت است برنامه ریزی نمایید.
  برای مثال زمانی که کودک شما خسته بوده چیزهای جدیدی را انجام نداده یا بگذارید او اسباب بازی که به او علاقه دارد را در زمان رفتن به جایی که سبب ناراحتی او شده به همراه خود ببرد.
  به آرامی به اعتراض های او توجه نکرده ولی زمانی که او کار خوبی را انجام می دهد از او تمجید و تعریف کنید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب اوتیسم چیست و چگونه پدید می آید
  تعداد کل بازدید ها: 304
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه