علل تورم و ورم دست ها

 • زمان درج : 27 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • علل تورم و ورم دست ها
 • علل تورم در دست ها چیست؟
  تورم در دست ها قطعا علامتی از یک بیماری بسیار مهم باشد ، در واقع این تورم ها بخصوص در مفاصل رخ می دهد و می تواند به ضعف استخوان ها مرتبط باشد.
  شاید این اتفاق بارها برای شما رخ بدهد که پس از بیدار شدن از رختخواب دردی بسیار عجیب در بدن شما احساس خواهد شد ، دردهایی که شاید نتوانید حتی لحظه ای آن را تحمل کنید. این دردها به حدی است که حتی امکان دست زدن به آن وجود ندارد یعنی فرد نمی تواند حتی کوچک ترین فشاری را بر آنها وارد کند. اما برخی از افراد در دسته ی بعدی وجود دارند که عموما دردهای مورد نظر در آن مخفی باقی می ماند که این خطر بیماری را چند برابر افزایش خواهد داد .


  متأسفانه هنوز هم درصدی از افراد وجود دارند که به این دردهای ابتدایی بی توجه هستند و حتی کوچک ترین اهمیتی به آنها نمی دهند. هرچه زمان بیشتری از آن بگذرد بیماری با شدت بیشتری نیز پیشرفت خواهد کرد و درمان آن طولانی تر می شود. از دلایلی که می تواند برای تورم دست ها نیز مورد توجه قرار گیرد روماتیسم است. روماتیسم هایی که در مفاصل ایجاد می شوند این دردها را در پی دارند . از نظر ابتلا می توان زن ها را در معرض بیشتر این بیماری دانست.

  تشخیص علل اصلی تورم در دست ها  
  معمولا زمانی که دست های شما دچار حالتی از تورم می شود می توان با تست های مختلف آزمایشگاهی به تشخیص آنها پرداخت. زمانی که دوست دارید بیماری شما تشخیص داده شود باید در ابتدا به نزد یک پزشک متخصص ارتوپدی بروید. البته فردی که قصد دارد تا این بیماری را تشخیص دهد باید از تجربه بالایی برخوردار باشد تا با بررسی محل تورم به تشخیص دقیق برسد. البته اکثر پزشکان این تجربه را ندارند و به ناچار باید از روش های تشخیصی همانند عکس استفاده کنند. علاوه بر عکس بررسی هایی از نوع آزمایشگاهی وجود دارد که دقت را بالاتر می برد.

  علل تورم و ورم دست ها

  بهترین درمان در برطرف نمودن تورم مفصل
  یکی از بهترین درمان هایی که برای برطرف شدن درد و ناراحتی در داخل مفاصل و برطرف شدن تورم دست ها نیز مدنظر ما قرار دارد به مسئله ی استراحت باز می گردد. در زندگی فعلی کار و تلاش روزمره بیشتر از حد معمول است و علاوه بر آن خواب و استراحت نیز کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد . کاهش تورم همراه با کاهش درد تنها به کم کردن فعالیت در محل درگیر یعنی دست ها باز می گردد. این روش حتی تأثیری چند برابر داروها یا درمان های جراحی خواهد داشت. سعی کنید تا هر نوع استرسی را از بدن خود دور کنید ، علاوه بر آن از غذاهایی تقویت کننده بهره ببرید. این غذاها می تواند ویتامین ها و املاحی  که مورد نیاز بدن ما هستند را در اختیارتان قرار دهند و مصرف داروهای ویتامینی را نیز کاهش دهند.
  این نکته تشخیصی از اهمیت زیادی برخوردار است که شما تاریخچه دقیقی را از بیماری خود به پزشکتان اطلاع بدهید . در حقیقت بررسی شما باید نشان دهد که آیا  هر دو دست شما به این بیماری دچار هستند یا تنها یک دست درگیر است. برخی از مواقع دست های شما متورم می شوند اما محل متورم شده  می تواند نشان دهنده نوع بیماری شما باشد. در صورتی که نوک انگشت باشد یعنی شریان شما در محل نیز درگیر شده و   در صورتی که تورم در دست ها تنها در یکی از دست ها رخ دهد علامتی از عفونت است.

  شایع ترین دلایل تورم در دست ها
   همزمان شدن دردهای مربوط به ستون فقرات و همچنین تورم دست ها علامتی از درگیری دنده ها و اعصاب در ستون فقرات ما هستند. به عنوان مثال می توان خروج دنده ها را یکی از شایع ترین علل آن دانست. اما یکی از دلایل مهم برای ابتلا به چنین دردی درگیری غدد لنفاوی خواهد بود که در این درگیری انسداد یکی از پر اهمیت ترین دلایل است. انسداد ها را می توان با تشخیص دقیق و باز شدن راه های مسدود شده برطرف نمود و به درمان آنها پرداخت ، اما در سایر موارد شاید درمان با مشکلاتی از جمله افزایش مدت زمان بهبودی روبه رو شوند که تنها تشخیص در زمان مناسب می تواند درمان را با سرعت بیشتری پیش ببرد.
   
  تورم در بدن ناشی از واریس است!
  واریس یعنی سیاهرگ هایی که نمی توانند خون را به خوبی جریان بخشند و در نتیجه در جاهایی که در انتهای بدن وجود دارند بیشتر دیده می شوند. رگ های که با رنگ سیاه خود جلب توجه می کنند و متورم هم هستند و درد و ناراحتی در پاها را پدید می آورند. یکی از درمان های ارزان و مؤثر زالوها هستند که خون درگیر در آن ناحیه را می خورند. هرچه درگیری خون کمتر باشد واریس هم به خوبی برطرف خواهد شد. واریس خود عاملی برای درد محسوب می شود.


  برچسب ها : تورم دست

  آمار باز دید این مطلب علل تورم و ورم دست ها
  تعداد کل بازدید ها: 283
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه