راه حل درمان کمردرد با گیاهان دارویی

 • زمان درج : 24 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • راه حل درمان کمردرد با گیاهان دارویی
 • بعضی از گیاهانی که در طبیعت شناخته شده هستند ممکن است درمان قطعی برای کمر درد نبوده ولی تا میزان زیادی می توانند درد را کاهش دهند.پیش از اینکه درمان خانگی مناسبی پیدا کنید اهمیت دارد که از عواملی که خطر کمر درد را افزایش می دهند آگاه باشید.این عوامل شامل مشاغل پراسترس ذهنی،حاملگی،اضطراب،کشیدن سیگار،کار جسمانی سخت و ورزش جسمانی خیلی شدید.


  همچنین امکان دارد با علایمی مثل کم شدن وزن،تب داشتن،داشتن التهاب در پشت،داشتن درد در مدفوع و ادرار و بی حس شدن اندام های تناسلی باشد.بستگی به این علایم داشته و درد کمر امکان دارد مزمن و یا خفیف باشد.اگر به علایم جدی دچار شدید باید فورا به دکتر بروید و به شما دارو و کرم هایی برای درمان کمر درد تجویز خواهد کرد ولی شما می توانید از روش های درمان خانگی هم استفاده کنید.

  -زنجبیل
  زنجبیلی را له کرده و به صورت خمیر در آورید و به جاهایی که تاثیر دارند بمالید بعد از آن روغن اکالیپتوس را به این مناطق مالیده و آرام برای زمان سی دقیقه ماساژ داده و بعد آن را با آب ولرم شستشو دهید.
  مصرف کردن چای زنجبیل معمولا سه مرتبه در طول روز می تواند درد شما را تسکین دهد.مصرف کردن چای گیاهی هم درد را کم خواهد کرد شما می توانید این چای را با اضافه نمودن یک قاشق چایی خوری میخک،نصف قاشق فلفل سیاه و یک قاشق پودر زنجبیل و یک فنجان آب جوش درست کنید.

  برگ ریحان:
  از برگ ریحان می توانید برای درمان کمر درد بالا و پایین استفاده کنید.چند عدد برگ ریحان را در یک فنجان آب ریخته و برای چند دقیقه جوش دهید و صبر کنید تا دمای آن به اندازه اتاق برسد و کمی نمک را به آن بیفزایید.این دمنوش را می توانید در روز مصرف کرده تا بهبودی حاصل شود.

  دانه فلفل:
  آب نبات و دانه های فلفل را با هم مخلوط کرده و دو قاشق از آن را دو مرتبه در طول روز و برای چند روز مصرف کرده تا به میزان قابل توجهی بهبودی حاصل شود.

   

  راه حل درمان کمردرد با گیاهان دارویی

  روغن گیاهی:
  ماساژ قادر است به افزایش گردش خون کمک کرده و به همین دلیل به میزان زیادی می تواند کمر درد را بهبود یابد.اگر از روغن گیاهی استفاده می نمایید می تواند درد را کاهش دهد.شما می توانید از روغن آکالیپتوس،بادام،نارگیل و زیتون استفاده نمایید.
  روغن را برای مدت چند دقیقه در روی اجاق گاز حرارت داده و پس از آن کمر و جاهایی که درد دارد با برای ربع ساعت ماساژ بدهید.برای تاثیر بیشتر آن می توانید سه مرتبه در طول روز از آن استفاده نمایید.

  سیر:
  اول صبح سه عدد سیر را در صبح مصرف کنید از روغن آن هم می توانید برای ماساژ دادن استفاده نمایید.برای درست کردن روغن سیر روغن کنجد،نارگیل و خردل را کمی حرارت داده چند حبه سیر را به آن اضافه نمایید.کمی گرمایش را ادامه داده تا به رنگ قهوه ای در آید صبر کنید تا خنک شده و از آن می توانید برای ماساژ دادن برای چند دقیقه استفاده نمایید.برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید نتیجه بهتری گرفته این کار را به صورت مرتب انجام دهید.

  گندم:
  کمی گندم را برداشته و بعد آن را در آب خیس دهید و صبر کنید تا یک شب بماند گندمی که خیس شده را با coriander  و پودر علف در صبح مخلوط نمایید یک قنجان شیر را به آن اضافه کرده و صبر کنید تا چند دقیقه به جوش آید تا به یک مخلوط سفتی تبدیل گردد.این محلول را می توانید سه مرتبه در طول روز استفاده نمایید از این درمان برای چند روز برای مشاهده نتیجه بهتر استفاده نمایید.

  چای بابونه:
  یک قاشق سوپ خوری گل بابونه را به یک فنجان آب اضافه نمایید ده دقیقه صبر کنید.مصرف کردن 3 فنجان چای بابونه قادر بوده درد کمر شما را به میزان زیادی کاهش دهد.

  نمک اسپوم:
  کمی نمک اسپوم را به میزان کافی آب داغ مخلوط کرده تا یک خمیر سفتی ایجاد گردد.شما می توانید از یک حوله برای استفاده کردن از این خمیر به مناطق دردناک و کمر خود استفاده نمایید.خاصیت نمک اسپوم و دمای گرم سبب کم شدن تورم و ورم خواهد شد.
  دو فنجان نمک اسپوم را در وان حمام پر از آب گرم گذاشته و بدن خودتان را در این وان برای نیم ساعت آرام نمایید.توصیه ما برای نتیجه بهتر استفاده روزانه از این روش است.

  فعال ماندن:
  کسانی که از درد های مزمن رنج برده باید فعال مانده تا بهبود یابند خیلی از مردم بر این باور بوده که باید برای چند روز بستری شوند ولی اینطور نیست برای درمان کمر درد دکتر ها توصیه می کنند که بیمار باید فعال مانده و حرکت داشته باشند.
  نشتن زیادی در یک مکان به صورت مداوم علاوه بر جلوگیری از فرایند امداد رسانی سبب بدتر شدن وضعیت خواهد شد.برای تسریع در روند درمان باید حرکت های آهسته مثل پیاده روی و کش را انجام بدهید.برای رفع درد باید درست در روی کمر دراز کشیده و دو عدد بالش را در میان زانوها بگذارید همچنین استراحت زیادی امکان دارد که ماهیچه های پشت شما را ضعیف نماید.

  حمام داغ:
  کمپرس سرد قادر بوده که سبب تسکین درد کمر گردد در صورتی که حمام گرم قادر بوده که سبب کم شدن التهاب و درد شود.برای درمان درد کمر می توانید بدن خود را برای نیم ساعت در وان حمام گذاشته و گرمای آن سبب کم شدن درد خواهد شد.

  مدیتیشن:
  مدیتیشن یکی از روش های درمان برای کمر درد بوده انواع زیادی ار مراقبه وجود داشته و در این روش شما تنها باید چشم های خود را بسته راحت بشینید و صبر کنید تا فکرتان سرگردان گردد.اگر مشاهده کردید که درست نشسته اید و پاهای شما را به سختی زیر پا می گذارید احتیاجی به این کار ندارید شما می توانید از یک پد گرم در روی پشت خود استفاده کرده تا به میزان زیادی کاهش داشته باشد.

  رزماری:
  یک اونس از برگ های این گیاه را در یک لیوان پر از آب جوش اضافه نموده و در لیوان را پوشانده و صبر کنید برای سی دقیقه بماند سه مرتبه در طول روز خودتان را با آن شستشو دهید.


  برچسب ها : کمر درد

  آمار باز دید این مطلب راه حل درمان کمردرد با گیاهان دارویی
  تعداد کل بازدید ها: 399
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه