عفونت در آپاندیس چه علائمی به همراه دارد؟

 • زمان درج : 29 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • عفونت در آپاندیس چه علائمی به همراه دارد؟
 • آپاندیس یکی از اعضای بسیار کوچک و شاید کم ارزش از نظر برخی از افراد به نظر آید که در واقع در زمان عفونت می تواند اهمیت خود رابه شما ثابت کند.


  از نظر شکل می توان آپاندیش را مشابه با یک کرم تلقی کرد که در واقع به روده ی موسوم به روده بزرگ نیز متصل شده است. از نظر کارایی می توانیم حضور سلول هایی از بدن را که به عنوان سلولهای دفاعی هستند در این بخش اشاره داشته باشیم. اما برای آنکه بتوانند خود را به اثبات برسانند در مواقع سلامتی هیچ اثری از آنها دیده نمی شود. اما زمانی که به هر دلیلی آپاندیس شما دچار علائمی از عفونت بشود در نهایت می توانیم مهم بودن آن را بیشتر درک کنیم.


  زمانی که یک عضو از بدن ما دچار حالتی از عفونت شود در نتیجه می توانیم بگوییم که احتمال منتشر شدن این عفونت به دیگر نواحی از بدن ما نیز وجود دارد. عفونت در شکم پخش خواهد شد. رفته رفته می تواند وسعت بیشتری پیدا کند تا آنکه در نهایت یک منطقه را به خود اختصاص دهد. علائمی که پس از عفونت ظاهر می شود متفاوت خواهد بود اما در ادامه به نمونه هایی از آن اشاره خواهیم کرد.

  علائم مربوط به عفونت آپاندیس
  زمانی که عفونت در آپاندیس شدت بیشتری پیدا می کند درد هم با همان نسبت افزایش پیدا خواهد کرد. بیمار در چنین مرحله ای دیگر نمی تواند چیزی را بخورد. علائم مربوط به آن را می توان در ابتدا به بی اشتهایی نسبت داد. این بی اشتها شدن سبب کاهش وزن در فرد و ضعف بدنی او خواهد شد. تا زمانی که ضعف در بدن وجود داشته باشد در نهایت می توانیم بگوییم که بدن نمی تواند بیماری را مهار کند.


  درد عموما در قسمت پایین شکم بیشتر احساس می شود و در نهایت به سمت راست تمایل بیشتری خواهد داشت. حتی فرد در چنین شرایطی می تواند علائمی از تهوع را از خود نشان دهد ، اما این تهوع به استفراغ تبدیل نمی شود. بیشترین سنی که شاید ابتلا به این بیماری بیشتر دیده شود در دوره ی نوجوانی خواهد بود. آمار مربوط به این بیماری در این رده سنی عموما بالا است. بنابراین در صورتی که درد زیر شکم به خصوص در سمت پایین شکم و سمت راست آن مشاهده شود در اولویت قرار داشته و باید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنید.   

  عفونت در آپاندیس چه علائمی به همراه دارد؟


  دردهای مربوط به آپاندیسیت یا همان التهاب و عفونت در آپاندیس دردهای پایداری نیستند ، این دردها عموما در مدت زمان کوتاه دو روزه به اوج خود می رسد و باید هرچه سریع تر به فکر درمان آن باشید. اگر درد شما از نوع پایدار بوده می توانید به سایر بیماری ها شک داشته باشید. معمولا چنین بیماری هایی می توانند به عفونت در لگن ، عفونت در کلیه ها ، روده ها و . . . حتی عفونت در سیستم ادراری هم مرتبط باشند.

  چرا به عفونت آپاندیس دچار می شویم؟
  عموما چنین اختلالی زمانی بیشتر احساس می شود که لوله باریک مربوط به آپاندیس که یک زائده ی کوچک هم می باشد به هر دلیلی بسته شود. زمانی که این مسیر بسته شود می تواند عفونت را پدید آورد. رفته رفته این عفونت بیشتر خواهد شد. فرد می تواند تب بالایی را هم تجربه کند. بنابراین در چنین وضعیتی یک اورژانس تلقی می شود و تا پیش از فراگیر شدن این عفونت در شکم فرد باید هرچه سریع تر او را به بیمارستان منتقل کنیم.

  تنها راه درمان عفونت آپاندیس
  عفونت در آپاندیس یک بیماری عادی نخواهد بود ، بلکه بیماری بسیار مهم تلقی می شود که با روش های عادی هم قابل جبران نیست. این چنین بیماری هایی با استفاده از دارو درمانی یا خوددرمانی ها درمان نمی شوند ، بنابراین باید از روش های جراحی کمک گرفته شود. روش جراحی مربوط به آپاندیس هم بسیار ساده بوده و به روش لاپاراسکوپی نیز درمان صورت می گیرد و تنها در برخی از مواقع و شرایط از ایر روش ها همانند جراحی باز استفاده می شود.


  برای آنکه بتوانیم وضعیت بیمار را به خوبی تشخیص دهیم یکی از بهترین شیوه های تشخیصی را می توان استفاده از تصویربرداری به روش سونوگرافی دانست. در چنین روشی عفونت به خوبی مشخص می شود و محل دقیق آن و همچنین میزان پیشرفت آن نیز قابل تشخیص خواهد بود. علاوه بر آن باید از انواع آزمایش های مربوط به سلامت بدن به خصوص کلیه ها و . . . هم برای تشخیص قطعی کمک گرفته شود.


  در صورتی که نسبت به درمان آپاندیس متورم شده خود بی توجه باشید رفته رفته این التهاب بیشتر می شود و در نهایت به پاره شدن آن و انتشار سریع عفونت در شکم ختم می شود. تشخیص این نوع از بیماری در بچه هایی که کم  سن و سال هستند و همچنین افراد مسن و علاوه بر آن در خانم های باردار کمی مشکل ساز می شود ، زیرا با علائم دیگری از بیماری ها مشابه خواهد بود.


  برچسب ها : عفونت آپاندیس عفونت آپاندیس

  آمار باز دید این مطلب عفونت در آپاندیس چه علائمی به همراه دارد؟
  تعداد کل بازدید ها: 485
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه