دانستنی هایی درباره دردهایی مهم اما مبهم در بدن ما

 • زمان درج : 13 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • دانستنی هایی درباره دردهایی مهم اما مبهم در بدن ما
 • دردهایی در بدن ما وجود دارند که شاید نسبت به آنها اهمیت زیادی نمی دهیم اما در حقیقت در این رابطه باید کمی فکر کنیم ، زیرا هریک از این دردها می تواند هشداری از یک اتفاق بزرگ تر در بدن ما همانند یک آسیب جدی را در پی داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا با مهم ترین علائم نیز آشنا شوید.

  سردرد های زندگی خود را جدی بگیرید!
  یکی از مهم ترین دردهایی که شاید هر روز بی تفاوت از کنار آنها عبور می کنیم سردردها باشند. در واقع می توان گفت که این سردردها در شرایط متفاوتی برای ما اتفاق می افتد. مثلا سردردهایی از نوع وضعیتی کاملا متفاوت از سردردهای دیگر هستند. به عنوان مثال می توان سردرد ناشی از تابش نور مستقیم آفتاب ، سردردهایی ناشی از قرار گرفتن در ارتفاع و . . . را نمونه ای از آنها دانست.

  آقایان و دردهایی که جدی هستند


  اما برخی از مواقع سردردهای شما شدیدتر از آنچه که در تفکر خود دارید احساس می شوند. مثلا می توانیم سردردهایی که ناشی از سرماخوردگی ، سنوزیت ، در مراتب بالاتر تومورها هستند را نمونه ای از آنها بدانیم. برخی از مواقع این سردردها می توانند به دلیل خونریزی هایی باشند که در داخل مغز شما رخ می دهد و در حقیقت می تواند ناشی از یجاد یک لخته خون در رگ های سر شما باشد.

   دردهایی در قفسه سینه!
  دردهایی از نوع قفسه سینه می تواند اولین شک را به سمت حمله های قلبی پیش ببرد. در واقع می توان گفت که این دردها می توانند رفته رفته شدیدتر شوند و حتی بالا رفتن از پله ها را برای شما مشکل کنند. برخی از مواقع دردهایی که در قفسه سینه وجود دارند ارتباط نزدیکی با تغییرات در وضعیت معده شما دارند. مثلا افزایش اسید معده می تواند شرایط را کمی متفاوت کند. زیرا این دردها سوزشی را در قسمت ابتدایی معده که نزدیک به قلب هم می باشد ایجاد خواهد کرد. بنابراین نزدیکی این دو درد می تواند یک تشخیص اشتباه را به همراه داشته باشد.
   دردهایی گه در گلو هم اتفاق می افتند یا دردهایی که در قسمت ریه های شما وجود دارد می تواند رفته رفته شدید تر هم شود. این علائم نشان دهنده عفونت ها خواهد بود. هرچه عفونت در مراحل بالاتر قرار گیرد درد و ناراحتی و علائم مربوطه هم شدت بیشتر می یابد. مثلا در گلو به حدی می رسد که دیگر توانایی برای بلعیدن غذا نخواهید داشت یا در رابطه با قفسه سینه التهابات به حدی افزایش پیدا می کنند که می تواند عفونت شدید ریوی و حتی بستری شدن در بیمارستان را منتج شود.

   

  دانستنی هایی درباره دردهایی مهم اما مبهم در بدن ما


   اگر در بدن خود دردهایی از نوع مبهم را تجربه می کنید بنابراین این انتظار می رود که دردهای شما می تواند حتی جدی تر هم باشد. حتی یک درد کوچک در بدن نشان دهنده عملکرد بد قسمتی خواهد بود پس نباید هشدارهای دردگونه را هشدارهایی اذیت کننده بدانیم زیرا می توانند خبری از یک اتفاق مهم بدهند. مثلا دردهایی که درد شکم هستند اغلب به بیماری هایی از نوع گوارشی نیز ارتباط دارند. مثلا مشکلات معده و روده و حتی نفخ شدید دردهایی را در شکم منتقل خواهد کرد.

  دردهایی که در پشت ایجاد می شوند!
   دردهایی که در این قسمت از بدن رخ می دهد می تواند به دلیل تغییراتی باشد که در وضعیت مفاصل شما به وجود آمده اند. با افزایش سن چنین دردهایی شدت بیشتری پیدا می کنند که اغلب نشان دهنده تورم در مفصل ها خواهد بود. برخی از مواقع با افزایش سن تغییراتی در عملکرد گوارشی به وجود می آید که می توان دردهای ناشی از آن را در پست در بین دو استخوان پهن شانه هم حس کرد.


  دردی که در قسمت سمت راست بدن در ابتدا نهفته اما رفته رفته پیشرفت می کند تا حدی که توانایی نفس کشیدن را هم ندارید دردهایی خواهد بود که به آپاندیس مرتبط است و نشان دهنده عفونت این عضو کوچک از بدن خواهد بود. هرچه سریع تر باید از بدن خارج گردد تا به نواحی اطراف نیز منتقل نشود.

   درد هایی که در پاها احساس می کنید!
  برخی از مواقع ممکن است که دردهای خود را در پا احساس کنید. معمولا درد در ساق پا ارتباط نزدیکی با متورم شدن وریدها یا همان واریس دارد ، همچنین می توان گفت که درد در زانوها با تغییر در وضعیت سلامتی مفصل ها است. لخته شدن خون در پاها می تواند یکی از خطرناک ترین بیماری ها باشد. زیرا چنین لخته های خونی متحرک می شوند می توانند از پا به حتی قلب هم وارد شده و در نهایت گرفتگی عروق را ایجاد نمایند.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب دانستنی هایی درباره دردهایی مهم اما مبهم در بدن ما
  تعداد کل بازدید ها: 179
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه