اختلال پر خوری و روش های مبارزه با پر خوری

 • زمان درج : 34 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • اختلال پر خوری و روش های مبارزه با پر خوری
 • اختلال پرخوری و پرخوری معمولی دو مقوله کاملا جدا از همدیگر می باشند و باید که با هم اشتباه گرفته نشوند. بسیاری از انسان ها هر چند مدت یک بار پرخوری را تجربه میکنند. همه افراد بعد از میل کردن یک شام عالی در یک مهمانی بزرگ دچار شکم درد شده اند. هر چند افرادی که مبتلا به این اختلال هستند در غذا خوردن، به شکل کاملا منظم حس اجبار به انجام این کار را دارند و اگر پر خوری نکنند احساس می کنند که واقعا سیر نشده اند در حالی که اصلا اینگونه نیست.

  نقش اضطراب در پرخوری

  افرادی که مبتلا به اختلال پرخوری می باشند دائما این احساس را دارند که قادر نیستند خود را کنترل کنند که چه مقدار و یا حتی چه غذایی میخورند. اغلب این افراد تا هنگامی که احساس بیماری خاصی میکنند، یا هنگامی که کاملا  گرسنه نیستند، به مقدار زیادی غذا میخورند. احساس گناه، احساس شرم، تنفر، و یا غم و غصه بعد از پرخوری به وجود می آید. این افراد معمولا در مورد نحوه غذا خوردن خود احساس خجالت دارند به همین دلیل خود را از دوستان و سایر افراد پنهان میکنند.چرا که خود نیز قبول دارند سیستم غذا خوردن آن ها که معمولا با اضراب همراه می باشد و بسیار عجولانه است،سیستم درستی نمی باشد. اینگونه افراد معمولا در هنگام غذا خوردن احساس اضطراب ظاهری دارند که باعث می شود با سرعت بسیار زیادی غذا بخورند و معمولا حجم غذایی هم که مصرف می کنند بسیار زیاد می باشد.

  اختلال پر خوری

  پر خوری و پر اشتهایی با هم متفاوت هستند

  پراشتهایی روانی و اختلال پرخوری کاملا یکسان نیستند، با اینکه آنها دارای برخی علائم مشترک هم می باشند. افرادی که مبتلا به پرخوری عصبی هستند نیز همیشه در حال پر خوری می باشند، و می توانند که همان احساسات بد، مانند از عدم کنترل خود، احساس شرم، و یا عذاب وجدان را تجربه کنند. تفاوت اصلی میان آنها این است که انسان های مبتلا به پراشتهایی روانی بعد از پرخوری خود را کاملا “تخلیه و پاکسازی” می نمایند. آنها گاها استفراغ هم می کنند، از مسهل یا دیورتیک استفاده می نمایند و یا بیش از حد معمول حرکات ورزشی انجام می دهند. پاکسازی قسمتی از اختلال پرخوری نمی باشد.

  چه کسانی در خطر پرخوری هستند

  هر فردی در طول زندگی خود می تواند که در خطر دچار شدن به اختلال پرخوری باشد، جدا از از نژاد، جنسیت، میزان سن و سال، و یا حتی وزن. باور کلی بر این می باشد که این مورد رایج ترین اختلال در غذا خوردن می باشد که در ایالات متحده هم به میزان بسیار زیادی یافت می شود، اگرچه زنان بیشتر در خطر مبتلا شدن به این اختلال می باشند اما مردان نیز می توانند که در صورت کنترل نکردن میزان غذای مصرفی به این اختلال مبتلا شوند. بیشتر از ۶ میلیون نفر دو درصد از مردان و سه ونیم درصد از زنان – در بعضی از دوران های زندگی دچار این اختلال میشوند. بیشتر احتمال می رود که مردان در سنین میانسالی به این مورد دچار شوند. در میان نوجوانان هم باید گفت، ۱٫۶ درصد از آنها به این مورد دچار هستند و پرخوری را تجربه می کنند.
  افرادی که به غذا خوردن علاقه بسیار زیادی دارند بیشتر می توانند که در خطر مبتلا شدن باشند این افراد بهتر است که یک برنامه درست را برای غذا خوردن خود انتخاب کنند تا از مبتلا شدن با اختلال پرخوری در امان باشند. کودکان در سنین 10 تا 12 سالگی در خطر مبتلا شدن به این پدیده رایج می باشند و اگر که در این سنین غذا خوردن آن ها توسط والدین کنترل نشود قطعا در سنین بالاتر کار سختی برای رهایی از این مشکل پیش رو خواهند داشت. پر خوری در این سنین می تواند که باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی برای دستگاه گوارش کودکان شود و اینکه باعث شود آن ها دچار چاقی شوند که این چاقی می تواند در آینده اعتماد به نفس آن ها را از بین ببرد و باعث به وجود آمدن مشکلات زیاد تری برای آن ها شود. پس اگر آینده فرزندتان برای شما مهم می باشد بهتر است که او را در میزان غذا خوردن کنترل کنید و از پرخوری او جلوگیری به عمل بیاورید.


  برچسب ها : اختلال پر خوری روش های مبارزه با پر خوری پر خوری

  آمار باز دید این مطلب اختلال پر خوری و روش های مبارزه با پر خوری
  تعداد کل بازدید ها: 530
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه