با پر خوری و اشتهای زیاد را چه کنیم؟

 • زمان درج : 37 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • با پر خوری و اشتهای زیاد را چه کنیم؟
 •  
  پرخوری بر روی وزن هم تاثیر می گذارد
  بسیاری از کسانی که به اختلال پرخوری دچار ی باشند با وزن خود مشکل اساسی دارند و از آن رضایت ندارند. در بین افرادی که به این اختلال دچار هستند، چیزی بیش از دو سوم دچار چاقی هستند، و طبق مطالعه ای که انجام شده ثابت شد که حدود 30 در صد از کسانی که پی درمان کاهش وزن می باشند احتمال می رود که دچار این اختلال همه گیر باشند. کسانی که  مشکل اضافه وزن دارند و یا چاق می باشند هم کاملا در خطر مسائل مربوط به سلامتی مثل فشار خون بالا، انواع بیماری های قلبی و یا دیابت نوع ۲ می باشند. به طور کلی چاقی بیش از حد می تواند که پدید آورنده بسیاری از بیماری ها باشد که این چاقی هم یکی از نتایج اختلال پر خوری می باشد و به همین دلیل بهتر است که سریعا درمان شود.

  سلامت روانی و اختلال پر خوری

  با پر خوری و اشتهای زیاد را چه کنیم

  بسیاری از کسانی که به اختلال پرخوری مبتلا می باشند از بسیاری دیگر از مشکلات بهداشتی روانی یا عاطفی هم مثل انواع افسردگی،اختلال دو قطبی، اضطراب ، و حتی سوء مصرف مواد مخدر هم رنج میبرند. آنها همینطور می توانند که احساس استرس، مشکل در خواب رفتن، و اعتماد به نفس پایین یا احساس شرم از اندام خود هم مواجه شوند که همه این موارد نیز می توانند که باعث به وجود آمدن بیماری های دیگر شوند. چاقی می تواند که روحیه فرد را دچار مشکل کند و رفته رفته او را دچار افسردگی و گوشه گیری کند.

  چه عواملی سبب اختلال در غذا خوردن می شوند؟

  کارشناسان اطمینان ندارند که دقیقا چه عواملی سبب ایجاد اختلال در غذا خوردن میشوند. عوامل متعددی از جمله، ژنها،عوامل گوناگون روانشناسی، می توانند که در این نوع اختلال نقش اساسی داشته باشند. رژیم های غذایی می توانند یکی از دلایل ایجاد پر خوری شوند، اما هیچکس به درستی نمی داند که آیا به تنهایی می تواند شروع کننده آن باشد یا نه. بعضی از می توانند که به نشانه های مختلف غذایی حساسیت بالایی داشته باشند، و به نشانه هایی از جمله بو و یا شکل مواد غذایی حساسیت داشته باشند. این اختلال ممکن است که ناشی از برخی حوادث استرس زا و یا پس از یک سانحه، مثل مرگ یک آشنا و یا سرزنش شدن به خاطر وزن، هم باشد.

  آیا امکان بهبودی می باشد؟

  اگر گمان می کنید ممکن است شما هم به اختلال پرخوری دچار شده باشید، بهتر است بدانید که این نوع اختلال گاها و در صورت خواست شخص می تواند که درمان شود. گام نخست در درمان این اختلال، تشخیص درست می باشد. چرا که برخی افراد واقعا دچار اختلال پر خوری نیستند ولی دائما این حس را دارند که به این اختلال دچار شده اند برای انجام روش تشخیص درست، پزشک یا شخص متخصص سلامتی شما را کاملا مورد معاینه قرار می دهد و پرسش هایی را در مورد نحوه غذا خوردن، سلامت روحی، نوع تفکر ذهنی درباره بدن، و احساسات گوناگون در مورد غذاها، از شما می پرسد.سپس اگر تشخیص داد که شما به اختلال پر خوری دچار هستید شما را با راه های درمان این پدیده آشنا می سازد و می توان گفت که شما را به درمان نزدیک می کند اما این نیز یادتان باشد که تا خودتان نخواهید این اختلال درمان نمی شود.

  آیا دارو در درمان این اختلال موثر است؟

  بعضی از داروهای خاص، مثل داروهای مقابله کننده با  افسردگی و دیگر داروهای ضد تشنج که قادرند به کنترل کرردن انواع هوس های غذایی و میل شدید به غذا کمک کنند، در مواقعی که همراه با مشاوره مصرف شوند، میتوانند که مفید واقع شوند. لیسیگزامفتامین دارویی می باشد که برای مقابله با ADHD از آناستفاده می شود، نخستین دارویی می باشد که از طرف سازمان غذا و دارو برای مقابله با این اختلال مورد تایید قرار گرفته شده است.هنوز مشخص نیست که این دارو چگونه عملکردی از خود نشان می دهد، اما بررسی های جدید ثابت کرده اند که ویوانس قادر است به کاهش خوردن وعده های غذایی روزانه کمک کند.
  پیشنهاد می شود که اگر تصور می کنید که گاها شما هم پر خوری می کنید بهتر است که همین حالا به فکر پیشگیری از این نوع اختلال باشید.  برچسب ها : اختلال پر خوری روش های مبارزه با پر خوری پر خوری اشتهای زیاد اشتهای زیاد را چه کنیم با پر خوری زیاد را چه کنیم

  آمار باز دید این مطلب با پر خوری و اشتهای زیاد را چه کنیم؟
  تعداد کل بازدید ها: 506
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه