چرا سردرد می گیریم

 • زمان درج : 38 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چرا سردرد می گیریم
 • پدیده سردرد

  اگر موفق شویم که علائم سردرد را به دقت بالایی در یک دفتر یادداشت نماییم نتایج بسیار خوبی در مورد این که به طور معمول چه وقت هایی سردرد می گیریم و یا اینکه چه چیز باعث به وجود آمدن این پدیده می شوند،به دست می آوریم.، این یادداشت ها می‌توانند به شخص کمک نمایند تا بفهمد که چه هنگامی و در هنگام بروز کدام سردرد ها باید مصرف داروهایی را شروع نماید تا باعث شوند که سردرد او روند رو به بهبودی را طی کند. با اینکه اکثر سردردهایی که ما تجربه می کنیم خطرناک نمی باشند اما هرگونه تغییر قابل توجهی در مورد سر درد می تواند نشان دهند علائمی باشد که بهتر است در مورد آن ها با پزشک مربوطه مشورت شود.در اینگونه موارد پزشک با گرفتن آزمایش هایی خاص نوع سردرد را مشخص نموده و برای درمان آن اقدام می کند.
  داون مارکوس، یکی از دانشیاران دانشکده پیتسبورو، در این مورد سخن جالبی را گفته است او می گوید هنگامی که سردرد شدید دارید و یا اینکه یکی از سردردهای ضربان‌دار را تجربه می کنید ، سر خود را با دو دست گرفته و پیش خودتان می‌گویید: حس می‌کنم، مغزم دارد منفجر می شود، حس می‌کنم اگر آن را نگه دارم، بهتر می باشد.
  این حس نادرست وجود دارد که مغز متورم شده و همین مورد باعث به وجود آمدن درد می شود. جالب این است که باید متوجه شویم که مغز هیچ حس دردی مانند بافت‌های دیگر بدن مانند پوست ندارد. به این دلیل که مغز در درون پوشش محکم و حفاظتی قرار گرفته است، لذا فاقد احساساتی مانند فشار و لمس می باشد که بیشتر مربوط به قسمت های باز و در معرض تماس خارج از بدن هستند. در اصل پزشکان جراح مغز می‌توانند بافت مغز را در شخص بیدار برش بدهند؛ بدون آن که او حتی حرکت چاقو را احساس کند.

  چرا سردرد می گیریم؟

  پدیده سردرد

  پدیده سردرد به علت تحریک و فعال شدن ساختمان‌هایی که درد را احساس می نمایند، به وجود می آید. در مواردی که تومورهای مغز ایجاد می شوند دردها معمولا علامت های دیر هنگامی دارند و در این موارد خاص درد به شکل کلی هنگامی حس خواهد شد که تومور آن اندازه بزرگ شود که به این توانایی برسد که به استخوان‌ها آسیب وارد کند یا به اعصاب و بخش های عروق خونی وارد شود و آن ها را هم تحت تاثیر قرار دهد. مشکلات در قسمت گردن هم می‌توانند سبب درد شوند که در این مورد درد از قسمت گردن به قسمت پشت سر و معمولا از آن قسمت ها به سر و یک چشم تیر وارد می کند. اما التهاب یا عفونت سینوس‌ها (که اغلب قسمتی از یک واکنش حساسیتی می باشند) جزء علت‌ های نه چندان شایع سردردهای عود کننده هستند.
  نکته مهم این است که کرتیس اشنایدر و راجر کدی از از پزشکان مرکز مراقبت‌های سردرد در مونتانا به این نتیجه رسیده اند که ۲۵ تا ۳۰ درصد افرادی که از بیماری میگرن رنج می‌برند، علامت هایی را در میان دوره‌های افزایش سردرد دریافت می کنند و نزدیک به ۹۸ درصد افرادی که فکر می‌کردند دچار سردردهای سینوسی می باشند، در اصل به میگرن مبتلا شده اند.
  اصلی ترین سردردهای مزمن، میگرن و دیگر سردردها از نوع تنشی می باشند.

  نگاهی به انواع سردرد

  میگرن یک سر درد دوره‌ای

  میگرن یک سر درد دوره‌ای می باشد که به طور معمول در حدود ماهی یک تا دو بار در هفته به وجود می آیند و هر دوره آن بین 8 تا ۱۲ ساعت به طول خواهد انجامید. میگرن معمولا به شکل درد یک طرفه حس می شود که ضربانی هم می باشد و در نتیجه فعالیت‌ها را محدود می نماید و گاها با تهوع های طولانی مدت و حساسیت به نور و صدا و گاها بو احساس شود.
  سردرد ها می توانند باعث شود که زندگی فرد بیمار با سختی های بسیار زیادی مواجه شود و روند زندگی روزانه او را با مشکلات زیادی مواجه کنند اما به هر حال این سر دردها باید که درمان شوند چرا که اگر درمان نشوند می توانند که زمینه ساز به وجود آمدن مشکلات دیگری هم بشوند. اما پیش از درمان باید که نوع سردرد و علت سر درد مشخص شود چرا که گاها سردردهایی وجود دارد که هیچ علت خاصی ندارند و در سوی دیگر هم برخی سردرد هایی که در ابتدا بسیار ساده به نظر می رسند می توانند بسیار خطرناک باشند که بهتر است هر چه سریع تر درمان شوند.

  توصیه میکنم به : سریعترین راه درمان سردرد نگاهی بندازید


  برچسب ها : سردرد میگرن پدیده سردرد

  آمار باز دید این مطلب چرا سردرد می گیریم
  تعداد کل بازدید ها: 472
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه