آسیب دیدگی های ورزشی

 • زمان درج : 43 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • آسیب دیدگی های ورزشی
 • محیط ایمنی برای ورزش کردن 

  یک مربی خوب باید اطمینان پیدا کند زمینی که ورزشکار در آن تمرین می کند ایمن باشد در غیر این صورت به مرور زمان فشار های زیادی به عضلات شخص ورزشکار وارد می شود که گاها باعث می شوند مجبور شود ورزش را برای همیشه کنار بگذارد . به عنوان مثال وسیله هایی که اطراف زمین ورزشی وجود دارند باید که فاصله کاملا مناسبی با هم داشته باشد که در این صورت احتمال برخورد نمودن ورزشکار با آن ها وجود ندارد و همچنین باید دقت شود که تجهیزات نصب شده بر روی دیوار ها ، از لبه های تیز و بُرنده ای برخوردار نباشند و همه چراغ های روشنایی دارای حفاظ ها کاملی باشند تا اگر به هر دلیلی دچار شکستگی شدند حبابهای چراغ های آنان روی سر و صورت ورزشکاران فرو نریزد در این صورت صدمه های بسیار زیادی به ورزشکار وارد می شود . مربی


  همچنین مسئولیت میزان نگه داشتن درجه هوا را از نظر سردی و گرمی را نیز بر عهده دارد و باید محیطی را که ورزشکار در آن تمرین می کند همه نظر در حد استانداردی نگه دارد تا ورزشکار دچار مشکلات خاصی در این زمینه نشود. آفتاب شدید می تواند که ورزشکار را در شرایط بدی قرار دهد از این رو بهتر است که مربی شرایط را طوری فراهم کند که ورزشکار در نور مستقیم خورشید قرار نگیرد. همچنین محیط هایی که دارای آلودگی بالایی هستند هم هرگز برای ورزش کردن مناسب نمی باشند چرا که ورزشکار در حین تمرین نفس های عمیقی می کشد که این نفس های عمیق باعث می شوند هوای بسیار آلوده ای وارد بدن او شود از این رو مربی باید توانایی این را داشته باشد که مکان هایی که هوای آلوده دارند را شناسایی کرده و ورزشکار را از تمرین کردن در این مناطق منع کند. ورزشکار باید با آسیب دیدگی ها کاملا آشنا باشد


  یکی از وظایف اصلی مربی این می باشد که ورزشکار را با انواع آسیب دیدگی هایی که ممکن است هر ورزشکاری به آن ها دچار شود آشنا کند و به گونه ای به او تمرین دهد که احتمال آسیب دیدگی به حداقل برسد. پیشگیری کردن از آسیب دیدگی ها یکی از مواردی است که رعایت آن بسیار توصیه می شود.
  به ورزشکار  باید آموزش داده شود که در ورزش چه خطراتی برای او وجود دارد و اینکه چه اقداماتی می توان برای پیشگیری از آن ها انجام داد تا این حوادث به حداقل برسند و ورزشکار را خطرات جدی تهدید نکند . موفقیت در پیشگیری از این خطرات احتمالی به همکاری کامل مربی و ورزشکار بستگی دارد . باید به ورزشکار این آموزش داده شود که اقدامات پیشگیرانه هم دقیقا قسمتی از ورزش می باشد و انجام دادن آن ها کاملا ضروری می باشند و به طور کلی رعایت نکردن اقدامات پیشگیرانه باعث می شود که گاها صدمات جدی به ورزشکار وارد شود که بعضا جبران ناپذیر می باشند .

  آسیب دیدگی های ورزشی
  باید به ورزشکار این نکته یادآوری شود که در ورزش نه تنها حفظ سلامتی خودش مهم می باشد که حفظ سلامتی دیگر ورزشماران هم کاملا باید رعایت شود چرا که دیگر ورزشکاران هم دقیقا در خطر این صدمات بسیار بزرگ می باشند. بهتر است در ورزش های رزمی هر دو طرف ورزشکار کاملا اقدامات ایمنی را رعایت کرده و همه سعی خود را بکنند که به حریف خود آسیبی وارد نکنند.


  هر کدام از علاقمندان به رشته های مختلف ورزشی ، باید قبل از ثبت نام کردن در کلاس ها کاملا از نظر سلامتی جسمانی و روانی معاینات مختلف را انجام دهند و همچنین از آنها در مورد وضعیت سلامتیشان و آسیب دیدگی های ورزشی که قبلاً به آنها وارد شده است ، سؤالات مختلفی پرسیده شود. یک معاینه جسمانی ایده آل شرح حالی کامل از انواع ایمن سازیهای قبلی ، ارزیابی نمودن دوباره مشکلات قبلی و بررسی کردن کامل مشکلات حاضر را به طور کامل شامل می شود . یک معاینه  خوب باید شامل ارزیابی قد ، وزن ،قلب و ریه ، فشار خون ، چشمها ، پوست ، گردن ، اندامهای بالایی و پایینی و انواع بیماری های واگیردار علاقمندان به ورزش باشد.
  به طور کلی یک ورزشکار باید که همه معاینات پزشکی را به طور کامل پشت سر بگذارد.


  برچسب ها : آسیب دیدگی آسیب دیدگی ورزشی آسیب ورزشی

  آمار باز دید این مطلب آسیب دیدگی های ورزشی
  تعداد کل بازدید ها: 455
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه