آشنایی با چند راه کمک اولیه که همه باید بدانیم

 • زمان درج : 3 هفته قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • آشنایی با چند راه کمک اولیه که همه باید بدانیم
 • امروز به لیست کارهای کوچیکی اشاره میکنیم که دونستن اون ها برای همه لازم و دونستنشون همهمون رو میتونه کمک بکنه

  بریده شدن:
  زمانی که شما با یک بریدگی روبرو شده باشید همیشه باید آن را بالاتر از سطح قلب خود گذاشته و این کار سبب می شود تورم تسکین یابد و سبب تخلیه مایع در ناحیه بریده شده شود اگر بریدگی در روی باسن شما بود دراز کشیده و توسط بالش بخش بریده شده را بالا برده ولی اگر نمی توانید این کار را انجام دهید بهتر است آن را در سطح قلبتان و یا نزدیکترین حد ممکن نگه داشته مخصوصا اگر بریدگی با خونریزی باشد.

  سوختگی درجه اول:
  این نوع سوختگی به عنوان سوختگی سطحی شناخته شده و تنها در روی لایه بالایی پوست شما تاثیر دارد امکان دارد با درد همراه بوده ولی جدی نیستند برای درمان کردن زخم را با آب شسته و آب یخ قادر است آن را بهبود داده ولی امکان دارد سبب صدمه زیادتری به بافت گردد پس از تمیز شدن سوختگی از کیسه یخ یا کمپرس سرد استفاده نمایید.
  استفاده کردن از کره و روغن یکی از درمان های قدیمی بوده که قادر است به خاطر کم شدن رهاسازی گرما صدمه زیادتری به زخم رسانده و برای خارج شدن گرما از سوختگی می توانید مخلوطی از آب و جوش شیرین را استفاده نمایید.

  حمله به قلب:
  در زمان حمله قلبی کارهای زودهنگام سبب شده به کم شدن صدمه به شما کمک نماید جویده شدن آسپرین قادر بوده به خاطر مهار کردن پلاکت های خون که سبب لخته خون شده چیزی که سبب منسدد شدن سرخرگ ها شده فایده داشته باشد.در زمان مصرف کردن آسپرین برای کارایی بهتر باید از دوز پایین آن استفاده کرده و به غیر از بلعیده شدن و یا با آب مصرف کردن آن را جویده و با اورژانس تماس حاصل کنید.

   

  آشنایی با چند راه کمک اولیه که همه باید بدانیم

  نیش زنبور:
  اگر یک زنبور شما را گزیده باید نیش را بیرون کشیده ولی در صورتی که مردم اعتقاد دارند که بیرون کسیدن آن از پوست مقدار سم را به حداقل خواهد رساند بهترین نکته زمان بندی بوده و شما باید سریع آن را بیرون کشیده برای این کار می توانید با خراش یا استفاده کردن از موچین این کار را انجام دهید.
  وقتی که یک زنبور نیش خود را از دست داده یک بویی تولید کرده که مردم را به آن محل جذب خواهد کرد و امکان دارد به خاطر دفاع کردن از خودش شما را نیش زده و وقتی که نیش را در آوردید و از محیط دور شده اید زخم را شسته و در روی آن کمپرس یخ قرار دهید در صورتی که حساسیت داشتید از سرنگ خودکار یا اپی پن در دست های خود استفاده نمایید وبا اورژانس تماس حاصل کنید.

  صدمه به چشم:
  زمانی که صدمه دیدید اولین کاری که باید انجام بدهید این است که زخم را پاک نمایید در صورتی که زمانی که جشم شما صدمه دیده مهمترین کار این بوده که چشم خودتان را پوشش دهید و از فردی کمک بگیرید با تلاش کردن برای پاک کردن چشم خود تنها امکان دارد سبب صدمه بیشتر و یا صدمه دائمی را داشته باشد.استثنای اصلی این قانون وقتی بوده که مواد شیمیایی با چشم شما برخورد کرده که در این صورت باید چشم  خود را با آب شستشو دهید.

  شکسته شدن:
  وقتی که بخشی از بدن شما شکست تلاش نکنید تا آن قسمت را صاف نمایید و توسط آتل عضو را بدون حرکت و ثابت نگه داری کنید این اهمیت دارد که آن را در همان حالت بگذارید.شکستگی امکان دارد یک پیچ خوردگی ساده یا در رفتگی باشد همیشه برای اینکه مطمئن شوید این جراحت جدی نبوده و برای جلوگیری کردن از صدمه بیشتر باید درمان های پزشکی را انجام دهید.

  تراشه های چوب:
  تراشه ها پر از میکروب بوده و به راحتی قادر بوده پوست باز را عفونی نمایند همیشه به خاطر داشته باشید که در زمان برخورد کردن با آن ها استریل شده باشید اگر یک تراشه چوب به صورت کامل در پوست شما فرو رفته اول باید محیط اطراف آن را پاک کرده و پس از آن با سوزن که در آب استریل شده تراشه را در بیاورید و وقتی که از پوست شما درآمد قادر هستید به وسیله موچین آن را بیرون کشیده و پس از آن محل آن را با صابون و آب شستشو دهید.

  نکته هایی برای باز کردن باند:
  برای باز شدن چسب بدون عواقب می توانید در روی ناحیه ای که چسب در روی آن بوده الکل و یا روغن بچه زده و از آب گرم هم استفاده نمایید علاوه بر این می توانید محل آن را با یک تکه یخ سرد کرده و چسب را در بیاورید.ممکن است دلتان بخواهد چسب را یک دفعه بکنید ولی باید آن را آرام کنده زیرا امکان دارد پوست بسته شده در روی زخم کنده شده و یا زخم دوباره باز گردد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب آشنایی با چند راه کمک اولیه که همه باید بدانیم
  تعداد کل بازدید ها: 28
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه